A varrógép nélkülözhetetlen gép az otthoni varráshoz. De néha a gép nem tud rendesen varrni: a fonal elszakad vagy összegabalyodik, a gép zörejeket hallatszik. Ez a varrógép javítását vagy beállítását igényli. Ha összetett, alkatrészek és részegységek cseréjével és későbbi beállításával járó javításokra van szükség, ezt a munkát legjobb szakemberre bízni. De leggyakrabban a gép „szeszélyessé” válik a következők miatt helytelen működés, Vagy ha nem követi a telepítési és beállítási utasításokat, a varrógépes overlockok saját kezűleg is javíthatók.
Tű problémák
Furcsa módon a gép legfontosabb része a tű. Használata során több százezer tűhegypontot készít nehéz és finom szövetekből egyaránt. Idővel a tű tompulhat, és jobban megterhelődhet, így elhajolhat és eltörhet.
Ha a tű kemény felülethez, például egy fém géptesthez vagy gombhoz ütközik, a tű A menet vége meghajolhat. Első pillantásra a tű jól néz ki, de varráskor nem kap egyenes öltést. Ez azért van, mert amikor a szál áthalad a tűszemen, megakad egy hibás ponton. Amikor ez megtörténik, elkezd elakadni a felesleges felső szál kialakulásával, amely a varratban fut. Emiatt időnként szakadások fordulnak elő, és hurkok keletkeznek a varrásban.
A varrógép nagyon gyakran meghibásodik, amikor a felhasználók olyan anyagokra próbálnak varrni, amelyek nem alkalmasak háztartási használatra, pl. dupla farmer, bőrdzseki cipzár stb.d.
Így ennek a gépnek a javítása a tű cseréjének egyszerű kérdése lehet. Ezt az alkatrészt komolyan kell venni, és a lehető leggyakrabban cserélni kell, még akkor is, ha nincs látható hibája. A használt tűt nem szabad kidobni: hasznos lehet, ha egy jó tű eltört, de sürgősen folytatni kell a varrást.
A tű helytelen beszerelése szintén okozhat varrás „szeszélyeket. Ez a hiba gyakran fordul elő a Singer varrógépek (kézi meghajtással), valamint a Seagull 100 és mások javítása során.
Alul
A gép alján a cérna az orsótól (kis orsó) az orsótartó tokon keresztül a lemezes tűszemhez halad. A szálszakadást a szoros és egyenetlen tekercselés okozhatja. Szintén ellenőrizni kell Helyes orsóbeállítás.
A cérna minősége fontos a gép megfelelő működéséhez. Ha gomblyukakkal rendelkezik, akkor elkerülhetetlenül blokkolni fog a rugó alatt, ami később törést okoz.
Az alsó szálszakadás ritka, és ez a hiba gyakrabban fordul elő függőleges horoggal rendelkező gépeknél. A tű közelében lévő fém alkatrészeken görcsök keletkezhetnek, ha a tű ismételten letér a pályájáról. A legtöbb esetben akkor hajlik meg, amikor a felhasználó húzza a varrógépet, hogy „segítse” a gépet a tű mozgatásában.Ha észleltek egy csorba, Ezek eltávolíthatók finom csiszolópapírral, majd kenje be a csomó minden mozgó részét. Ezután egy kis darab szövetet kell varrni, hogy felszívja a felesleges zsírt.
Vannak idők, amikor a javítás varrógépek Chayka, vagy javítás a varrógép Podolsk, amely kimutatta, hogy nem egészen a helyes helyét a pont, amelyen keresztül a szál jön ki az orsó tokban. A probléma megoldható a natív sapka JANOME által gyártott sapkával történő cseréjével. Ez megoldja a törés problémáját, és javítja a varrás minőségét is.
Szál hurokba kötése
A hurkolás leggyakrabban az alján fordul elő, a felső fonal rossz feszültsége vagy a hanyag cérnázás miatt. Ennek a problémának az elkerülése érdekében állítsa a nyomólábat az alsó pozícióba, majd vezesse át a fonalat az összes befűzési ponton, a kézikönyvben leírtak alapján. Amikor a nyomóláb leengedésre kerül, a nyomólap bezáródik feszültségszabályozó.
A cérnát olyan feszültséggel kell befűzni, amelyet érezni kell a cérna húzásakor, hogy a feszítődarabot befűzzük.
