...

Különböző anyagok csiszolása simítóval

Ma a fúrógép egy sokoldalú berendezés, amellyel mindenféle műveletet elvégezhet az anyagok feldolgozásában. A légcsiszológépet falak vagy padlók simítására használják, és fémszerkezetek csiszolására vagy polírozására is használható. Elengedhetetlen az autójavítások elvégzésekor. Szinte lehetetlen pótolni, ha bármilyen anyagból készült alkatrészeket kell vágni, korongozni vagy csiszolni. Ez a cikk a fa, fém, beton és tégla csiszolásához és polírozásához használt felületcsiszoló gép használatával foglalkozik.

Fafeldolgozás

A faházak építésében, a fából készült bútorok javításában vagy gyártásában részt vevők számára fontos tudni, hogyan kell megfelelően kezelni a fából készült termékeket. Először határozza meg, hogy milyen eszközökre van szükség. A legelterjedtebb és legkönnyebben hozzáférhető a sarokcsiszoló (USM), vagy ahogyan más néven nevezik, az eszterga. Minden otthon rendelkezik ezekkel az eszközökkel. Szinte minden faipari munka elvégezhető vele: rönkök csiszolása, glettelés, csiszolás és polírozás.

Fúvókák szeletelőgéphez fához

Először is fontos tudni, hogy milyen típusú munkákhoz milyen tartozékokat használnak.

  1. A rönkház építése során a rönkök előmunkálataihoz a következő fakonzerváló és csiszolókorongokat használják tárcsa – gyalu. A szerszámot mindkét kezével tartsa, amikor ezzel a fúrófejjel dolgozik. Néha a munkások eltávolítják a fedelet, de akkor meg kell védeniük az arcukat a repülő forgácsoktól.
    Farolótárcsa
  2. A befejezés akkor használatos, amikor a rönkház csiszolandó. ebben az esetben használja a csiszolóanyaggal ellátott tárcsák.
    csiszolókefe
  3. A csappantyú tárcsákat élek, sarkok vagy gérvágások kezelésére használják.
  4. Amikor a fa csiszolására, a padlók kaparására, az élek és a végek megmunkálására, a felület festés előtti előkészítésére van szükség, a következő szerszámokat használjuk Szirom fúvókák és csiszolókorongok.
    Finom szemcsés csiszolókorong

Ezek az alapvető, de nem az összes, a sarokcsiszolóhoz használt tartozékok. Ahhoz, hogy a fát szivarvágóval lehessen csiszolni, ismernie kell az alapvető technikákat. A rönk vágása a végdarabokkal történik. Tartsa a csiszológépet enyhe szögben. Nem csak a sarkok és illesztések tisztítása egyszerű, de a rönköket is hatékonyan tisztítja. A gerenda csiszolása ugyanígy.

Fűrészáru kefélés

A munkát sarokcsiszolóval végzik egy speciális szerszámkészlet segítségével.

E művelet elvégzésekor a gépet a szálak mentén kell mozgatni.

Beton simítása

A munka megkezdése előtt hagyjuk a padlót körülbelül két hétig állni: ez idő alatt a beton eléri a szükséges szilárdságot. A betonpadló csiszolása előtt a felületét egy speciális vegyülettel kell bevonni, amely kémiai reakcióba lép a kalcium-hidroxiddal, és ásványi kötőanyagot képez. Képes lezárni a beton pórusait, ezáltal nagyobb szilárdságot és nedvességgel szembeni ellenállást biztosít az anyagnak. A padló csiszolása kifejezetten betoncsiszolásra tervezett gyémántcsészékkel történik.

Fém polírozás

A horonyszerszám ferdén tartása eltávolítja az esetleges egyenetlenségeket, így kiegyenlíti a felületet. Ezt követően a lemezt kicseréljük a csiszolókorongra, és a felületet a kívánt állapotba hozzuk, szükség esetén a csiszolópapír szemcseméretének megváltoztatásával.

Csiszolókorong

  1. a csiszolókorong a használat során erősen elhasználódik, ami a következő hatásokat okozza a tárcsa átmérője drasztikusan csökken. Ha kis téglákat kell vágni, ez a hátrány nem annyira észrevehető. De vastagabb anyag vágásakor nem lehetséges egyenletes vágás, mivel a munkadarabot minden oldalról el kell fordítani és vágni kell.
  2. A második hátrány az, hogy gyors lebontás. Sok ilyen lemezre van szükséged a munkádhoz.

A szegmentált gyémántkeréknek nincsenek ilyen hátrányai: nem kopik a kövek megmunkálása során, így az átmérője állandó marad. A gyémántbevonat kopásálló, ami befolyásolja a tartósságát.

Téglák kezelése fúróval

A sarokcsiszoló egy kézi szerszám, amely fokozott veszélyt jelent. A gép helyes kezelése ezért alapvető fontosságú biztonsági óvintézkedések:

  • a fűrészlapot nem használhatják a járókelők;
  • mindig viseljen overallt a por elleni védelem érdekében;
  • viseljen egyéni szem-, légzés- és fülvédő felszerelést.

Ez vonatkozik a fára, valamint a fémre, betonra és téglára is.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 5
  1. Dominik

    Mi a legmegfelelőbb simító a különböző anyagok csiszolásához?

    Válasz
    1. Tamás

      A legmegfelelőbb simító különböző anyagok csiszolásához attól függ, hogy milyen típusú anyagról van szó. Általában kő, fa és fém csiszolására alkalmaznak különböző típusú simítókat. Például az ásványi olajas követ kő- és fémfelületek csiszolására használják, míg a finom részecskéjű csiszolópapírt fából készült felületekhez ajánlják. Bizonyos esetekben azonban lehet, hogy más típusú simítókra is szükség van, például műanyag felületekhez következetes eredmények eléréséhez. A legjobb eredmények elérése érdekében mindig fontos ismerni a csiszolni kívánt anyag jellegét, és azt, hogy milyen finomságú felületet kívánunk elérni.

      Válasz
  2. Dániel

    Milyen típusú simítóval ajánlott különböző anyagokat csiszolni?

    Válasz
  3. Máté Varga

    Várj, mi az a simító és hogyan lehet vele különböző anyagokat csiszolni?

    Válasz
    1. Réka Fekete

      A simító egy olyan eszköz, amelyet a különböző anyagok finomítására és simítására használnak. Különféle típusai vannak, például a simítópapír, a simítótégely vagy a simítókő. A simítópapír puha és rugalmas anyagból készül, amelyet eszközre lehet rögzíteni, és különféle forgásszámú csiszolószemcsékkel rendelkezik. A simítótégelyek és a simítókövek kemény anyagból készülnek, és egy durva felületű felületen alkalmazzák őket, hogy az anyagot sima és egyenletes legyen. A simítókat általában fa, fém vagy festék simítására használják, de más anyagokat is lehet velük csiszolni, attól függően, hogy milyen típusú simító és milyen durvaságú csiszolószemcséket választunk.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása