A mobilkészülékek tulajdonosai szembesülnek azzal a ténnyel, hogy a technikájuk magától újraindulhat. Ez lehet egyszeri esemény, de előfordulhat folyamatosan is. Íme, miért indítja újra magát az Android táblagépe, és hogyan kezelje ezt a helyzetet.
Mechanikai meghibásodások
A mobil készülékek törékeny eszközök, amelyek gondos kezelést igényelnek. A cseppek, ütések, nedvesség, alacsony és magas hőmérsékletnek való kitettség belső modulok meghibásodását okozhatja, és ennek következtében – a tabletta független újraindulását. Mi a teendő ilyen esetben menjen a szervizközpontba. A saját megtalálni és megoldani a problémát nem megfelelő.
Hivatalos változat – Ezek a Google mérnökeinek vagy egy adott táblagépgyártónak a termékei. Ezek bizonyos időközönként megjelennek, és a teljesítmény és a teljesítmény javítására szolgálnak, néha megváltoztatják a felületet, új funkciók jelennek meg. Leggyakrabban az ilyen firmware helyesen viselkedik, és nincsenek különösebb problémák vele, de néha olyan hibát tartalmazhat, amely a tabletta önálló újraindítását okozza. A gyógymód nagyon egyszerű – csak vissza kell állítani a készüléket a gyári operációs rendszer verziójára, és várni kell, hogy a gyártó kiadjon egy stabilabb verziót. Ez általában elég gyorsan történik.
Custom – Harmadik féltől származó firmware, amely teljesen megváltoztathatja az interfészt. Érdemes tisztában lenni azzal, hogy ezek mind nem hivatalosak, ami azt jelenti, hogy telepítésük kockázatos vállalkozás lehet. Javasoljuk, hogy ne telepítsen új egyéni firmware-t, hanem használja azt, amelyet már sok felhasználó tesztelt és pozitív visszajelzéseket kapott.
A kifejezés teszt firmware magáért beszél. Harmadik fél fejlesztők firmware-t írnak, és felajánlják a szállítani kívánóknak, hogy teszteljék és értékeljék a teljesítményt, a használhatóságot és egyéb paramétereket. Ezeket gyakran mobiltechnológiai portálokon teszik közzé. A hibák és a modul helytelen viselkedésének maximális kockázata fennáll. Ha a készülék nem új, és nem kell attól tartani, hogy leállhat, akkor vállalhatja a kockázatot, ellenkező esetben tartózkodjon az ilyen firmware-verziók tesztelésétől.
Vírusok
Az iOS-szel ellentétben, ahol a vírusok ritkák és ritkák, az Android nem büszkélkedhet ugyanezzel a biztonsággal. A következők rovására Nyílt forráskód Bárki írhat olyan programot, amely könnyen be tud juttatni egy vírust. Ha a táblagép magától újraindul, az rosszindulatú szoftverek miatt lehet.
Egy másik fontos tényező – ha a táblagép nem márkás, még a népszerű, de viszonylag friss alkalmazások is okozhatnak összeomlást. Minden gyártónak saját Android firmware-je van, és nem tudja egyszerre beállítani a szoftvert minden márkára. Leggyakrabban az alkalmazást a piac megalapozottabb képviselőin tesztelik – Sony, Asus, Samsung, Huawei, és miután egyértelmű, hogy a felhasználók számára érdekes, elkezdik optimalizálni a „no name” márkákhoz – Prestigio, Irbis és mások.
Hasznos tipp! Nem szabad ugyanazon rendszeralkalmazás több változatát telepíteni. Például, a telefonon van egy natív „kamera” alkalmazás. A felhasználónak, bármilyen okból kifolyólag, nem tetszik, és elkezd alternatívák után kutatni, egyszerre többet is letöltve. Fontos megérteni, hogy minden egyes segédprogramnak saját működési algoritmusa van, és ezek néha konfliktusba kerülhetnek egymással, ami problémákhoz vezethet.
Jobb, ha elolvassa a véleményeket és a fórumokat, ahol ajánlják a legjobb alkalmazást egy bizonyos feladatra, és inkább töltse le, minthogy sok különböző változatot telepítsen. Különösen a ez az ajánlás a vírusirtók számára hasznos. két kártevőirtó alkalmazás telepítése azt eredményezheti, hogy a készülék nem kapcsol be, és csak teljes visszaállítással lehet újraéleszteni.
Memória
Az Android készülékek komoly problémája a memória eltömődésére való fokozott hajlamuk. Ezt különösen az üzenetküldők érintik, amelyek több helyre mentik a fényképeket, videókat és egyéb tartalmakat, így ha néha töröl egy fényképet a galériából, az továbbra is a memóriában marad. Ajánlott a tisztító segédprogram rendszeres használata, és a CCleaner jó példa erre. Minőségi memóriatisztítást biztosít olyan helyeken is, amelyek egyszerűen nem hozzáférhetőek a felhasználó számára. A megtöltött memória nemcsak a tablet fékezéséhez és lefagyásához vezet, hanem ciklikus újrainduláshoz is.
Ebben az esetben az egyetlen lehetőség a hiba kijavítására az, hogy A rendszer teljes visszaállítása a gyári állapotra, minden adat törlésével. Ehhez a felhasználónak a táblagép fizikai „bekapcsolás + home + hangerő” gombjaival kell belépnie a helyreállítási módba. Az eljárás gyártóról gyártóra eltérő lehet, így könnyebb megkeresni a megfelelő kombinációt egy adott márkához.
Az akkumulátor lemerülése
Előfordulhat, hogy a felhasználó egy ideje nem használta a táblagépet, és az akkumulátor teljesen lemerült. Ebben az esetben a készülék előfordulhat, hogy egy ideig nem kapcsol be, vagy nem mutatja életjeleit. Ugyanez a helyzet közvetlenül működés közben is előfordulhat. Ebben az esetben érdemes egy ideig töltve hagyni a készüléket, és megnézni, hogyan viselkedik. Rendszerint egy eszköz egy vagy több óra elteltével, miután csatlakoztatták a tápegységhez, kijöhet az anabiózis állapotából.
A 2019-es év legjobb táblagépei
Samsung Galaxy Tab A 10 tablet.5 SM-T595 32Gb
a Yandex piacon
Apple iPad (2018) 32Gb Wi-Fi + mobil táblagép
A Yandex piacon
Apple iPad Pro 10 tablet.5 64Gb Wi-Fi + mobil
a Yandex piacon
Huawei MediaPad M5 Lite 10 32Gb LTE táblagép
a Yandex piacon
Miért indul el újra az androidos táblagép önmagától? Van valamilyen probléma, vagy hibaüzenet jelenik meg? Próbált már újraindítani, vagy hányás gondolkodott el egy gyári visszaállításon? Kérjük, írjon nekünk több részletet a problémáról, hogy jobban megérthessük és segíthessünk Önnek.