Ha a szál nem akad be a lemezek közé, az azt jelzi, hogy idegen tárgy (száldarab) került a lemezek közé, és azt el kell távolítani. Ha a tisztítás nem segít, a szabályozót szét kell szerelni. A régebbi gépeken kívül, a gép elején található. Az újabb modellek a gépek kell eltávolítani a fedelet a gép, hogy kap, hogy például, amikor javítás egy varrógép Chayka.
A szövet rossz mozgása
A gyakori huzaltöréseket és a szövetmozgás akadályozottságát a tű és a mozgó sínegység közötti helytelen igazodás okozhatja. Mivel minden egyes modell varrógép tuning fogasléc és fogaskerék lehet különböző, például, ha a javítás a varrógépek Brother, majd ad egy univerzális utasítás – ez nem lehetséges. De ha megérti, hogyan működik, akkor bármelyik gépen beállíthatja.
- A tű és a tű együtt mozog az alsó végállásba.
Ekkor az öltés kialakul (a horog segítségével távolítsa el a felső szálat a tűről), és nem szabad, hogy akadályok álljanak a fonal előrehaladásában. Ez gyakran akkor fordul elő, amikor a szövetet előreviszik, ami túl nagy feszültséget eredményez, és fonalszakadáshoz vezet. Nem ritka, hogy a mozgó anyag eltörik a tűt.
- A fonalat az öltésnél megfeszítjük. Ha a rudat felfelé mozgatjuk a lemez felé, a szálvezető éles mozdulattal kihúzza a felső szálat. A fonalvezetőnek ezt a mozgását akkor kell elvégezni, amikor az öltésképzés már befejeződött, így a felesleges fonalat kihúzzuk.
Vékonyabb szövetek esetén javasoljuk, hogy a felére csökkentse a nyomóláb nyomását, miközben csökkenti a nyomóláb nyomását. Az ideális öltésképzés Rack csere egy másik, finomabb cérnára (nem minden varrógép rendelkezik ezzel a funkcióval). Az egyenes húrú gépek néha 3 féle sínnel, és ebből következően tűlemezzel rendelkeznek. Az ütőelemet a megfelelő számozott lemezzel egyidejűleg kell kicserélni.
Az elektromos meghajtás meghibásodása
A varrógépek egyes modelljei elektromos motorral vannak felszerelve, amelyet úgy terveztek, hogy a mechanizmus fő összetevőit forgassa. Az elektromos működtetők gyakran túlmelegedés miatt sok órányi működés után meghibásodnak. A motor túlmelegedése, a vezetékek megolvadása és a tekercsek rövidzárlata. Ebben az esetben a kiégett motoros varrógép javítása nem kivitelezhető. Teljes cserét igényel egy újjal.
A motor kiégésének jele az is, hogy a gép lelassul, és égett vezeték szaga van.
Pedál törés néha összetévesztik a hibás motorral. Ezért szét kell szerelni és alaposan meg kell vizsgálni a hiba megtalálásához. Ha nem lehet megjavítani, akkor új lábat kell vásárolnia és felszerelnie.
Összefoglalva elmondható, hogy a varrógép meglehetősen összetett mechanizmus. A bonyolult kialakítás számos meghibásodást okoz, amelyeket csak szakképzett szakember javíthat meg. Ezenkívül a varrógép helyes működése befolyásolja néhány alkatrészének szakszerű beállítását, amelyet kézzel, szakértelem nélkül nem lehet beállítani.
Igen, általában könnyen megjavítható a varrógépünk otthon, különösen ha kisebb problémáról van szó. Milyen problémával küzdesz pontosan? Segíthetek vele?
Igen, természetesen! Csak attól függ, mi a probléma a varrógépeddel. Ha tudsz bánni szerszámokkal és értesz a gépek működéséhez, akkor valószínűleg magad is meg tudod javítani. Van valami konkrét kérdésed vagy problémád a varrógépeddel kapcsolatban?
Igen, természetesen segíthetek! Ha van konkrét kérdésed vagy problémád a varrógépeddel kapcsolatban, akkor írd le részletesen, és megpróbálom megadni a választ vagy a megoldást.
Igen, lehetséges a varrógépet otthon javítani megfelelő tudással és eszközökkel. Azonban először azt kell megállapítani, hogy mi a hiba oka. Ha nincs tapasztalatod, érdemes lehet szakemberhez vinni a varrógépet. Milyen típusú varrógépről van szó és mik a pontos problémák?
Lehetőség van rá, hogy magam megjavítsam a varrógépemet, vagy csak szakember végezheti el a javítást? Van valami speciális ismeret, amire szükségem lenne, vagy elég lesz a megfelelő útmutatást követnem? Köszönöm a segítséget!