A csempe gyakori építőanyag a befejező munkákhoz. A szép és helyes csempézés megfelelő ismereteket és gyakorlati készségeket igényel a dolgozóktól. Maga a folyamat magában foglalja a csempe méretének beállítását, különböző formájú lyukak kivágását a csempékbe. Ezekhez az alkalmazásokhoz különböző kézi és elektromos szerszámok állnak rendelkezésre, pl, Csiszológép, üvegvágó. De a szakemberek, akik folyamatosan nagy mennyiségű munkát végeznek, munkájuk során csempe vágót használnak. Az otthoni vagy szakmai tevékenységekhez szükséges speciális eszköz kiválasztásához és megvásárlásához meg kell ismerni a piacon elérhető típusokat és azok főbb jellemzőit.
A csempevágó rendeltetése
A csempevágó egy speciális építőipari szerszám, amelyet a következő anyagok vágására használnak
- Kerámia csempe (csempe);
- porcelán csempe;
- üveg;
- kő;
- klinker cserép.
Sok modell csak az anyag beállítását és a téglalap alakú lyukak létrehozását teszi lehetővé.
Az anyagok vágása három különböző módon történhet a használt szerszám típusától függően:
- az első abból áll, hogy kezdetben bevágást készítünk az anyagon, ami aztán feldarabolja azt;
- A második módszer a teljes vágás;
- egy harmadik alternatíva az, hogy kis anyagdarabokat harapnak le a szélekről a.
Az anyag vágásának módja a gép használatának sebességétől függ.
A csempevágó előnyei a csiszológéppel szemben
Annak meghatározásához, hogy mi a jobb, hogy vágja csempe – csempe vágó vagy csiszoló, meg kell vizsgálni az előnyeit és hátrányait az egyes eszköz.
sarokcsiszoló Bármely építkezésen elérhető. Felújításkor ez az elektromos szerszám számos gyakorlati alkalmazást tesz lehetővé. A kerámia- vagy klinkerlapok, porcelánlapok, kő és üveg vágásához egyszerűen szerelje be az ezen anyagok vágására alkalmas fűrészlapot.
Csempe vágó csiszológép
A praktikus hozzáférhetőség és a különböző típusú csempékkel való munkavégzés képessége a csempe vágógép legfontosabb előnyei. Az ezt használó szakember nemcsak a különböző befejező anyagok minőségi vágására képes, hanem arra is, hogy különböző formájú lyukakat készítsen bennük, ésszerűen jól megmunkált élekkel.
Vegye figyelembe, hogy a munka során nagy mennyiségű por keletkezik. Ehhez egyéni védőfelszerelés használata szükséges: védőszemüveg, fejvédő, légzőkészülék és speciális ruházat (pl. vágóruha).
A sarokcsiszoló használatakor rendkívül óvatosnak kell lennie, mert ez az elektromos szerszám, ha kiugrik a kezéből, súlyos sérülésekhez vezethet.
A csempefűrésszel szemben a csempevágó a következő előnyökkel rendelkezik:
- Kézi modellek használata esetén nem keletkezik por;
- egyenletesebben és jobban lehet vele vágni az anyagot vékony csíkok (akár 1 cm vastagságig), ami csökkenti a selejtet a késztermékben;
Asztali fűrész
- kézi.
Az asztali mechanikai termékek a következő szerkezeti részekből állnak:
- asztal;
- A vágandó anyag megtörésére szolgáló kar;
- csempevágó;
- vágóhenger;
- Lemezfeszítő láb.
Sok termékmodell rendelkezik vonalzóval a jelöléshez.
Az asztali modellek egyenes vágásokhoz és akár 1,5 cm vastag üveg vagy csempe vágásához is használhatóak. Az alábbiakban ismertetjük, hogyan zajlik az egész folyamat:
- az anyagot az asztalra helyezik;
- A csempevágót csempék és csempék vágókoronggal történő vágására használják;
- engedje le a fogantyút – a cserép letört.
Vágóhenger akár 10 mm vastagságú üveggel vagy csempével is lehet állva dolgozni. Ezzel a kézi szerszámmal egyenes és íves vágások is végezhetők.
elektromos berendezések
Az elektromos berendezés kialakítása a következő egységeket foglalja magában:
- elektromos motor;
- Körfűrészlappal felszerelt fűrészfej;
- táblázat.
Az elektromos szerszámok a következőkkel vannak felszerelve gyémánt korongokkal.
A nagy teherbírású egységek vízhűtéssel rendelkeznek, hogy megakadályozzák a túlzott hőfelhalmozódást az anyagfeldolgozás során.
Az elektromos szerszámokat mobilitásuk szerint a következő csoportokba soroljuk:
- Elektromos lemezvágó kézi modellek;
- gépek.
Elektromos lemezvágó kézi modellek súlya 3-5 kg. Nagyon hasonlítanak a körfűrészekhez. A védőrács által védett tárcsák 11000-13000 fordulat/perc sebességgel forognak. Ez az elektromos szerszám kényelmes fogantyúval, állítható vágási szöggel és vágási mélységgel rendelkezik. Egyes modellek alja görgőkkel van ellátva, így a gépet könnyedén mozgathatja a csempézett felületen. Egyes termékek a jobb kezelhetőség érdekében párhuzamos ütközőkkel is fel vannak szerelve.
A hálózati verziók mellett önálló, akkumulátoros társait is megvásárolhatja, mint például a RYOBI LTS180 M, Makita 4191 DWD, Makita CC 300 DWE, Makita CC 300 DWE.
Makita CC 300 DWE csempevágógép
A kézi működtetésű modellek szárazon porzsákkal vagy porszívóval, illetve nedvesen is üzemeltethetők. A második esetben a folyadéktartályt a tetején helyezik el. Emiatt a kézi gravitációs táplálású elektromos lemezvágó csak vízszintes síkban történő munkavégzés esetén használható.
Asztali elektromos csempe vágó Hordozható szerszámgépekre vonatkozik. Az elektromos meghajtású csempevágó a fűrészfej és az elektromos motor elhelyezkedésétől függően az alábbi típusokra osztható:
- Felülről szerelt egységgel;
- alatta lévő pozícióval.
Kétféle felüljárógép létezik:
- konzolos, amelyben a fűrészfej rögzített, a munkadarabot tartalmazó asztal pedig mozgatható;
- híd típusú, ahol a motor a tárcsával együtt mozog.
Felső sraffozott modellek precíz és kiváló minőségű anyagfeldolgozás biztosítása. Egy kis szivattyú keringeti a hűtőfolyadékot.
Elektromos csempevágó Scheppach FS-4700
Gépek, amelyek esetében elektromos motor alulról, Általában könnyebbek, kisebbek és olcsóbbak, mint felülről hajtott társaik. Ez a típusú csempevágó porcelánlapokhoz, üveghez, kerámiához stb. készült. A tárcsa munkadarabja kiáll az asztalból. Az alatta lévő edényben lévő vízbe merítve hűtik le. A vágandó munkadarabot vezetősíneken vezetik.
Elektromos csempevágó alsó motorral
Néhány gyakori felszerelésfajta
A fent említett berendezéstípusokon kívül a különböző anyagok vágására szakosodott szervezetek is találhatnak ilyen egységeket:
- kőfaragó;
- Lézeres és vízbázisú csempevágó.
60 cm vagy annál vastagabb beton, kő és egyéb panelek vághatók a kőfaragóval.
Lézeres csempevágó Ott használják, ahol összetett (összetett) vágásokra van szükség, pl. porcelánból készült mozaikok készítéséhez. Egy ilyen szerszám képes vastag födémek vágására. különböző zajszintű gépek (a zajszint a használt modelltől függ) és vízcsempe vágó. Működése a vízsugaras vágáson alapul.
CLASS 110 elektromos lézeres csempevágó
Összehasonlítás a mechanikus és az elektromos szerszám között
A kézi modellek a következő előnyökkel rendelkeznek
- alacsonyabb költség (az eszközök ára 300 és 7000 forintel között mozog) elektromos társaikhoz képest;
- Képesség a munkaműveletek biztonságos elvégzésére, ha a levegő nagyon nedves (akár 90%-os);
- Az anyagok vágásakor nem keletkezik por, ezért nincs szükség légzőkészülékre;
- kis méretek;
- Nincs működési zaj;
- könnyű súly (0,2-9).
A kompakt kialakítás és a kis súly lehetővé teszi a gép könnyű tárolását és kezelését.
A kézi gépek hátránya a következő a feldolgozandó anyagok korlátozott vastagsága. Szintén gyakorlatilag lehetetlen 6 mm vagy annál kisebb szélességű csíkokat vágni. Nagyobb munkaterhelés esetén az egész folyamat lassabb lesz, mint az elektromos szerszámok esetében.
elektromos berendezés – ez egy nagy teljesítményű elektromos szerszám, amely képes 1,5 cm-nél vastagabb kerámia gránit, kerámia csempe, kő, üveg vágására. Ezekkel az eszközökkel nem csak egyenes, pontos vágásokat végezhet, hanem 45 fokos szögben le is ferdítheti az anyagot. Mivel a munkadarabokat teljesen le lehet vágni az élek lekerekítettek. Elektromos eszközök használata esetén szinte nincs kimeneti selejt, ha eredetileg nem a feldolgozandó anyag volt. Az elektromos szerszám működtetése nagyon kis erőfeszítést igényel. Gyakorlatilag nincs por.
A következő hátrányokat emeljük ki:
- nagyobb súly, méretek és ár a mechanikus szerszámokhoz képest
- forgácsolódást eredményezhet, ha a tárcsa forgása nem megfelelően van beállítva;
- a munkát különböző zajszintek kísérik (a zajszint a használt modelltől függ);
- A biztonsági előírások betartása kiemelt prioritás.
A kérdés, hogy mi a jobb – egy kézi csempe vágó vagy egy elektromos nem egészen helyes. Az elektromos szerszám természetesen jobb teljesítményű és műszaki képességekkel rendelkezik. De csak akkor van értelme, ha a Nagy, rendszeres munkákhoz. A levegő páratartalma és a gép közelében lévő gyúlékony vagy robbanásveszélyes anyagok jelenléte korlátozza a gép használatát. Ha nincs hozzáférés elektromos áramhoz, akkor jobb, ha mechanikus típusú szerszámot vásárol.
Jellemzők az elektromos lemezvágó kiválasztásához
Az elektromos csempe vágó kiválasztása meglehetősen nehéz feladat, mivel a piac tele van különböző márkájú termékekkel. Az elektromos szerszám alábbi műszaki adataira kell összpontosítania:
- hatalom;
- tárcsa átmérője
- RPM;
- vágási mélység.
Házi használatra elegendő 750-1500 wattos teljesítményt választani, 80-150 mm átmérőjű beépített tárcsákkal. Ez az elektromos szerszám 2-4 cm mély vágásokat végez. Ez elégséges csempe, üveg, nem vastag kő vágásához.
Minél vastagabb a megmunkálandó anyag, annál nagyobb teljesítményű és átmérőjű tárcsákat kell vásárolni.
Csempék, kövek, porcelánlapok vágásakor akár 3000 fordulat/perc fordulatszám is elegendő terhelés nélkül.
A megvásárolni kívánt terméknek magas minőségű illeszkedéssel és kivitelezéssel kell rendelkeznie vízbehatolás elleni védelem, Mivel a munkát gyakran nedvesen végzik. Jó, ha van túlterhelés elleni védelem (különösen egy jelzővel) és véletlen indítás. Ezáltal a gép tartósabbá és a munkafolyamat biztonságosabbá válik.
u a gépi berendezések az asztal méreteit – amelyek meghatározzák, hogy mekkora lapokkal lehet dolgozni – szintén figyelembe kell venni. Meg kell vizsgálni az egység összeszerelésének minőségét, a szennyeződések könnyű tisztíthatóságát a felületéről. Az elektromos meghajtás felső elhelyezkedésével rendelkező gépek modelljei esetében plusznak tekinthető, hogy egy nagy víztartállyal, egy lézermutatóval felszereltek.
Hogyan válasszuk ki a megfelelő eszközt
Viszonylag olcsó, de jó választás háztartási használatra – egy kézi elektromos tányérvágó vásárlása. Lehetőleg 2 fogantyúval kell rendelkeznie: ez növeli a mozgás ellenőrzését. a vágási mélység egy biztonsági zár hozzáadásával állítható be. A vízhűtés szintén fontos elem, amely jelentősen csökkenti a porszintet működés közben.
Ha a terv az, hogy félprofesszionális vagy akár professzionális, A helyhez kötött, alulra szerelt meghajtóegység megvásárlása jó ár-érték arányt képvisel.
Nagy hatékonyságú munkavégzés az építőbrigád számára asztali hordozható gépekkel.
Ha lehetséges, célszerű az elektromos lemezvágógépet a kiválasztott modellel próbára tenni próbavágás. Ha az eredmény jó minőségű, akkor megvásárolhatja a terméket. A legegyszerűbb módja a gyors tájékozódásnak, ha elolvassa a népszerű elektromos szerszámmodellek alábbi áttekintését. A háztartási és professzionális használatra legalkalmasabb opciókat itt mutatjuk be. A termékek ára nagyban függ a márkától. Jellemzően az otthoni használatra szánt termékeket úgy tervezték, hogy 6000 forintelig kerüljenek.
Milyen típusú feladathoz ajánlanád a leginkább a jobb minőségű csempfürdőszobai fűrészt?
A jobb minőségű csempfürdőszobai fűrészt olyan típusú feladatokhoz ajánlanám leginkább, ahol precíziós vágásokra van szükség. Például, ha bonyolult díszítőmintákat kell kivágni a csempékből, vagy ha pontosan illeszkedő csempedarabokat kell létrehozni.
Melyik márka vagy típus az egyik legjobb választás, ha megvásárolnám a csempe fűrészt? Hol tudnám megvásárolni a legjobb áron és milyen szempontokat érdemes figyelembe vennem a döntés előtt? Remélem, segíthetnek a tapasztaltabb olvasók a válaszokkal!
A Makita vagy a Bosch fűrészei jó választásnak számítanak, ha csempe vágásáról van szó. Ezek a márkák híresek a minőségi termékeikről és tartósságukról. Az árak tekintetében érdemes körülnézni a nagyobb barkácsáruházakban, online áruházakban vagy kerámiaboltokban. Fontos szempont a vásárlás előtt a fűrész teljesítménye, funkciói és a megfelelő vágási mélység, valamint az eszköz súlya és ergonomikus kialakítása. Így biztos lehetünk abban, hogy olyan terméket választunk, amely megfelelően teljesíti a várakozásainkat.
A Makita és a Bosch fűrészei mindkettő jó választás lehet csempe vágására. Ezek a márkák híresek a minőségi termékeikről és tartósságukról. Az árakat érdemes összehasonlítani a nagy barkácsáruházakban, online áruházakban vagy kerámiaboltokban. Fontos a fűrész teljesítménye, funkciói, vágási mélysége, súlya és ergonomikus kialakítása is. Így biztos lehetünk benne, hogy megfelelő terméket választunk az elvárásainknak megfelelően.
Az egyik legjobb választás, ha csempe fűrészt szeretnél vásárolni, a márkák közül lehet az FESTOOL vagy a Husqvarna. A Festool fűrészek kiváló minőségűek, megbízhatóak és hosszú élettartamúak. A Husqvarna pedig szintén jó választás, erős teljesítménnyel és tartóssággal rendelkezik. A csempe fűrész vásárlásának legjobb árat általában online boltokban, építőanyag kereskedésekben vagy cégekben találhatod meg. Fontos szempont a szerszám ára mellett a teljesítmény, a vágási mélység és a funkcionalitás. Továbbá érdemes figyelembe venni a vásárlói értékeléseket és szakértői véleményeket is.