Ezeket az új generációs mosógépeket úgy tervezték, hogy jelezzék, ha probléma van. Képzelje el: úgy döntött, hogy kimossa a szennyest, betölti a dobba, kiválasztja a programot, és hirtelen egy nagy víztócsát talál a padlón. A Samsung márkájú mosógép LE, LE1, LEC vagy E9 hibával rendelkezik. Ha megérti, hogy mit jelentenek ezek a kódok, akkor a probléma végére is járhat.
Mi a teendő, ha hibakód jelenik meg a kijelzőn?
Tehát a „Samsung” gépek LE hibája a víz spontán lefolyását jelenti a készülék tartályából. Ennek a hibás működésnek több oka is lehet:
- A leeresztő tömlő nincs megfelelően elhelyezve.
- A vízelvezető rendszerhez csatlakozó tömlő eltört.
- A leeresztő tartály sérülése (repedt, laza csavarrögzítés).
- A vízelvezető szűrő nem teljesen zárva.
- A levegőcső ki van kötve, és ez okozza a víz szivárgását a dobból pörgetés üzemmódban.
- Vízszintérzékelő hibás.
- Maga a kijelző hibás.
A gépek pressosztáttal vagy vízszintérzékelővel vannak felszerelve. Ha az érzékelő azt érzékeli, hogy a vízszint négyszer egymás után a beállított szint alá csökken, a fent felsorolt hibakódok egyike jelenik meg a kijelzőn.
A hiba azonosítására szolgáló eljárás
Hibaüzenet jelenhet meg a kijelzőn a mosási ciklus kezdetén, valamint az öblítési vagy a centrifugálási ciklus alatt. A hiba időben történő elhárításához és a mosógép újra életre keltéséhez a következőképpen járjon el.
- Húzza ki a készüléket a tápkábel kihúzásával. Nyomja meg a mosó-szárítógép kikapcsoló gombját.
- Alaposan ellenőrizze a lefolyótömlőt – nem lehet rajta repedés vagy szakadás. Ellenőrizze annak helyzetét, épségét és a lefolyókhoz való csatlakozását.
- Ha a lefolyótömlő nem megfelelően van elhelyezve, rögzítse egyik végét a mosó-szárítógép alsó részéhez, a másik végét pedig a felső részhez a speciális kampó segítségével. A lefolyócső tömlőcsatlakozását megfelelően le kell tömíteni, és a padlótól legalább 70 cm távolságra kell elhelyezni.
- Tekintsük a vízelvezető szűrő építését. A készülék fedelét az óramutató járásával ellentétes irányban elfordítva nyissa ki, az óramutató járásával megegyező irányban pedig zárja be. Ha a fedél szilárdan illeszkedik és lezárja a leeresztőnyílást, akkor a probléma nem a szűrővel van.
- Ha a hiba szabad szemmel nem észlelhető, hívja az ügyfélszolgálatot. Valószínű, hogy a hiba a gép belsejében van. Például a csöves elektromos fűtőberendezés (TEN) eltört, a tartályban repedés van, egy másik alkatrész eltört. A szakképzett szakemberek kivizsgálják a hiba okát, és szükség esetén kicserélik a hibás alkatrészt.
Ha a hibakód először fordul elő, húzza ki a készüléket néhány percre a hálózatból. Előfordulhat, hogy a vezérlőmodulban van hiba, és egyszerűen újra kell indítani a készüléket, hogy az újra megfelelően működjön.
Mi baj történhet még?
Nem csak a LE-kód árulkodik az önürítéssel kapcsolatos problémákról. Előfordul, hogy a szennyezett víz egyáltalán nem ürül ki a tartályból. A kijelzőn ezután kigyullad kód 5E. Ez viszont egy eltömődött lefolyótömlővel vagy szűrővel, vagy egy meghibásodott lefolyószivattyúval van összefüggésben. Ahhoz, hogy végezze el a javítás a lefolyó szivattyú saját kezűleg nagyon is lehetséges.
Meghibásodás 5d szintén vízszivárgásra utal, de ezúttal szappanhabbal együtt. A fokozott habképződés oka lehet a mosószer rossz megválasztása (pl. csak kézmosásra szánt mosószer), vagy a ciklusonkénti mennyiség túllépése. Nem kell ezzel a problémával küzdeni: a hab egy idő után leülepszik és eltávolítja magát, és a mosási folyamat újraindul. A jövőre nézve azonban ne feledje, hogy automata mosógépekhez csak a megfelelő jelöléssel ellátott speciális termékek ajánlottak.
Ne használjon mosószereket kézi mosáshoz: ezek nem csak elrontják a ruhákat, hanem a gép belsejében is kárt okozhatnak, és ez sokkal súlyosabb.
Következtetés
Ne feledje, hogy a spontán vízelvezetés súlyos géphiba. Végül is, könnyen eláraszthatja a szomszédait a földszinten, ha nem figyel oda időben a problémára. A modern Samsung modellek gyártói nagyban megkönnyítették a dolgunkat azzal, hogy a kijelzőn található kódokat is megadják. Ha ismeri a kód megfejtését, saját kezűleg is kijavíthatja a hibát. Csak felelősségteljesen közelítsen a probléma megoldásához, mérlegelje az erejét: meg tudja-e javítani a hibát saját maga? Ha nem, akkor jobb, ha szakemberek segítségét kéri, akik javítást végeznek, és tanácsot adnak a további ismételt vízszivárgás elkerülésére.
Mi a teendő, ha hiba lép fel a Samsung mosógépünkben? Megpróbáltam elindítani és működik, de valami nincs rendben vele. Van valami javaslatod, hogy hogyan tudnám megoldani a problémát? Melyik szervizt javasolnád? Köszönöm előre is a segítségedet!