A gázfűtés kialvásának több oka is lehet. Az ilyen vízmelegítő rendszert szakképzett szakemberekkel javíttassa meg. Azonban számos egyszerű oka van annak, hogy a vízmelegítő is leállhat. Magad is telepítheted és javíthatod őket.
Működési elv
Az ilyen fali vízmelegítőből hiányzik a víz tárolására és melegítésére szolgáló tárolótartály. A készüléket kompakt mérete jellemzi. A víz hőmérséklete azonnal megemelkedik, áthalad a hőcserélőn. A fő előnye a meleg vízellátás egyszerre több vízvételi ponton. Az ilyen vízmelegítő rendszerek energiaforrása földgáz vagy palackozott gáz. Ez magyarázza népszerűségüket azokban az otthonokban, ahol a gázkészülékek beszerelése lehetséges.
durva szűrő
A gázfűtés kanócának kialvását okozó meghibásodás forrásainak kijavításához a tulajdonosnak kell:
- a szűrőrendszer tisztításához vagy cseréjéhez;
- Szereljen fel egy új membránlemezt a vízleválasztóhoz;
- tisztítsa meg a csöveket.
Hibás gyújtási rendszer
A modellektől függően háromféle gyújtás létezik: Elektromos gyújtás (a modern változatokban), a gyújtó, amely egy kis állandó lánggal rendelkezik, a hidraulikus turbina – a nyomásból származó.
Az elektromos égőt a beépített akkumulátorok táplálják. A gyártók szerint körülbelül egy évig tartanak. A gyakorlat azonban azt mutatja, hogy az ilyen elemek élettartama kevesebb, mint. Például a Bosch W 10 KB vagy WR 10-2 B típusú gázbojler előlapján található egy LED, amely jelzi az akkumulátorok állapotát. Szintén ez a fajta gyújtás van felszerelve a Neva Lux gázkazánok modellsorozatával. Szükség esetén, a régi elemeket újakra cserélik.
Miután mindent összeszerelt, ellenőrizze a fűtőberendezés működését. Ha a láng az első alkalommal meggyullad és a láng kék színnel ég, a tisztítást helyesen végezték el.
A kazán a gyújtás után kikapcsol
Ha azt tapasztalja, hogy a fűtőberendezés gyújtás után elkezdett kialudni, érdemes figyelni, hogyan történik ez: van-e szokatlan zaj, kialszik-e a gyújtás után azonnal vagy csak egy idő után?. A leggyakoribb ok a készülék nem megfelelő használata a felhasználók által. Ha ilyen vízmelegítő üzemel, szigorúan tilos hideg vizet nyitni a meleg víz hígítására. Ez a cselekvés a használat szabályainak legveszélyesebb megsértése. Ez okozhatja a készülék legsúlyosabb meghibásodását. A folyadék hőmérsékletét kizárólag a gázellátás szabályozza.
Huzat hiánya a motorháztetőben
Ezt általában az eltömődött kémény okozza. A készülék működése közben az égéstermékek csapdába esnek és kormot képeznek a készülék falán. Ezért a szellőzőcsatornát rendszeresen (évente egyszer) karbantartani kell.
Könnyen ellenőrizhető a huzat: tartson egy meggyújtott gyufát a páraelszívóhoz. Ha megfelelően működik, a lángnak a motorháztető felé kell terelődnie.
A hibás érzékelő főbb jelei a következők
- Az égő kigyullad, de néhány másodperc múlva kialszik;
- Ha ezután újra bekapcsolja a fűtést, akkor egy kicsit tovább fog működni;
- A hangszóró többszöri egymást követő bekapcsolás után normálisan le fog égni;
- Ez a hiba akkor jelentkezik, ha a készüléket ritkán használják.
Először megpróbálhatja saját maga megoldani a problémát. Ehhez ellenőrizze az érzékelőt és a vezérlőpanelt összekötő összes vezetéket. Fontos meggyőződni arról, hogy az összes érintkező érintetlen. Ezután csavarja ki a csavarokat, vegye le a fedelet, és helyezze a fűtőelektródát közelebb a láng közepéhez. Ez meghosszabbítja az alkatrész élettartamát. Ha a fenti intézkedések nem segítenek, jobb, ha szakembert hívunk.
A probléma a vízmembrán szerelvényben van
A membránnak a következőkből kell készülnie a rugalmas anyag. A burkolat a használat során veszít tulajdonságaiból, merevvé válik, repedések és vízkő jelenik meg a felületén. Ennek eredményeképpen az alkatrész annyira megromolhat, hogy a hangszóró kialszik.
A hiba kiküszöbölése érdekében a membránt meg kell vizsgálni, és ha hibás, ki kell cserélni.
Fő fogadás! Jobb, ha szilikonból készült alkatrészt vásárol, mivel az sokkal tovább tart.
Mi okozza a fűtőberendezés leállását működés közben?
Néha a felhasználó szembesül azzal a helyzettel, hogy a hangszóró világít, de működés közben kialszik. Ez a készülék biztonsági rendszerének meghibásodására utalhat. A tény az, hogy a hangszóró belsejében van Hőmérséklet érzékelő, amely túlmelegedés esetén kiold. Két ostyából áll. Amikor a készülék belsejében a hőmérséklet meredeken emelkedik, ezek a részek kinyílnak, az áramellátás megszűnik és a fűtőberendezés leáll.
Ha van otthon a szükséges műszer (multiméter, teszter) Ellenőrizze az érzékelő ellenállását. A végtelen jel jelenik meg a működő eszközön. Ha ez nem így van, akkor a legjobb, ha szakembert hív a javításhoz.
Ezenkívül, ha a fűtőberendezés bizonyos idő után kialszik, ellenőrizze a beállításokat. Előfordulhat, hogy a tapasztalatlan felhasználók véletlenül úgy állítják be a készüléket, hogy az automatikusan kikapcsoljon.
A hőcserélőn korom képződik
A hőcserélőn a működés során korom, korom és vízkő lerakódások keletkezhetnek. Ennek eredményeként egyszerűen eltömődik. Felismerhető, hogy a láng színe sárgáról kékre változott. A hőcserélőt a következő feladatok elvégzésével saját maga is tisztíthatja.
- Távolítsa el a fedelet.
- Távolítsa el a csavarokat és zárja el a vízellátást.
- Engedje le a rendszerben maradt forró vizet.
- Csatlakoztassa le a hőcserélőt.
- Készítsünk 3%-os sósavoldatot.
- Öntse a hőcserélőbe, és várjon rövid ideig.
- Engedje le az oldatot, öblítse ki a csövet vízzel, és helyezze vissza a helyére.
- Helyezze vissza a fedelet, húzza meg az összes csavart.
A savval való munkavégzés során egyéni védőfelszerelést – gumikesztyűt és védőszemüveget – kell viselni. A tisztítási folyamatot minden évben érdemes elvégezni.
Dugult tömlő és zuhanyfej
Néhány fűtőtulajdonos úgy találja, hogy jól működik, de azonnal kikapcsol, amikor zuhanyra váltanak. Ennek oka lehet a zuhanyfej vagy a tömlő eltömődése. Ezeket az alkatrészeket meg kell mosni vagy citromsavoldatban kell áztatni a hiba kijavítása érdekében. Érdemes ellenőrizni a csapot is. Ha eldugult – tisztítsa meg.
Hogyan előzze meg a meghibásodásokat
A készülék élettartamának meghosszabbítása és a zavartalan működés biztosítása érdekében rendszeresen megelőző intézkedések:
- tisztítsa meg a kéményt;
- a gyújtóelemek cseréje;
- Távolítsa el a vízkő- és koromlerakódást az átfolyó fűtőelemekről;
- Gondoskodjon a helyiség jó szellőzéséről – ez nemcsak a készülék megfelelő működése, hanem a bent tartózkodók biztonsága szempontjából is fontos.
A régi szűrők időben történő tisztítása és cseréje segít elkerülni a vízmelegítő működésével kapcsolatos problémákat.
Olvassa el továbbá: a gázfűtés meghibásodásának javítása.
Ezek a leggyakoribb problémák, amelyek a gázfűtés kikapcsolását és kialvását okozzák. Amint látja, a legtöbb esetben maga is meg tudja javítani őket. Ha a javítás nem végezhető el, vagy ha a szervizelés speciális felszerelést vagy tudást igényel, érdemes szakképzett szakembert hívni.
Kérdezem, miért kapcsol ki és megy ki a gázfűtés? Van valami hiba vagy meghibásodás a rendszerben? Ha igen, hogyan lehetne javítani? Érdemes szakemberhez fordulni segítségért? Miért tapasztalom ezt a problémát újabban? Nagyon köszönöm a választ!
A gázfűtés kikapcsolása és kialvása számos okból lehet, beleértve a hibákat és a meghibásodásokat is a rendszerben. Lehet, hogy a gázkazán túlmelegedése vagy a tűzoltó fej hibája miatt kapcsol ki. Más lehetséges okok közé tartozhat a gázellátás megszakadása, a gyújtás vagy a szikrahiány, a hőmérsékletszabályzó problémái, a vezérlőpanel hibája vagy a gázszabályozó meghibásodása. Ha rendszeres problémákat tapasztal, érdemes szakemberhez fordulni segítségért. Egy Ipari Mechanikus vagy gázkészülék-szakember megvizsgálhatja a rendszert, diagnosztizálhatja a hibát és elvégezheti a szükséges javításokat. Az elmúlt időben tapasztalt probléma lehet az újabb időjárási körülmények vagy a rendszer életciklusa miatt. Az időjárás változása befolyásolhatja a gázfűtés működését, és a korosodó rendszerben megnövekedett hibalehetőségek lehetnek. A szakember segítséget nyújthat a probléma részletes értékelésében és megoldásában.
Miért megy ki és kapcsol le a gázfűtés? Van valami probléma vele?