Mi a jó az ionizátorral ellátott párásítóval kapcsolatban?

Régóta bizonyított, hogy az ember csak a dúsított levegőből képes teljes mértékben felvenni az oxigént. A mai környezetben ilyen légkör szinte nem is létezik, és egyre inkább kénytelenek vagyunk mesterségesen létrehozni. Egy olyan készülék pedig, mint az ionizátorral ellátott párásító, segít megtisztítani a körülöttünk lévő levegőt, és egyúttal párásítja is azt.

Milyen veszélyeket rejt az ionhiány

Ha az ionizált részecskék hiánya a belélegzett levegőben, a személy szenvedhet a következő betegségekben oxigénhiány. Fokozott fáradtság, általános rossz közérzet és teljesítményproblémák jelentkeznek. Az oxigénhiány gyengíti a szervezet immunrendszerét, és számos betegségre hajlamosíthat. Ilyen esetekben az olyan eszközök, mint az ionizátor vagy párásító nagyon szükségesek. Az influenzajárványok idején még profilaktikus intézkedésként is alkalmazzák.

Léteznek ultraibolya lámpákkal ellátott párásító modellek is, amelyek amellett, hogy aktív oxigénnel telítik a légkört, fertőtlenítik is azt a különböző vírusoktól és baktériumoktól.

Egyfajta párásító

A gyártók többféle típust gyártanak:

  1. Hagyományos modellek, A párásító a folyadékok párologtatásának jól ismert technológiáján alapul (a készülékbe öntött vizet, amikor az egy speciális műanyag korongra vagy cserélhető papírkazettára kerül, a beépített ventilátor beszívja, majd a párologtató egységen keresztül kijön). Általában jól elhelyezhetőek a hőforrások közelében; szinte hangtalanok és nem használnak sok áramot.
    Hagyományos párásítók
  2. Gőzmodellek A párásító készülékeket általában úgy építik fel, hogy a beépített elektródákkal érintkezve a víz felforrjon és elpárologjon. A levegőt nem tudják megtisztítani, de aromatizálásra használhatók, azaz aromaanyagot adnak a forró gőzhöz, és a készüléket inhalátorként használják.
  3. Ultrahangos Olyan párásítók, amelyek működési elve az 5 MHz-es tartományba eső ultrahangos rezgések előállításán alapul., amely tökéletesen biztonságos az emberi szervezet számára. Az ultrahanghullámok hatására a víz a legapróbb cseppekre bomlik, amelyeket egy ventilátor szétfújhat a szobában.
  4. Párásítók otthon. Sok gyártó felszereli a párásítót egy higrométerrel, egy speciális eszközzel, amely a helyiség páratartalmát figyeli. Az ilyen légkondicionáló egységek egyszerre képesek párásítani, tisztítani és aromásítani a helyiség levegőjét. A készülékben használt ezüstrúd hatására a levegő ionizálódik, hasznos ionokkal telítődik, és eltávolítja a különböző vírusokat.

Az ionizátoros ultrahangos párásítók modern modelljei távirányítóval és speciális digitális kijelzővel vannak felszerelve.

Előre beprogramozhatja a be- és kikapcsolási időt. A beléjük épített páratartalom-szabályozók képesek fenntartani a szükséges páratartalmat bármely helyiségben. A levegőionizátor rövid idő alatt tisztává és frissé teheti a levegő légkörét.

Hogyan kell használni

A kívánt páratartalomnak 45-55%-osnak kell lennie a lakásban. A túl sok vagy túl kevés páratartalom rontja az emberi szervezet közérzetét, álmossághoz és fáradtsághoz vezet. Ezért a párásító funkcióval ellátott ionizátornak lehetőleg tartalmaznia kell a következőket humidisztát, A párásító képes szabályozni a levegő páratartalmának szintjét és kiválasztani az ideális értéket.

A párásító használata során bizonyos szabályokat be kell tartani:

  1. Szigorúan kövesse a párásító kézikönyvében megadott összes utasítást.
  2. A levegő párásításához csak forralt, tisztított vagy desztillált vizet használjon.
  3. Tartsa szemmel a higrométert.
  4. Tartsa rendszeresen tisztán a víztartályokat, a párásító műanyag tárcsákat és az összes elpárologtató felületet.

Hogyan használjon ionizátor-párásítót otthonában? A különböző párásító modellek különböző párologtatási elveket igényelnek (gőz, hideg, ultrahang). Minden párásítóhoz használati utasítás tartozik, pl:

  1. Tartsa a készüléket legalább egy órán át szobahőmérsékleten, mielőtt először bekapcsolja.
  2. Sima, száraz felületre kell helyezni, lehetőleg hőforrás közelében.
  3. Öntsön a tartályba legfeljebb 40 °C-os desztillált, forralt vagy szűrt tisztított vizet.
  4. A konnektorba történő bedugás pillanatától kezdve a készülék hatékonysága 10-15 perc alatt éri el a maximumot.
  5. Egyes modelleknél a kívánt illóolajok hozzáadhatók a légfrissítő fiókokhoz (soha ne adjon illatanyagokat a víztartályba)!).

Az alábbi előnyökkel jár

A beépített ionizátorral ellátott ultrahangos párásító számos különböző előnnyel rendelkezik:

  1. Anionokkal telíti a helyiség levegőjét, ami frissé és természetessé teheti azt, eltávolítja a kellemetlen szagokat, párásítja a légkört és tisztítja azt.
  2. Elpusztítja a káros vírusokat, baktériumokat és még a penészgombát is.
  3. Használatakor javítja a teljesítményt és csökkenti a számítógépes munka okozta szemfáradtságot.
  4. Javíthatja a levegő minőségét, és még terápiás tulajdonságokat is adhat.

Vannak persze kisebb hátrányai is:

  1. A készülék a levegőben szálló port nehezebbé teszi és a felületeken leülepedik. Ezért gyakrabban kell takarítani a szobát, ami sokkal jobb, mint belélegezni ugyanazt a port.
  2. Nem ajánlott a párásítóval ellátott ionizátort televízió vagy számítógép közelében elhelyezni, hogy elkerüljük az elektromágneses mezők nemkívánatos hatását a működésükre.

Az ionizátoros párásító „kettő az egyben” nemcsak párásítani, hanem ionizálni is képes a levegőt, negatív töltésű anionokkal telíti azt, különleges légkört teremtve egészséges és friss levegővel. A készülék a szobában lebegő vírusokat is képes elpusztítani. Egy készülék, de sok hasznos funkció!

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Bianka Veres

    Mi a jó az ionizátorral ellátott párásítóval kapcsolatban? Kíváncsi vagyok, hogy milyen előnyökkel jár egy ionizátorral ellátott páramentesítő használata. Van-e hatása a levegő minőségére vagy az egészségre? Érdemes-e beruházni egy ilyen eszközbe? Köszönöm előre is a választ!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása