Ha a mosógép meghibásodik, az családi probléma. Tudja, annyira hozzászoktunk az automata mosáshoz, hogy el sem tudjuk képzelni a napot nélküle, különösen, ha kisgyerekek vannak a házban. Miért nem forog a mosó-szárítógép, azaz a centrifugálási ciklus elindul, a dob forog, de a dolgok továbbra is nedvesek maradnak?? Ennek számos oka van, és megpróbálunk mindegyikre részletesen kitérni.
Egyensúlyhiány a dobban
Túl sokat tettél a rakományba sok terjedelmes tárgy a mosógépbe, és mosás közben egy helyre halmozzák őket. A centrifugálási üzemmódra való átkapcsoláskor a centrifugálási sebesség jelentősen megnő, kiegyensúlyozatlanság lép fel, és egy speciális érzékelő kikapcsolja a dob forgását. Mi a teendő? Kapcsolja ki a készüléket, nyissa ki az ajtót, és pörgesse egyenletesebben a készüléket. A legnehezebb tárgyakat kiveheti, majd ezekből külön-külön kipréselheti a vizet.
Szoftverhiba
A mosógép leállt, mert A program nincs megfelelően beállítva. Gyakran előfordul, hogy a felhasználók sietve megnyomnak egy másik gombot, majd panaszkodnak, hogy a szennyes vizes. Figyeljen jobban, és a segítője elvégzi a munkát.
Eltömődött szűrő
Ha a mosógép szűrője eltömődött, nincs vízelvezetés. Ez a probléma könnyen megoldható a dugulás egyszerű eltávolításával. A szűrőbetét a készülék jobb alsó részén található, és a csapóajtóból nyitható, vagy a dekorpanelről eltávolítható. Minden attól függ a modell:
- A műanyag nyílásfedél nagyon kemény műanyagból készült, és óvatosan kell kinyitni.
- A Samsung speciális reteszekkel rendelkezik, amelyek csavarhúzóval nyithatók.
- Az LG ajtaja nem nyílik ki csak úgy, meg kell nyomnia egy speciális billentyűt.
- Az Ardo szintén elölről fér hozzá a szűrőhöz, de alulról.
Minden szűrő ugyanúgy kicsavarható, csak egyes modelleknek vannak rögzítő csavarjai. Óvatosan ellenőrizze a fedelet, mielőtt megpróbálná lecsavarni.
Miután hozzáférhetünk a szűrőhöz, alaposan meg kell tisztítani és vissza kell szerelni azt. Ellenőrizze a gép működését: lehet, hogy megtalálták a probléma okát, és a pörgés működik.
Készülékek elhasználódása, rendszerautomatizálás meghibásodása
Miért nem forog a mosógép?? A különböző modellekkel kapcsolatban számos árnyalat létezik. Például az LG vagy Samsung mosógépek, amelyek eltömődött lefolyószivattyú-szűrővel rendelkeznek, kiadják a következőket üzenet a kijelzőn.
Ha a gép sok éves, akkor amikor a centrifugálási üzemmód megkezdődik, jobb, ha a közelben van, és figyelje, hogyan mos, hogy szükség esetén beavatkozzon, és megakadályozza a vízszivárgást.
Előfordulhat például, hogy a mosógép nem tud centrifugálni, vagy az automata rendszer meghibásodott:
- A hordóból nem folyik ki folyadék, és a rendszer kikapcsol;
- a vízelvezető rendszer a mosási ciklus alatt megfelelően működik, de a mosási ciklus végén a ruhadarabok nedvesek;
- a víz lefolyik, de csak lassan;
- Más pörgetések váltakoznak a működő és a nem működő pörgetések között.
A pörgés meghibásodásának okai különböző összetettségűek lehetnek, ezért elég problémás a probléma saját maga kijavítása.
Súlyos üzemzavarok
Vannak olyan hibák a készülékeiben, amelyeket csak a szervizközpont szakembere oldhat meg. Például a mosógép leállt a centrifugálás miatt a fordulatszámmérő meghibásodása – az elektronikus berendezések általában jól működnek, de egy ilyen meghibásodást nehéz lenne bizonyos ismeretek nélkül kijavítani.
Vízszint-szabályozó érzékelő
Technikai értelemben Pressostat , amely az összes vízszintadatot elküldi a főmodulnak. a jelentés fogadásakor az automatikus rendszer eldönti, hogy mikor kezdje el a centrifugálási ciklust; ha az érzékelő nem jelez, a centrifugálás nem indul el.
Ebben az esetben javítóműhelyt kell hívnia. Eljön és megvizsgálja a gépet, és ha szükséges, új érzékelőt szerel be.
Motorfordulatszám-érzékelő
A fordulatszámmérő a motor tengelyére van szerelve, és a percenkénti fordulatszámot figyeli. Ha meghibásodott vagy a vezetékezés laza, akkor nem érkezik jel az automatikus rendszerhez. A fonási sebesség nem változik, így a ruhát nem lehet kicsavarni.
A meghibásodások nagyon ritkák, de a kötőelemek és az érintkezők ellenőrzésével maguktól is javíthatók. Ha ez az ellenőrzés negatívnak bizonyul, az érzékelőt ki kell cserélni.
A motor nem működik
Az egész készülék ennek az egységnek a működésétől függ. Leállhat a működése a következők miatt megszakadás vagy rövidzárlat a tekercselésben, amikor a grafitkefék elhasználódtak a minimális beállítási értékükig. Ha ez az oka annak, hogy a mosógép nem pörög, akkor szakembert kell hívnia, aki ellenőrzi a rendszert, kicseréli a keféket vagy új motort szerel be.
Az elektronikus modul meghibásodott
Ha a mosógép nem centrifugál, akkor a vezérlőmodul lehet az oka – Az AVR meghibásodott. A termék agya képtelen a megfelelő parancsokat kiadni: ebben az esetben figyelmen kívül hagyja a centrifugálási ciklust, bár a gép működik. hívjon egy műhelyt, aki megerősíti a diagnózist, kicseréli az AVR-t vagy újra beprogramozza.
Soha ne próbálja meg saját maga megjavítani a motort, vagy kicserélni a szabályozót egy barátja tanácsára. Ne feledje, az olcsóbb személy kétszer fizet.
Vízleeresztő szivattyú
A statisztikák szerint a szivattyú gyakran meghibásodik, különösen az alsó kategóriás gépeken, ahol nincs szűrőelem a szivattyú előtt, és bármilyen idegen tárgy, például egy melltartócsont, működésképtelenné teheti a szivattyút. Néhány nagyon jellegzetes jel alapján megállapíthatja, hogy a szivattyú a bűnös:
- a mosási ciklusnak vége, de semmi más nem hallatszik, csak egy furcsa pukkanó hang;
- az a benyomása, hogy a víz elkezd lefolyni, és a gép elkezd pörögni, de a gép leáll;
- Az idő múlik, és a dolgok ugyanazok maradnak – nincs pörgés.
Ismét hívjon egy szervizt – a szivattyút kicserélik, és a kedvence olyan lesz, mintha új lenne: nem kell kézzel kicsavarni a mosást.
Megfelelő használat
A legfontosabb, hogy a lehető legnagyobb gondossággal bánjon készülékeivel, és tartsa be az alábbi tanácsokat, hogy azok ne hagyják cserben a lehető legrosszabb pillanatban:
- Mosás előtt ellenőrizze az összes zsebet – az apró alkatrészek eltömíthetik a szűrőt.
- Telepítsen túlfeszültség-védőt a lakásba. Gyakran változik, és az elektronika az első, amelyik szenved. A mosógéphez való megfelelő adagoló kiválasztásához szükséges tanácsokért kattintson ide.
- A vízben oldódó port szigorúan a normának megfelelően kell beönteni: a felesleg felhalmozódik az adagolóban, eltömítve a rácsot.
- Ne terhelje túl a gépet; a kiegyensúlyozatlanság-érzékelő kikapcsolja a maximális sebességet.
Az elektronikus alkatrészek cseréje nagyon drága „öröm”, egyes esetekben olcsóbb egy új készüléket vásárolni, mint kicserélni egy egységet.
Ezzel megspórolhatja a mosó-szárítógép beszerzésének gondját és költségeit, és tudni fogja, hogy mit kell tennie a gép meghibásodásának minden egyes konkrét esetben.
Megelőző intézkedés
Az egyik legjobb módja annak, hogy meghosszabbítsa a készülék jó teljesítményét, hogy megelőzze a hirtelen meghibásodás kellemetlen következményeit. A készüléket nem szabad elhanyagolni minden mosás után.
Ez az eljárás egyáltalán nem bonyolult, és nem vesz igénybe sok időt:
- Ürítse ki az adagolót, és öblítse ki a mosószer maradványait;
- Mossa ki az adagolót, és törölje szárazra;
- törölje át az ajtó gallérját, hogy a mosás után a felgyülemlett szennyeződéseket (szálak, porszemek stb.) eltávolítsa;
- Ne zárja be azonnal az ajtót – hagyja megszáradni a dobot és a mosórekesz teljes belsejét;
- ne mossa a dob belsejét speciális mosószerekkel.
A gondoskodó háziasszony a mosás után mindig nedvesen kitakarítja a szobát, és szellőztetni Ha lehetséges – sok magánházban a mosókonyha az alagsorban van. Érdemes megvizsgálni a gépet a következők szempontjából is csepegő, még a legkisebb hiba is, mivel a kisebb hibák gyorsan nagyobbakká válhatnak. A mosó-szárítógép profilaxisról szóló további információkért kattintson ide.
A problémás területek minden készülékben sokfélék, de egy dolgot nem szabad elfelejtenie: soha ne próbálja meg öndiagnosztizálni vagy megjavítani a mosógépet.
A modern készülékek ezen a szinten annyira tele vannak elektronikával, hogy bármilyen óvatlan mozdulat az Ön részéről visszafordíthatatlan következményekkel járhat. Bízzon a szakemberekben, és mosógépe ismét az egész családnak örömet szerez a kiváló minőségű mosással és gyors centrifugálással.
Mi lehet az oka annak, hogy a mosógép leáll?
A mosógép leállásának több lehetséges oka lehet. Ezek közé tartozhat a hálózati áramszünet, a túlterhelés, az alacsony vízszint vagy vízhiány, a meghibásodott motor vagy elektronika, a sérült vagy eltömődött szivattyú vagy a túlmelegedett vezérlőegység. Az ok pontos meghatározásához érdemes szakemberhez fordulni, aki elvégzi a megfelelő vizsgálatokat és szükség esetén javítja a hibát.
Miért áll le a mosógép? Van-e valami hiba, amit ki kell javítani, vagy esetleg túlmelegszik? Kérlek, oszd meg az okokat vagy a történtek körülményeit, hogy segíthessünk megtalálni a probléma forrását.