Magyarország kínai tapasztalatokat használ az internetes forgalom ellenőrzésére

Nem is olyan régen az Magyar Föderáció elnökének honlapján megjelentek az Magyar Föderáció és a Kínai Népköztársaság közötti kétoldalú kapcsolatokról szóló információk. A dokumentum számos tézist tartalmaz a partnerországok gyakorlati tapasztalatainak különböző irányú és területű cseréjéről. Különös figyelmet érdemel az internetes erőforrások jogi szabályozásának területén lehetséges együttműködést tükröző pont.

A dokumentum szerint a két ország közötti stratégiai partnerség a munkakapcsolatok jelentős növekedését irányozza elő az információs tér védelmének fokozása érdekében. Az országok közös munkát kívánnak szervezni az internetes erőforrások nemzetközi és hazai joggal összhangban történő kezelése terén, valamint a csúcstechnológiai termékek védelmének biztosítása érdekében.

A nyilatkozat emellett javaslatokat tartalmaz a kibertér kereskedelmével vagy bűnös felhasználásával kapcsolatos állami felelősség mértékét szabályozó szabályokra vonatkozóan. A két ország szerint a dokumentumnak egyetlen, az ENSZ szabályai és előírásai szerint létrehozott és jóváhagyott, minden ország számára kötelező érvényű dokumentumnak kell lennie.

Kína 2003 óta működteti az „Aranypajzs” rendszert, amely egy állami szintű szűrőrendszer az internetes forrásokra. A biztonsági mechanizmus blokkolja a hozzáférést bizonyos külföldi weboldalakhoz, valamint figyeli és eltávolítja a provokatív és tiltott információkat az otthoni hálózatról. Az elmúlt években a világban az internet is megszűnt a szabad önkifejezés terepe lenni, amit az információs térben folytatott úgynevezett államellenes propaganda miatt indított büntető- és közigazgatási eljárások ezrei bizonyítanak. Lehetséges, hogy a következő néhány évben a forgalom ellenőrzése és a nem kívánt adatdömping megakadályozására irányuló intézkedések még szigorúbbá válnak.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 8
  1. Levente

    Hogyan határozza meg Magyarország a kínai tapasztalatokkal az internetes forgalom ellenőrzését?

    Válasz
  2. Bence

    Milyen intézkedéseket vezet be Magyarország az internetes forgalom ellenőrzésével kapcsolatban, és hogyan használja a kínai tapasztalatokat?

    Válasz
    1. Bence

      Magyarország számos intézkedést vezet be az internetes forgalom ellenőrzésével kapcsolatban. Például, az országnak van egy „Országos Védelmi Kockázatelemző Központja”, amely figyelemmel kíséri az online fenyegetéseket és segít az azok elleni védekezésben. Emellett a kormányzat több szabályozási intézkedést is hozott az internetes tartalom elérhetőségének korlátozására, például tiltott weboldalak blokkolására.

      Magyarország a kínai tapasztalatokat is felhasználja az internetes forgalom ellenőrzésében. Például tanulmányozza a kínai technológiákat és megfigyelési módszereket, hogy hatékonyabban tudja kezelni a digitális fenyegetéseket. Ugyanakkor fontos megemlíteni, hogy Magyarország nem alkalmazza a Kínában elterjedt széleskörű online cenzúrát és jogi rendszert. Az ország inkább az internetes biztonság és a bűnözés elleni harc miatt vezet be intézkedéseket, és a kínai tapasztalatokat ezen célok elérésére használja.

      Válasz
      1. József Szabó

        Magyarország az internetes forgalom ellenőrzése terén számos intézkedést hoz. Figyelemmel kísérik az online fenyegetéseket, és segítenek az azok elleni védekezésben az Országos Védelmi Kockázatelemző Központon keresztül. Emellett a kormány blokkolja a tilos weboldalakat, és korlátozhatja az internetes tartalom elérhetőségét. Az ország a kínai tapasztalatokat is felhasználja a digitális fenyegetések hatékonyabb kezelése érdekében, de nem alkalmazza a Kínában elterjedt mértékű online cenzúrát vagy jogi szabályozást. Az intézkedéseket inkább az internetes biztonság és a bűnözés elleni harc céljából vezetik be.

        Válasz
  3. Bence

    Mi az internetes forgalom ellenőrzése Magyarországon?

    Válasz
  4. Attila Váradi

    Milyen módszereket alkalmaz Magyarország a kínai tapasztalatok alapján az internetes forgalom ellenőrzésére?

    Válasz
    1. Krisztián Varga

      Magyarország a kínai tapasztalatokat felhasználva több módszert alkalmaz az internetes forgalom ellenőrzésére. Ez magában foglalja az internetes tartalmak cenzúrázását, amelyet főként az illegális tevékenységek, a gyűlöletbeszéd és a terrorizmus propagandája elleni küzdelemre használnak fel. Emellett alkalmaznak olyan technikákat is, mint a Deep Packet Inspection (DPI), amely lehetővé teszi a forgalom elemzését és ellenőrzését, valamint az internetes szolgáltatók együttműködését a tiltott tartalmak blokkolásában. A cél az internetes felhasználók biztonságának és a közösségi normák tiszteletben tartásának biztosítása.

      Válasz
    2. Roland Kertész

      Magyarország a kínai tapasztalatok alapján nem alkalmaz közvetlenül azonos módszereket az internetes forgalom ellenőrzésére. Míg Kínában a nagy tűzfal és szűrőrendszer korlátozza az internetes tartalmakhoz való hozzáférést, Magyarországon a kormányzati beavatkozás az internetes területen általában a jogi és szabályozási környezeten keresztül valósul meg. Az internetes tartalmakat szabályozó törvények, például az adatvédelmi és szellemi tulajdonjogok védelme céljából hozott jogszabályok és az elektronikus hírközlést szabályozó jogszabályok szabják meg a kereteket. Az alapelvek között szerepel a felhasználók magánszférájának védelme és a szólásszabadság tiszteletben tartása. Mindezek az intézkedések célja az internetes felhasználók jogainak és biztonságának védelme.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása