Lg mosógép javítása saját kezűleg

A koreai gyártó készülékei nagyon népszerűek a háziasszonyok körében. De az LG mosógép javításának kérdése elég gyakran felmerül, különösen akkor, ha valaki saját kezűleg akarja elvégezni. Bár a piacon hosszú múltra visszatekintő gyártó eszközeit jó ár-érték arány jellemzi, az LG mosógép rendszere, különösen a közvetlen meghajtással, néhány őszinte gyengeséggel rendelkezik.

Az általános megbízhatósági adatokról

Az LG Corporation jó garanciát vállal termékeire. Nem térünk ki a vitatott pontokra, például azokra a korlátozott feltételekre, amelyek szerint az ingyenes javításokat csak rövid ideig végzik el, és a meghibásodást azzal a feltétellel szüntetik meg, hogy a pótalkatrészeket kifizetik. Az LG mosógépnek azonban számos hagyományos gyenge és erős pontja van. Az előnyök közé tartoznak:

  1. Megbízható motor, amely sokkal tovább tart, mint az összes többi egység.
  2. Az elektronika védelme a nedvességtől vegyületbe zárással.
  3. Robusztus és strapabíró meghajtószíjak, amelyek alig nyúlnak.
  4. Az elektronikus alkatrészek általános ellenállása a túlfeszültséggel, interferenciával, földelés hiányával szemben.
Lg mosógép motorja

Lg mosógép motorja

A javítási szakemberek átlagos becslése szerint az LG mosógépet a garanciális időszak alatt más márkákhoz képest kisebb valószínűséggel jelentik be. A gyengeségei azonban nagyon komoly meghibásodásokat okozhatnak. Ezek közé tartoznak:

  1. Veszélyes szivárgások. Az olajtömítés meghibásodása például rövidzárlatot okozhat, amely kiégetheti a motort vagy az elektronikát.
  2. Pontosan beállított élettartamú csapágyak. A garanciális időszak alatt nincs meghibásodás, de minél hosszabb ideig használják a gépet, annál nagyobb a valószínűsége a meghajtórendszer meghibásodásának.
  3. A vezérlőmodulok gyenge része – a központi processzor chip, szivárgás és egyéb elektromos hibák gyakran teljes rendszerhibát okoznak.
  4. A technológiai nyílások nem teszik lehetővé, hogy a gép különböző hibák esetén hosszú ideig működjön.
Lg mosógép csapágyak

Lg mosógép csapágyak

Egy másik gyakori hiba, amelyet mind a szervizmérnökök, mind a magánjavítók észlelnek, a fűtőelemek rendkívüli érzékenysége a rossz vízre. Hajlamosabbak a meghibásodásra, mint más gyártók egységei.

Hibakódok

A digitális kijelzővel ellátott mosógépek által kibocsátott elektronikus jelek gyakran tájékoztatják Önt arról, hogy érdemes-e saját maga elvégezni a javítást, vagy hatékonyabb, ha egy szervizközpontot hív segítségért. Az LG mosógépek gyakori kódjai a következők:

  • IE – Nincs vízfelvétel a kiöntési művelet során. A problémát a szeleprendszer meghibásodása vagy a leeresztő kakas eltömődése okozhatja.
  • PE – A tartály nem töltődik fel a beállított időn belül; ez a vezérlőmoduloktól érkező jelzés vagy elégtelen víznyomást, vagy reléproblémát jelezhet.
  • DE – Az ajtózár meghibásodását okozhatja a laza zárószerkezet vagy a mechanikus szennyeződések a szerkezetben, amelyek blokkolják az érzékelőt.

A hibák teljes listája megtalálható a felhasználói kézikönyvben. Vannak egyszerű ok-okozati ábrák is, amelyek segítenek abban, hogy a javítás a lehető legegyszerűbb legyen. Az UE jel például azt jelzi, hogy a szennyes nem egyenletesen van eloszlatva a dobon, és el kell mozgatni, míg a CE jel azt jelzi, hogy néhány darabot el kell távolítani – a motor túlterhelt.

Egyes hibakódok közvetlenül jelzik, hogy a készüléket szervizelni vagy kicserélni kell. Például:

  • HE – a fűtőberendezés meghibásodott.
  • OE – Nincs vagy nem elegendő vízelvezetés, tisztítsa meg a szűrőket és ellenőrizze a szivattyút.
  • TE – Hibás hőmérséklet-szabályozás, az esetek 90%-ában ez a fűtőelem meghibásodását jelzi.

Vannak olyan rendkívül veszélyes LG mosógép modul riasztások is, amelyek nem kritikusak. Az E1 például azt jelzi, hogy a víztartály érzékelője kioldott, ami sérült tartályra, hibás tömlőre vagy elrepedt leeresztőcsőre utal. Mint fentebb említettük, az LG gépek szivárgása veszélyes és rendkívül negatív következményekkel járhat.

Lg mosógép hibakódok

Lg mosógép hibakódok

Egyes műveletek leírása

A legtöbb LG mosógép javítása kellő gondossággal és odafigyeléssel különösebb nehézség nélkül elvégezhető. Például:

  1. A fűtőelem cseréje. A szivattyúhoz a hátsó fal eltávolításával és néhány csavar eltávolításával lehet hozzáférni. A fűtőberendezés a tartály alsó részén található. Az érintkezők kifelé állnak. A köztük lévő nyomás mérése után meg lehet határozni az elem állapotát: ha az kevesebb, mint 20 Ohm, akkor a fűtőelemet ki kell cserélni. Egyszerűen távolítsa el a rögzítőcsavart, feszítse ki az elemet, és vegye ki a tömítéssel együtt. A további LG mosógép javítások során új fűtőelemet kell beszerelni és újra összeszerelni.
  2. Ha a mosóelektronika által a kijelzőn adott jelek megszakadt áramkört vagy érzékelőhibát jeleznek, először az érzékelő csatlakoztatását kell ellenőrizni ellenőrizze a vezetékeket. Vizuálisan értékelik, ellenőrzik a szünetek, törések, megszakítások hiányát. Ha az érintkezőbetéteken oxidlerakódások vannak, az összeset ki kell tisztítani.
  3. Szivárgás veszélyesek – következményeik kiszámíthatatlanok. A tömítéseket és tömítéseket az elektronika riasztása vagy a csapágyak túlzott kopása esetén ellenőrizni kell. Az utóbbi esetben ésszerű, hogy szakképzett segítséget kérjen, mert a készülék szétszerelése bonyolult lehet, különösen akkor, ha az LG márkájú mosógép javítása közvetlen meghajtással történik. Ezek a modellek különösen hajlamosak a rövidzárlatokra – az elektronika összetettebb, a motor frekvenciavezérelt.
  4. Ajtójavítás. A problémák itt ritkák, és csak mechanikai jellegűek a szennyeződés vagy szappanmaradványok miatt. A mosógépek ajtajai biztonsági zárral rendelkeznek, ami nem gyakran okoz meghibásodást. A probléma megoldásához csak tisztításra és kenésre van szükség.
  5. Saját kezűleg javítható Víznyomás érzékelő és a folyadékelvezető szivattyú. Az elsőhöz való hozzáféréshez távolítsa el a tápcsövet, ellenőrizze a szűrőt, tisztítsa meg a szűrőt. Ha ez nem segít, akkor el kell távolítani a gép felső fedelét, ki kell kapcsolni a teljes szelepet, ellenőrizni kell a gumiszalagokat, és szükség esetén ki kell cserélni a szerelvényt. A szivattyú alulról hozzáférhető, és a mosógépet gyakran csak meg kell dönteni. Az előlap eltávolítása után néhány rögzítőcsavar meglazításával eltávolíthatja a hibás szivattyút.

Az LG mosógépek kialakítását kifejezetten úgy tervezték, hogy a legtöbb alkatrészhez könnyen hozzáférjen. A javítás során azonban nem szabad elfelejteni: bármikor szivároghat a víz, ezért a gépet ki kell húzni a konnektorból, medencék alá kell helyezni, és egy ruhát kell alátenni áztatásra.

Az egyetlen hely, ahonnan nem lehet könnyen kijutni, az az elektronikai modulhoz való hozzáférés. Ezt lehetőleg szakembernek kell elvégeznie. A kártya tokozott, bizonyos módon eltávolítható, és néha az előlapot is el kell távolítani és darabonként szétszedni. Ezért van szüksége tapasztalatra és speciális szerszámkészletre, hogy mindent rendben elvégezzen, diagnosztizálja és megjavítsa a vezérlőrendszert.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Blanka Szentgyörgyi

    Szia! Van valakinek tapasztalata a Lg mosógép saját kezű javításával kapcsolatban? Milyen problémára kerestél megoldást, és hogyan sikerült megjavítanod? Milyen eszközökre és alkatrészekre volt szükséged? Bármely tipp vagy tanács hasznos lenne! Köszönöm előre is a segítségedet!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása