Amikor az év leghidegebb időszaka közeledik, itt az ideje elgondolkodni azon, hogyan és mivel lehet fenntartani a szoba kellemes hőmérsékletét. Különösen nagy igénybevétel a kereskedelmi központokban, nagyméretű ipari létesítményekben. Mi a legjobb választás egy ilyen nagy terület fűtésére: hőlégfúvó vagy hővédő függöny?? A helyes választáshoz ismernie kell az ilyen típusú berendezések közötti főbb különbségeket.
A fő különbség a készülékek között
A hőlégfúvó egy mobil légfűtő és egy fix légfüggöny. Teljesítményjellemzőik hasonlóak, mindkettőt úgy tervezték, hogy nagy helyiségek fűtésére, ahelyett, hogy kiegészítő, vagy néha az egyetlen hőforrás lenne. De van néhány szembetűnő különbség. A hőfüggönyt például főként villamos energiával működtetik, míg a legtöbb fúvóka fűtőberendezés éghető fosszilis tüzelőanyaggal működik.
hővédő függöny
A hőgátakat leginkább a nagy emberáradatra tervezett helyeken lehet alkalmazni: bevásárlóközpontokban, repülőtereken, pályaudvarokon, metróállomásokon, szállodákban. Olyan gátat képeznek, amely megakadályozza a hideg levegő bejutását, és így melegen tartja a helyiséget. A fűtés azonban másodlagos szempont – az elv az, hogy megakadályozzuk a hideg légtömegek bejutását.
Hőlégfúvókák, amelyek Gyors hőforrás, van egy magasabb hatalom. Többféle funkcióval rendelkeznek: szellőztetik és szárítják a levegőt, nemcsak nagy területeket fűtenek, hanem pontról pontra is. Felhasználási területük igen széles: ipari célokra, felújítási és átalakítási munkákhoz, fűtéshez és hőmérséklet-fenntartáshoz, szellőztetéshez stb.d.
Hőlégfúvó
A készülékeket a felépítésük alapján is megkülönböztetik. Ezek egy hengeres fémházból, egy fűtőelemből és egy erős ventilátorból állnak, amely a felmelegített levegőt kötegenként nyomja ki. A légfüggöny szinte mindig téglalap alakú, és egy ventilátorból áll, amely a nyílás szélességében fújja a levegőt, valamint egy fűtőelemből. Állandó csatlakozást igényel az elektromos hálózathoz.
A hőlégfúvó és a légfüggöny közötti választáskor ismernie kell az egyes típusok legfontosabb jellemzőit.
Mit kell figyelembe venni a hőlégfúvó kiválasztásakor
Először is meg kell állapítani, hogy a fűtendő helyiség térfogatának figyelembevételével mekkora a szóban forgó tárgynak megfelelő kapacitás. Több alapvető kiválasztási paraméter van: a felhasználási cél, a mobilitás és az energiahordozó típusa.
A felhasználás célja
Háztartási készülékek – 2-5 kW-os kis terhelések, kis helyiségekben: üzletek, irodák, garázsok, családi házak. Ipari kiemelkednek teljesítményükkel – akár 200 kilowatt és több -, és funkcionális céljuk is sokrétű: nagy építkezések, ipari létesítmények, nagy bevásárlóközpontok, repülőterek számára.
Ipari légfüggöny
Mobil
Mobil a hőlégfúvókákat akkor használják, amikor bizonyos területeket kell felmelegíteni, különösen a szegmensekben. Praktikus méretűek a szállításhoz. A legtöbb hengeres. Rögzített A készülékek fix helyen melegítenek. A mobil fűtőberendezésekkel ellentétben termelékenységükben és lenyűgöző méretükben. A legtöbb téglalap alakú.
Milyen típusú energiaforrás
Elektromos Az eszközök különösen alkalmasak és biztonságosak olyan helyeken történő használatra, ahol emberek hosszú ideig tartózkodhatnak. Működésükről könnyen megfogalmazható elképzelés: a levegő átáramlik a fűtőelemen, és egy ventilátor forró áramlásban osztja szét. A fűtőelemek közé tartoznak a tekercsek, fűtőelemek, kerámialemezek. A korrózió, a túlmelegedés és a szállítás közbeni sérülések elkerülése érdekében a ház rozsdamentes acélból készült. A jó minőségű készülékek különböző üzemmódokkal, bimetál termosztáttal és oxigénmentes fűtőelemmel, valamint vészleállító rendszerrel rendelkeznek. Legfőbb hátrányuk a magas villamosenergia-költségek.
Olajtüzelésű fáradtolajjal, paraffinnal és dízelüzemanyaggal is üzemeltethető; 10 kW-tól 220 kW-ig terjedő terhelhetőséggel.
Alkalmazási területük jellemzően az építési és munkaterületek, nem lakóépületek, mivel a tüzelőanyaggal működő fűtőberendezések jellemzője az égési gázok kibocsátása.
Ezek a leghatékonyabbak és leghatékonyabbak, valamint alacsony költségűek (az elektromos fűtőtestekhez képest). Számos funkcióval felruházva, pl, reosztát rendszer. A működési elv nagyon egyszerű: megadja a kívánt paramétereket, bekapcsolja a készüléket, amikor a beállított értéket eléri, automatikusan kikapcsol és újra bekapcsol, ha a levegő hőmérséklete a kívánt küszöbérték alá csökken.
A B 150CED dízel hőlégfúvó
u gázfűtőtestek Fő energiaforrásként földgáz; butánnal vagy propánnal is működnek, 1,5 és 580 kW közötti teljesítménnyel. Vannak olyan kombi egységek is, amelyek egyik gáztípusról a másikra válthatók. A készülékek nagy hatékonyságuk, gazdaságosságuk és biztonságuk miatt igen népszerűek. Tüzelésszabályozó rendszerrel és védelmi relé, A túlmelegedés lehetőségének megelőzése. És közel 100 %-os hatékonysággal működnek. Hátrányai: csak jól szellőző helyiségekben használhatóak.
Infravörös hőlégfúvókák gyökeresen különbözik a korábbi eszközöktől: a konstrukció nem tartalmaz ventilátort, csak infravörös sugarakat, ami lehetővé teszi bizonyos területek felmelegítését. A teljesítmény 1,5 és 45 kW között mozog. Eredetileg építési és javítási munkálatokhoz használták nagy szabadtéri területeken, de ma már az alkalmazás kibővült.
Zárt helyiségekben is használható, de csak akkor, ha jól szellőztethető.
Rejtett légfüggöny
Vizes hőlégfúvó
Melyik a legjobb választás?
Hogyan döntsd el, melyiket válaszd?? Ahhoz, hogy válasszon egy jó és hatékony eszköz, meg kell haladni a cél a vásárlás: ha szüksége van fűtés a nem lakáscélú helyiségek, akkor jobb, ha egy hőlégfúvó, és a helyeken, ahol nagy a forgalom vagy a torlódás az emberek, akkor kényelmesebb, hogy korlátozza a bejövő hideg levegő kívül a levegő függönye.
A hőlégfúvó fő célja, hogy a lehető leggyorsabban felmelegítse a helyiséget, míg a függöny elsősorban arra szolgál, hogy a hőt bent tartsa. Ideális esetben a kettő sikeresen kombinálható. Az ilyen tandem egyetlen hátránya a magas zajszint működés közben. Irodaházakban, ahol fontos a csend, a hőfüggönyöket ezért más fűtési formákkal, például konvektorokkal kombinálva használják.
Figyelembe kell vennie az energiahordozó teljesítményét, méretét és megfelelő típusát, és természetesen egy olyan fontos tényezőt, mint a költség.
Szeretném megtudni, hogy melyik fűtési módszert ajánlanád inkább a hőlégfúvó vagy a hővédő függöny között? Milyen előnyöket kínálnak ezek a módszerek, és melyik lenne hatékonyabb és kényelmesebb az otthoni fűtés szempontjából? Köszönöm előre is a segítségedet!
Az otthoni fűtés szempontjából mindkét módszernek vannak előnyei. A hőlégfúvó gyors és hatékony fűtést biztosít, mivel a meleg levegőt közvetlenül a helyiségbe fújja. Ezzel szemben a hővédő függöny passzív módon működik, és a helyiség melegét tartja bent. Ezenkívül a függöny segít csökkenteni a hőáramlást az ablakon keresztül, ezáltal energiát takarít meg. A választás függ az egyéni igényektől és a helyiség méretétől. Ha gyors és intenzív fűtést szeretne, akkor a hőlégfúvó lehet a jobb választás. Ha viszont hosszabb távú, energiatakarékos és kényelmes fűtést keres, akkor érdemes lehet a hővédő függönyt választania.