Új telefon vásárlása után sok felhasználó nem foglalkozik a kezdeti beállításokkal. Ha azonban néhány változtatást eszközöl az okostelefonján, a jövőben sok problémát elkerülhet.
Google-fiókhoz kötés
A mobiltelefon bekapcsolása után a felhasználó azonnal üdvözlő üzenetet fog látni. Megkéri, hogy csatlakozzon a Google-fiókjához. Megteheted azonnal, vagy megteheted később is. Egyszerűen menjen a Beállítások menüpontba, kattintson a „Fiókok” fülre, majd adja hozzá a Google profilját. Mindössze annyit kell tennie, hogy megad egy nevet és egy jelszót.
A frissítés elindítása
Nem ismert, hogy a készülék mennyi ideje van raktáron és a pulton. A firmware-verziók már elavultak. Ezért mindenképpen ajánlott a rendszerfrissítés elvégzése. Ez a lépés is végigmegy a lehetőségeken.
Aktiválja az ‘Eszköz keresése’ opciót
Ez a funkció akkor lesz hasznos, ha elveszíti az okostelefonját. Bekapcsolása megkönnyíti a tulajdonos számára, hogy megtalálja a hiányzó. A beállítások között kattintson a „Google”, majd a „Biztonság” gombra. A telefon helyének meg kell jelennie a térképen.
Zárolási beállítások
A védelem menüben válassza ki, hogyan szeretné lezárni a készüléket. A modern Androidokon a következő módszerek állnak rendelkezésre: ujjlenyomat, PIN-kód, karakteres jelszó, grafikus kulcs, a tulajdonos arcának beolvasása.
Intelligens zár engedélyezése
Néha nincs szükség a mobiltelefon biztosítására, vagy az állandó feloldás zavaró. Ilyen esetekre a fejlesztők létrehoztak egy kiegészítő funkciót, amely kikapcsolja a védelmet, amikor az illető otthon van. Akkor is eltávolítható, ha egy másik Bluetooth-kompatibilis készülék van a közelben.
Ideje a csendes üzemmódnak
Ha nem szeretné, hogy bizonyos időpontokban zavarja a telefon, beállíthat egy speciális időbeosztást. Ezután a hang automatikusan kikapcsol (és bekapcsol) egy adott időpontban.
Ok Google csatlakoztatása
A hangalapú asszisztens aktiválásához lépjen a Google beállításaihoz, és válassza ki az „Asszisztens” szolgáltatást. A „Telefon” gomb jelenik meg az alján, és ha rákattint, a felhasználó a „Voice Match” szekciót látja. Ezzel a kapcsolat létrejön. Kényelmes, ha egy személy elfoglalt, és nincs lehetőség a parancs kézzel történő beállítására.
Fotószinkronizálás beállítása
A Google Fotókkal könnyen rendben tarthatja galériáját. Mindössze annyit kell tennie, hogy lehetővé teszi a képek letöltését és mentését. Azt is javasoljuk, hogy állítsa be a kívánt fényképek minőségét.
Hasznos alkalmazások telepítése
Az alapértelmezett szoftver nem mindig elegendő az okostelefon kényelmes használatához. Ezért az egyéni preferenciáknak megfelelően további alkalmazásokat kell letölteni.
Alapértelmezett programválasztás
A készüléken található böngészők, lejátszók, játékok, közösségi hálózatok, e-mail kliensek stb. közül ki kell választania azokat, amelyekre a tulajdonosnak a leginkább szüksége lesz. Csak jelölje be az „alapértelmezett alkalmazások” négyzetet.
Pénzmegtakarítást célzó korlátozások
Az Android rendszer általában sokkal gyorsabban fogyasztja a mobil internetforgalmat, mint társai. Ezért kívánatos előre meghatározni a havonta elkölthető megabájtok számát. Ez a hálózati beállításoknál az „Adatátvitel” fül alatt történik.
Kezdőképernyő elrendezése
Az utolsó fontos lépés az asztal átrendezése. Az eljárás a felhasználó beállításaitól függ. Néhányan szeretik az összes mappát a kijelző kezdőlapján tartani, mások tematikusan rendezik őket. Ugyanez vonatkozik a tapétára is.
Az alábbi egyszerű irányelvek betartásával az Android-tulajdonosnak jó minőségű, jó minőségű eszközzel rendelkezik majd. Miután mind a 12 műveletet elvégezte, a telefon kellemesebb és kényelmesebb lesz a munkavégzéshez. És sokkal tovább tart.
Mi a teendő közvetlenül egy új Androidos okostelefon vásárlása után? Első lépésként ajánlott feltelepíteni a legfrissebb operációs rendszert, és beállítani a biztonsági funkciókat, például az ujjlenyomat feloldást vagy az arc azonosítást. Az alkalmazásokat, amelyekre szükséged van, telepítsd fel, és biztonsági mentés készítése sem árt. Az összes fontos személyes adatot és fényképeket szinkronizáld az új eszközödre.+
A telefont célszerű személyre szabni a felhasználói preferenciák szerint, például testreszabható háttérképek, bőrök és beállítások segítségével. Fontos továbbá beállítani a hangerőt és értesítéseket, valamint a Wi-Fi és Bluetooth kapcsolatokat is. Ne felejts el letölteni és beállítani egy vírusirtó programot is a telefon védelme érdekében. Végül, rendszeresen frissítsd az operációs rendszert és az alkalmazásokat, hogy biztonságban tartsd a készülékedet.
A telefont célszerű személyre szabni a felhasználói preferenciák szerint. Ehhez használhatunk testreszabható háttérképeket, bőröket és beállításokat. Fontos figyelmet fordítani a hangerő és értesítések beállítására, valamint a Wi-Fi és Bluetooth kapcsolatokra is. Ne felejtsünk el letölteni és telepíteni egy vírusirtó programot, hogy védelmezzük a telefonunkat. Végül, rendszeresen frissítsük az operációs rendszert és az alkalmazásokat, hogy biztonságban tartsuk a készülékünket.