A csavaros gyümölcscentrifuga a hagyományos (centrifugális) gyümölcscentrifugával ellentétben nem préseli, hanem őrli a terméket. Ezek a készülékek lehetnek elektromos vagy kézi működtetésűek. A csiga tengelye mindkét típusnál vízszintesen vagy függőlegesen van rögzítve. A függőleges modellek mindig egy csigával rendelkeznek, míg a vízszintes modell lehet egy- vagy kétcsigás gyümölcscentrifuga.
A készülék
Két hengeres, spirális hornyokkal ellátott csigafúrócsiga, 0.1 mm, kb. 110 fordulat/perc sebességgel zúzza a termékeket, péppé zúzva azokat. A csigák állandó forgása növeli a nyomást és sekélyebbé teszi a barázdákat (további információk a modern gyümölcscentrifugák működési elvéről és felépítéséről).
Az Angel modellek a legdrágábbak a jól ismert.
Angel Juicer Angelia árai 103 és 158 ezer között mozognak. A modelltől függően.
Green Power Fito gyümölcscentrifuga
Az amerikai Green power Kempo cég elektromos hidegsajtolós gyümölcscentrifugája, amely világszerte Green Power Fito Juice Extractor néven ismert, kisebb és könnyebb elődjénél.
A csigák orvosi minőségű acélból készülnek, biokerámiával vannak bevonva, és úgy tervezték, hogy 12 éve kizsákmányolás. Neodímium mágnesek, amelyek minden egyes csiga magjába fordított pólusúak (fordított pólusú rendszer) TisztaFogaskerék). A csavarok forgása hatására a mágnesek aktív ionokat termelnek, amelyek megőrzik az enzimeket, vitaminokat és nyomelemeket, és eltávolítják a gyümölcsökben és zöldségekben lévő vegyi anyagok és nehézfémek akár 90%-át. Ez a lé nem oxidálódik, és akár 2-3 napig is tárolható.
Amikor a Green power Kempo fut, a csavarok nem érnek egymáshoz, így nincs túlnyomás a rácson. Hengeres elv alapján választja szét a gyümölcslevet, amelyet a csavarok közötti nyomásnak köszönhetően 160 fordulat/perc sebességgel szív ki.
A kúpos modellekkel ellentétben a Green Power Fito Juice nem igényel tisztítást a folyamat közepén.
A készülék akár fél órán keresztül is folyamatosan üzemelhet, és ez idő alatt a következő termékeket állítja elő további3 liter gyümölcslé. Nagy kapacitással rendelkezik a folyadék és a sütemény számára. Alkalmas mind a puha, mind a kemény gyümölcsökhöz és zöldségekhez.
A Green power Kempo zajszintje kevesebb, mint 60 dB, és 10 év garanciát vállalunk rá. A gyümölcscentrifuga felépítése a következő:
- Gyümölcslé-tartály orr (szkimmerek).
- Töltőcsatorna fedele (véd a portól).
- Visszatekerő gomb (megkönnyíti a készülék tisztítását és kiküszöböli a túlterhelés problémáját).
- Két dugattyú-nyomó (fából és műanyagból készült, speciális korlátozóval).
A cég termékeinek ára alacsonyabb, mint az előző cégé. A Green power Kempo KP-E1304 például 39 330p-ért vásárolható meg.
Green Star Elite
Az ikercsigás gyümölcscentrifugák legkörnyezetbarátabb márkája a Green Star Elite elismerést kapta. A Tribest Life amerikai vállalat készíti, amely sajttermékek gyártójaként vált ismertté. A Green Star Elite 1000 40 710p-ért vásárolható meg., és a Green Star Elite 3000 42,090 p.
A Green Star Elite gyümölcslé-elvonási sebessége alacsony, de a hatékonysága lenyűgöző. A maradék gyógynövényes sütemény annyira száraz, hogy ha meggyújtják, füstöl. De ne feledje, hogy ez a gyümölcscentrifuga nem alkalmas magozott gyümölcsök és bogyós gyümölcsök (szőlő, egres és ribizli) feldolgozására. Az amerikai modellek 110 W-ot igényelnek, és más dugóval rendelkeznek.
A legolcsóbb megoldás – a kézi gyümölcscentrifuga. Csavarjai nem spirál alakúak, hanem kúp alakúak. Az árak 12 730 p.
Előnyök és hátrányok
A centrifugális gyümölcscentrifugák a nagy sebességük (9000-37000 fordulat/perc) miatt felmelegítik a gyümölcslevet, és a fémfelületekkel és a levegővel való kölcsönhatás miatt oxidálják azt. A csigás gyümölcscentrifugák esetében ez nem így van. Vannak más jó pontjaik is:
- A lédús gyümölcsökből és zöldségekből előállított folyadék mennyisége 85-95% lesz, ami 10-50%-kal magasabb, mint a centrifugális.
- Tisztítókefével és kaparóval van ellátva, és a vízszintes gyümölcscentrifugák számos tartozékkal rendelkeznek, néha még a pürésítéshez is.
- Könnyebben tisztítható, mint a centrifugális modellek.
Olvassa el azt is: melyik gyümölcscentrifuga jobb otthoni vásárlás – csigás vagy centrifugális.
A lágy és rostos termékekből való lé kinyerésének hatékonysága a vízszintes gyümölcscentrifugákban alacsonyabb, mint a függőleges gyümölcscentrifugákban. Az előbbi készülékek töltőnyaka keskenyebb, mint az utóbbiaké. Ez azt jelenti, hogy finom aprítás szükséges.
Minden fogyasztó önállóan választhatja ki a számára legjobb gyümölcscentrifugát aszerint, hogy mi a legfontosabb: alacsony ár, nagy sebesség, hosszú non-stop munkaidő, alacsony súly, ökológiai biztonság, elegáns design stb.d.
Mire lehet használni a kétcsavaros gyümölcscentrifugát? Milyen gyümölcsöket és zöldségeket lehet vele préselni? És hogyan működik ez a típusú centrifuga? Szeretném megtudni, hogy ez a fajta készülék mennyire hatékony és praktikus a mindennapi ételkészítésben.
Mi mindenfajta gyümölcs felhasználható a kétcsavaros gyümölcscentrifugával? Van-e valamilyen korlátozás a használatában, vagy mindenféle gyümölcsöt könnyedén feldolgozhat vele?
A kétcsavaros gyümölcscentrifuga széles körűen felhasználható gyümölcsökből készült italok készítésére. Gyakorlatilag mindenféle gyümölcsöt könnyedén feldolgozhat vele, beleértve a keményebb gyümölcsöket is, mint például az alma vagy a körte. Azonban néhány gyümölcsnek, mint például a banán vagy az avokádó, a magas keménysége miatt előzetes szeletelésre lehet szükség. Ezenkívül fontos megjegyezni, hogy a gyümölcscentrifugával csak olyan gyümölcsöket dolgozzunk fel, amelyek nem tartalmaznak kemény magvakat, például meggy vagy barack.+
A kétcsavaros gyümölcscentrifuga ideális választás gyümölcsitalok készítéséhez, mivel széles körűen felhasználható. Könnyedén feldolgozza a különböző típusú gyümölcsöket, beleértve az almát vagy a körtét is. Azonban banán vagy avokádó esetében előfordulhat, hogy előzetes szeletelésre lesz szükség a magas keménység miatt. Fontos, hogy olyan gyümölcsöket használjunk a centrifugához, amelyek nem tartalmaznak kemény magvakat, mint például meggy vagy barack. Fontos figyelembe venni ezeket az apró részleteket, hogy maximálisan kihasználhassuk a gyümölcscentrifuga lehetőségeit és finom, egészséges italokat készíthessünk.
A kétcsavaros gyümölcscentrifugával számosféle gyümölcs felhasználható. A leghétköznapibb gyümölcsök, mint az alma, banán, narancs, citrom, grapefruit, körte, őszibarack és szőlő könnyedén feldolgozhatóak vele. Emellett lehetőség van más gyümölcsök, például ananász, mangó, szilva vagy bogyós gyümölcsök, mint a málna vagy áfonya használatára is. Azonban fontos megjegyezni, hogy keményebb gyümölcsök, mint a sárgadinnye vagy a görögdinnye, előzetes aprítás nélkül nem ajánlottak a gyümölcscentrifuga használatakor.