Miért kapcsolja be és ki magát a TV

A modern ember nem tud TV nélkül – ez időszerű hírek, új filmek és kedvenc sorozatok, szórakoztató és sportprogramok. oktatás 1 A modern ember nem tud TV nélkül csinálni. Ezért, ha a „háziállattal” problémák merülnek fel, azonnal megpróbáljuk kijavítani. Gyakran előfordul a következő: a tévé magától be- és kikapcsol – az ilyen szokatlan tévés viselkedés okai ismeretlenek, de sürgősen meg kell szüntetni a bosszantó hibát.

Időzítő beállítások

A tévékészülék időzítője az Ön tudta nélkül be- és kikapcsolhatja azt

Egyéb műszaki és hardveres problémák

Ha a tévé bekapcsol, és néhány másodpercig vagy percig működik, majd leáll, érdemes ellenőrizni a tévé fő alkatrészeit, valamint a helyi szoftvert. A probléma oka több helyen is keresendő.

  1. Tápegység. A kondenzátorok hibásak. Ellenőriztesse az alkatrészeket multiméterrel, és szükség esetén cserélje ki őket.
  2. Túlmelegedés. A használati utasításban meghatározott szabályok és ajánlásoktól eltérő technika alkalmazása az elemek súlyos felmelegedéséhez és következésképpen a készülék leállításához vezethet.
  3. Elavult szoftver. A platform szoftveres részének frissítése a legújabb verzióra a helyi funkcionalitáson keresztül. Az eljárás elvégezhető „over the air” a hálózaton keresztül, vagy a firmware USB-pendrive-ra történő másolásával és kézi telepítésével.
  4. Antenna interfész. Ellenőrizze a csatlakozás minőségét: dugó, kábel és port.
  5. Inverter. Az elem rendkívül érzékeny a magas páratartalomra.
  6. Por. A nyomtatott áramköri lapon felhalmozódott szennyeződés az érintkezők rövidzárlatát okozhatja, ami a berendezés automatikus leállásához vezethet.
  7. Távirányító. A távirányító gyakori megnyomása vagy ugyanaz a szennyeződés a távirányítón egyes funkciók véletlen aktiválását és kikapcsolását okozhatja.

    por a TV-ben

    A TV készülék belsejében felgyülemlett por meghibásodást okozhat

Nézzük az egyes alkatrészek diagnosztizálásának sajátosságait.

Tápegység

Ez az egyik legfontosabb eszköz a tévében, ezért érdemes először is ellenőrizni a működőképességét. Az áramellátás meghibásodását a következő jelek jelezhetik:

  • A készülék a bekapcsolás után körülbelül 30-40 másodperccel magától kikapcsol;
  • Nincs válasz a vezérlőpanelről, amikor a kijelző működik
  • A tápellátást jelző LED a bekapcsolás után egy idő után elhalványul, vagy egyáltalán nem világít.

Az esetek körülbelül felében a tápegységgel kapcsolatos probléma a biztosítékban rejlik. Ez utóbbiak szemrevételezéses vizsgálatakor fel kell fedezni a szakadásokat, a puffadást és egyéb, a csere szükségességére utaló jeleket.

Biztosítékok a TV tápegységében

Biztosítékok a TV tápegységén

Feszültség problémák

A feszültség túlfeszültségek a leggyakoribb ok kivételével mindenre hatással vannak Diódák és kondenzátorok. Ha ez utóbbiak kiégtek, a TV a bekapcsolás után néhány perccel kikapcsol. A kijelző fokozatos elhalványulása hibás diódákat jelez.

A probléma diagnosztizálásához ki kell nyitnia a tokot, és multiméterrel tesztelnie kell az alaplapot. A kiégett alkatrészek cseréjéhez nem csak nagy tudásra van szükség, hanem speciális szerszámokra is. Ezért a legjobb, ha a problémát a szakemberekre bízzuk. Ellenkező esetben égett áramköri lapot okozhat, amelynek cseréje sok pénzbe kerül.

