Meleg víz nélkül élni az országban még nyáron is nagyon nehéz, és még akkor is, ha télen néhány napra jön, akkor csak egy tágas vízmelegítőt kell vásárolnia a villák felhalmozási típusához, amely megoldja ezt a problémát. Számos gyártó készít termékeket a gyors vízmelegítéshez, és ezek alapvető jellemzőikben különböznek egymástól. Válasszon olyan vízmelegítőt, amely minden igényt kielégít és könnyen kezelhető.
Felhalmozási eszközök
Gázüzemű vízmelegítők nagyon egyszerű felépítésűek: víztartály, gázégő hőcserélővel és víz be- és kivezető csövekkel. Egy ilyen termékkel könnyű létrehozni egy tisztességes forróvízellátást a házikó területén, a későbbi elosztással különböző forrásokra – például zuhanyzáshoz és mosogatáshoz a konyhában. Az egyetlen hátránya, hogy a teljes mennyiség felmelegítéséhez szükséges idő, és ez eléggé lenyűgöző méret A tartály térfogatától közvetlenül függő vízmelegítők.
Állandó padlófűtés
Az ilyen típusú kazán a ház számára előnyös egy nagy család számára, jobb, ha a szekrénybe telepíti, ahol könnyen helyet tudsz kiosztani. A padlóra szerelt készülék tartályának térfogata általában 150-200 liter, így a kazán akár négy külön csatlakozási pontot is könnyen kiszolgálhat.
A csővezetékeket fém-műanyag csövekből lehet összeállítani, amelyek könnyen csatlakoztathatók – védelmet nyújtanak a hőveszteség ellen. A fűtőberendezés kialakítása meglehetősen egyszerű, akárcsak a működési elve, amely a bejövő víz elektromos fűtőelemmel történő felmelegítésén alapul. A fizika törvényei szerint a hideg víz a tartály alján van, a felmelegített víz pedig a tartály tetejére kerül, ahol van egy vízkivezető nyílás. Az optimális fűtési hőmérsékletet a felhasználó állíthatja be; ha ezt a hőmérsékletet elérte, a reosztát kikapcsol fűtőelem. Amikor a meleg víz elkezd folyni a felső részből, a hideg víz elkezd folyni a tartály alsó részébe, az automata rendszer bekapcsolja a fűtőelemet, és a keringés folytatódik.
A felhasználóknak tisztában kell lenniük azzal, hogy a vízfogyasztás sokkal gyorsabb, mint a felmelegedés, és egy bizonyos ponton a víz lehűl. Nem baj, ha elzárja a csapot, és megvárja, amíg a víz teljesen felmelegszik. Ez tekinthető a fő különbségnek a tároló berendezések és az átfolyósító berendezések között. De az ilyen kazán sokkal gazdaságosabb, mint egy átfolyós termék, Mivel sokkal kevesebb elektromos energiát használ, bár hosszabb ideig működik ugyanabban az időszakos üzemmódban.
Ezek a vízmelegítők a következők Falra vagy padlóra szerelhető. Az első lehetőség előnyös az ár, a tömörség szempontjából, de a telepítés során számos komoly követelménynek kell megfelelni – a falnak meglehetősen erős és nem éghető anyagból kell készülnie.
A szakértők az elektromos vízmelegítőket funkciójuk szerint két fő típusba sorolják.
- A mosdókagylóhoz tartozó használati melegvíz-bojler. Az ilyen, legfeljebb 12 literes, kis űrtartalmú termékeket a falra szerelik egy speciális mosdókagyló fölé, ahonnan a használt víz lefolyik. A közelben kell lennie egy elektromos aljzatnak; ha nincs, akkor telepítenie kell egyet, hogy megkönnyítse a végleges csatlakoztatást.
A gyártás során már eleve fel vannak szerelve csapokkal, így a felhasználónak nem kell további munkát végeznie. Ezeknek az eszközöknek a telepítése meglehetősen egyszerű: két erős tartót kell kalapálni a falba horgok formájában, rögzíteni és feltölteni a tartályt vízzel, csatlakoztatni a terméket az otthoni hálózathoz, és beállítani a fűtés optimális hőmérsékletét egy forgatható termosztátgombbal.
Egy szemléletes példa kedvéért nézze meg a videót arról, hogyan működik egy Alvin ömlesztett vízmelegítő:
Leírás és fő összetevők
A nyaraló vízmelegítő változata a legegyszerűbb kialakítású.
Főtartály vagy tárolótartály
Bármilyen 20-100 literes tartály megteszi (ha úgy dönt, hogy saját kezűleg készíti el). A gyári változatok általában a következőkből készülnek rozsdamentes acél, De léteznek más változatok is: műanyag, acél. A műanyag tartályok a legolcsóbbak, de nem alkalmasak kültéri használatra.
Fűtőelemek
Általában fűtőelemet használnak, elektromos, a tárolófűtésekben termosztáttal együtt használják. Szabványos csatlakozás – szigetelt vezeték, a végén dugóval. Bármilyen fali aljzathoz csatlakoztatható. A tartósság és a hosszú élettartam érdekében egyes gyártók rozsdamentes acélból vagy kerámiából készült fűtőelemeket szerelnek be, ami növeli a termék végső árát.
Tap
A legtöbb gyártó közönséges csapokat szerel be. Néhány modellnél lehetőség van egy gumitömlő csatlakoztatására, így a vízmelegítő eredeti zuhanyzóvá válik.
Rögzítő elemek
Itt minden elég egyszerű: két horgot kalapálnak vagy csavaroznak egy szilárd falba, és a termék speciális fülekkel vagy résekkel rendelkezik a telepítéshez. saját készítésű, a műanyag tartályt csak úgy lehet biztonságosan a falhoz rögzíteni, ha az acélburkolat belsejébe helyezik. Hőszigetelés szerelőhabból készült, amelyet a karosszéria és a tartály közé helyeznek.
A vízmelegítők előnyei és hátrányai
A vidéki házak melegvízmelegítői nagyon egyszerű kialakításúak és működésűek, könnyen javíthatóak, tartósak és megbízhatóak. A helyhez kötött modellektől eltérő nagy mobilitás és mivel nem igényel telepítést és csatlakoztatást a vízellátáshoz. Ezenkívül az árpolitika sokkal alacsonyabb – ez az, ami a legtöbb dachnikovWorld-ot vonzza. A meleg vízmelegítő nem csak a kézmosáshoz, mosogatáshoz biztosít vizet, hanem az egész családnak egy forró nyári nap végén fürdést is biztosít.
A szakemberek kiemelik ezeket az előnyöket:
- biztonságos működés;
- A helyes használathoz nincs szükség különleges ismeretekre;
- magas hatékonyság;
- Viszonylag alacsony energiafogyasztás;
- Vonzó kialakítás és tömörség;
- egyszerű telepítés és karbantartás.
A gyártók csak rendkívül tartós polimereket használnak a karosszériákhoz, a fémkarosszériák pedig több generáción át szolgálhatnak javítás nélkül.
Hátrányok:
- A tartály kézzel töltődik fel vízzel a termék tetején keresztül;
- Várni kell egy kicsit, amíg a víz felmelegszik.
A villamosenergia-fogyasztást nem vesszük figyelembe, mivel ezek az eszközök nem folyamatosan, hanem időszakosan működnek, ami az alacsony villamosenergia-tarifájú vidéki területeken nem kerül sokba.
Mi a különbség a kumulatív és tárolós melegvíz-előmelegítők között? Melyik típus hatékonyabb és gazdaságosabb az otthoni használat során? Melyiket ajánlanád a melegvíz-ellátás biztosítására?
A kumulatív melegvíz-előmelegítőkben a víz folyamatosan melegszik, és egy tartályban tárolódik, így mindig rendelkezésre áll meleg víz. Ezzel szemben a tárolós melegvíz-előmelegítőkben a víz csak akkor melegszik, amikor szükség van rá, így nincs szükség tartályra.
A hatékonyság és a gazdaságosság szempontjából a tárolós melegvíz-előmelegítők jobbak lehetnek, mert csak akkor melegítik a vizet, amikor valóban szükség van rá. Így kevesebb energiát használnak, és ezáltal olcsóbbak is lehetnek használat során.
A melegvíz-ellátás biztosítására általában a tárolós melegvíz-előmelegítőket ajánlanám, mert gazdaságosabbak és hatékonyabbak lehetnek az otthoni használat során.