Egy régi számítógép vagy laptop elromlik, és Ön egy működő merevlemezzel marad? Lehet, hogy egy polcon porosodik, vagy még mindig egy új laptopban van használatban. Hogy ilyen esetben hogyan kell a merevlemezt a laptophoz csatlakoztatni, azt az alábbi anyagban ismertetjük.
Doboz külső memória számára
A merevlemezt a legegyszerűbben úgy csatlakoztathatja a laptophoz, ha külső meghajtóként használja. Ehhez egy kis pénzkiadásra van szükség, de nem számít, hogy a régi meghajtót 2,5″-os notebook-meghajtóként vagy 3,5″-os asztali meghajtóként csatlakoztatja. Csak egy megfelelő méretű dobozt kell vásárolnia hozzá. A házban lévő merevlemezt SATA 2 vagy SATA 3 csatlakozóval kell csatlakoztatni, és közvetlenül a laptophoz kell csatlakoztatni USB-kábelen keresztül.
Ha a memóriát egy speciális tokba helyezzük, akkor az egy külső merevlemez teljes analógjává válik. A csatlakoztatáshoz mindössze annyit kell tennie, hogy a csatlakozókábelt az USB-nyílásba dugja. A legtöbb esetben nem igényel további lépéseket a második merevlemez hozzáadása, de ha a rendszer nem érzékeli a meghajtót, akkor a doboz utasításait kell figyelembe vennie: lehet, hogy szükség lesz az illesztőprogramot telepíteni kell. Ha igen, akkor a kézikönyv megadja azt a címet, ahonnan letöltheti azt.
Dokkoló állomás
Egy másik lehetőség, amely lehetővé teszi a merevlemez csatlakoztatását a PC-ről a laptophoz külön tok nélkül, a dokkolóállomás. Ez egy olyan eszköz, amely USB-n keresztül csatlakozik a laptophoz, és 2,5″ és 3,5″ merevlemezekhez való interfészekkel rendelkezik. Kényelmesen használható abban az esetben, ha szükség van a ideiglenesen csatlakoztassa a meghajtót, majd visszahelyezzük a helyére.
Fontos! Több merevlemez csatlakoztatható ezen az eszközön keresztül.
Az ilyen kapcsolat alapvető eleme tehát a következő vezérlő, amely különböző HDD csatlakozó interfészekkel rendelkezik, még a nagyon régi memóriamodellekhez is, amelyek ma már nem kaphatók a piacon. Ebből a vezérlőből két adapter érkezik a tápellátáshoz és közvetlenül a meghajtó SATA vagy IDE kimenetéhez. A vezérlő hátoldalán található egy hálózati adapter (a 3,5″-os meghajtó működtetéséhez) és egy USB-kábel a memória és a laptop szinkronizálásához. Ez a módszer lehetővé teszi, hogy külső meghajtót készítsen egy speciális doboz megvásárlása nélkül.
A csatlakoztatás után a merevlemez cserélhető meghajtóként jelenik meg az asztalon. Ha ez nem történt meg, akkor a probléma lehet, hogy A fájlrendszerek közötti különbségek. A memória nagy része NTFS formátumú a Windows és ExFAT vagy Mac OS Extended formátumú a MacOS esetében. Az első lehetőség univerzális, és mindkét operációs rendszeren működik, a második kizárólag az Apple, és a Windows modulok nem fogják megérteni.
- A MacOS asztalon válassza a következő menüpontot: „Go” – „Utility” – „Disk Utility”.
- A bal oldali munkaterületen keresse meg a csatlakoztatott memóriát.
- Válassza ki a meghajtót, és kattintson a „Törlés.
- Kattintson a „Partíció” gombra, és válassza ki a formázás után használni kívánt fájlrendszer típusát. Az optimális megoldás az ExFAT.
Ha a formázás után a meghajtóval kapcsolatban hiba lép fel, a Lemez segédprogram menüből kiválaszthatja a következőket tétel „Elsősegély”. Ez egy szoftver a „kezelés” a meghajtó. Egyes problémákat orvosolhat, de ha ezek előfordulnak, az a hibás meghajtó első jele, és jobb, ha máshol gondoskodik az adatok biztonságáról az alaphelyzetbe állítással.
A legjobb laptopok 2019
Xiaomi Mi Notebook Air 13.3″ 2018
a Yandex piacon
Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop
a Yandex piacon
Acer SWIFT 3 notebook (SF314-54G)
a Yandex Marketer oldalon
Acer ASPIRE 7 (A717-71G) noteszgép
a Yandex piacon
Hogyan lehet csatlakoztatni egy külső merevlemezt a laptopomhoz? Van szükségem valamilyen kábelre vagy adapterre? Milyen lépéseket kell tennem a csatlakoztatáshoz? Köszönöm a segítséget!