Ellenőrizze a lapot multiméterrel

Jobb, ha szakemberekhez fordul a diódák és a kondenzátorok ellenőrzéséhez

Szoftver

Bizonyos esetekben a berendezés gyártás közbeni tesztelése során aktiválódhatott valamilyen extra funkció, például a leállítási időzítő. Tehát miután vásárolt egy új készüléket, és ilyen problémák merülnek fel, érdemes A TV gyári beállításainak visszaállítása.

Néhány harmadik féltől származó szoftver, amely úgy tűnik, hogy nem képes automatikusan ki- vagy bekapcsolni a TV-t, ezt a funkciót hordozza. Érdemes ellenőrizni az újonnan telepített szoftvereket a hasonló funkciók tekintetében.

Fontos! A berendezés egyidejű be- és kikapcsolása az ilyen interferencia tipikus jele.

Ha aktiválva van a gyártó szoftverének automatikus letöltése, Egyes TV modellek frissítés után újraindítást igényelnek. A probléma megoldható, ha a funkciót kézi üzemmódra kapcsolja.

A TV frissítése

Automatikus szoftverfrissítés az LG TV-n

Az inverter

Az instabil tápellátás megzavarhatja az inverter normál működését. Ennek eredményeképpen a tévékészülék bizonyos időközönként kikapcsol, az időközök a hiba jellegétől függnek. Az inverter számos okból meghibásodhat:

  • Túlfeszültség;
  • a fő alkatrészek túlmelegedése;
  • magas páratartalom;
  • felfújt kondenzátorok.

Az inverter saját maga javítása, valamint a főpanel esetében bizonyos ismereteket és készségeket, valamint speciális szerszámokat igényel. Tehát egy szakember segítsége itt biztosan nem helytelen.

Ez a videó hasznos információkat nyújt az otthoni technikusoknak a hibás alkatrészek azonosításáról, cseréjük módjáról és egyéb részletekről:

Is, hogy megtanulják az árnyalatok önjavító TV-k különböző márkák megtalálható ebben a cikkben.

Az emberi tényező

Ez a modern készülékek meghibásodásának legjelentősebb oka: sok felhasználó annyira figyelmetlen, hogy súlyos károkat okozhat a háztartási készülékekben, mivel nem rendelkeznek speciális műszaki ismeretekkel, és gyakran elemi biztonsági fogalmakkal. Laza laza érintkezők a foglalatban képesek spontán leállítani az okostévét – így a beépített biztonsági rendszer megvédi a tévét a túlmelegedéstől és a meghibásodástól.

Ha a tévé hirtelen kikapcsol, ellenőrizze a konnektor állapotát. Ha kisgyermekek vannak a házban, ezt az ellenőrzést rendszeresen, hetente többször is el kell végezni, vagy egy rejtett, számukra elérhetetlen csatlakozót kell készíteni.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 2
  1. Gergő Varga

    Miért kapcsolja be és ki magát a TV? Van valami ok vagy célja ezzel a cselekedettel vagy csak véletlenszerűen teszi? Érdekelne miért teszi ezt, lenne valami története vagy magyarázata a háttérben?

    Válasz
    1. Richárd Molnár

      A TV be- és kikapcsolásának oka vagy célja lehet szórakozás vagy információ szerzés. Lehet, hogy valaki nézni szeretné a kedvenc műsorát, filmjét vagy sporteseményt, vagy éppen híreket szeretne hallani a világ eseményeiről. Más esetben a TV véletlenszerűen lehet be- és kikapcsolva, például ha távirányítót helyeznek rá, ami véletlenül elmozdul, vagy ha áramszünet van. Mindenesetre fontos megjegyezni, hogy a válasz függhet az egyéntől is, és nem minden esetben van valamilyen történet vagy magyarázat a háttérben.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása