Miért porszívózik rosszul a porszívó minden látható ok nélkül?? Ezzel a problémával sok háziasszony találkozik, amikor rendszeresen takarítást szervez. Minden készülék örökké tart, de ha a porszívó gondos és rendszeres használata mellett is jelentkezik ilyen jellegű probléma, fontos, hogy időben felismerjük.
A Hoover-tulajdonosok pánikba esnek, és költséges javításokat képzelnek el. Valójában a legtöbb ok egyszerűen orvosolható. Nincs szükség szakmai segítségre, mert a probléma saját erőből is megoldható.
A porszívó vizsgálata és az ok meghatározása
Hoover porszívózás alacsony szívóerővel, mi a teendő?? A probléma leggyakoribb okai közül csak néhányat említhetünk meg. Ezek közé tartoznak:
- A porzsák megtelt;
- A legfontosabb, hogy a szűrők kellően szennyezettek legyenek;
- Alkatrészek törése;
- motorhiba.
Mindezeket a tényezőket könnyen korrigálhatja saját maga. Ugyanezen okok miatt nemcsak a száraz porszívó okozhat szívási problémákat, hanem a nedves porszívó is. Húzza ki a készüléket a konnektorból, mielőtt munkába indulna. A következő lépés magának a porszívónak az ellenőrzése. A gyenge szívás primitív problémája az alacsony szívóerő beállítása. Ez a helyzet elég gyakran előfordul. A porszívót használó személy gondatlansága okozza. Ha egyszer beállította a kívánt paramétereket, sok háziasszony már nem is gondolkodik a beállításukon. A kart könnyű lenyomni, amikor egyik helyről a másikra mozog, vagy akár tisztítás közben, és véletlenül is működésbe hozható. Ha ez nem így van, akkor meg kell fontolnia, hogy mit kell tennie a gép megjavításához.
A következő lépés a porszívó szétszerelése alkotóelemeire. A tömlőt és a kefét lecsatlakoztatjuk, és kinyitjuk a készülék fedelét. A következő diagnosztikai lépések a séma szerint: a porzsák, a szűrők, a porszívó alkatrészeinek és a motornak az ellenőrzése. Az erőfeszítés sikeres, ha a hibát megtalálják.
A porzsák megtöltése
A meghibásodások gyakori oka a teli porzsák. A legtöbb modern porszívót műszerfali kijelzővel tervezték, amely mutatja, hogy a porzsák mennyire van tele. A készülék tájékoztatja Önt, ha a portartályt ki kell cserélni vagy ki kell tisztítani.
Néhány készülék még nem rendelkezik ezzel a praktikus technológiával, ezért a zsákba kell nézni, hogy mennyire van tele a szűrő. Ha a porszívó akár 70%-a tele van porral és törmelékkel, a szívóteljesítmény jelentősen csökkenhet, vagy akár meg is szűnhet. Ez jelzést adhat a cseréjéhez. Engedjen a takarékosság igényének, és ne várjon addig, amíg a szemetes tele nem lesz törmelékkel.
2 lehetséges út van a továbblépéshez. Ha a porzsák papírból készült, vegye ki, dobja ki, és cserélje ki egy újjal. A szövet porzsák egy kicsit más. Ez a tartozék újrafelhasználható, és nem szabad kidobni. A tartalmat jól rázza bele egy hulladékzsákba, mossa ki a zsákot tiszta vízben, mosószer vagy szappan hozzáadása nélkül, alaposan szárítsa meg, és helyezze vissza a porszívóba. Lehetőség van arra, hogy egyszerűen kirázza és visszategye, de ebben az esetben a maradék por bejuthat a készülékbe. Ha nem a teli zsák okozza a problémát, akkor folytassa a következő lépéssel.
Koszos szűrők és törött alkatrészek
A porszívó összesen 2 szűrővel rendelkezik, amelyek a szennyeződések miatt csökkenthetik a szívóteljesítményt. Ezek közé tartoznak:
- finom szűrő;
- Kipufogó szűrő.
Az első a motor előtt van. Ez általában a készülék hátulján található. Rendszeresen tisztítsa meg. Ehhez egyszerűen vegye ki a szűrőt, és öblítse le meleg folyó víz alatt. Ha a porszívó továbbra is rosszul működik, cserélje ki az elemet egy új elemre. A kimenő szűrőt 50 óra intenzív használat után ki kell cserélni. Ha hosszú távon nem cserélték ki, a porzsákot mindig ki kell cserélni, mivel a meghibásodás oka az eltömődött szűrőre vezethető vissza.
Mi a teendő, ha a porszívó nem szív rendesen, de a porzsák és a szűrők tiszták?? A készülék minden elemét ellenőrizni kell. A tömlővel kell kezdeni. Ellenőrizze, hogy milyen erősen van benyomva a szívónyílásba. Fogjon egy vékony fémhuzalt, és ellenőrizze, hogy a cső nem dugul-e el. Ezután ellenőrizni kell a kefék tisztaságát. Mindig kellően tisztának kell lenniük. A szennyeződéseket, törmeléket és szőrszálakat minden tisztítás után el kell távolítania, nem csak akkor, ha a készülékkel probléma van.
Érdemes a csapágyakat is megkenni gépolajjal, mivel ezek a porszívó működése közben gyenge szívást okozhatnak
Motor meghibásodás
Az utolsó ok, amiért a szívás nem kielégítő, az az, hogy a motor elromlott. Csak akkor végezze el a készülék ezen részének ellenőrzését és javítását, ha ért az elektromos készülékekhez. A motor ellenőrzéséhez vegye le a fedelet a porszívó testéről. Multiméterrel meg kell vizsgálni a motor minden alkatrészének működését. Ha a biztosíték elromlott, ami a motor meghibásodásának leggyakoribb oka, akkor azt egyben kell kicserélni. Ha az állórészben törés van, nincs értelme a szerkezetet javítani. Ebben az esetben az egész készüléket ki kell cserélni.
Olvassa el továbbá: Porszívó kisebb és nagyobb javítások kezelése.
A rossz porszívó szívóerő legtöbb oka könnyen azonosítható és javítható saját kezűleg, szervizközpont hívása nélkül. Bár időbe telik, a meghibásodott készülék okát anélkül lehet megszüntetni, hogy a háztartás költségvetéséből pénzt pazarolnánk.
Mi lehet az oka annak, hogy egy új porszívónak rossz a szívóereje?
Az új porszívó rossz szívóerejének lehet számos oka. Lehet, hogy a porszívó szűrője piszkos vagy eltömődött, és ezért nem tud megfelelően szívni. Szintén lehet, hogy a szívócső vagy a kefefej elakadt valamilyen szennyeződésben, ami korlátozza a szívóerejét. Egyéb lehetőség lehet a rosszul beillesztett vagy törött csőrész, amely szintén befolyásolhatja a szívóerőt. Ha a fenti problémák nem állnak fenn, akkor érdemes lehet ellenőrizni a porszívó motorját, mert lehet, hogy ott van valamilyen hiba, ami miatt nem működik megfelelően. Mindenesetre a legjobb megoldás egy szakemberhez fordulni, aki szakszerűen és biztonságosan meg tudja oldani a problémát.
Mi lehet az oka annak, hogy egy új porszívónak rossz a szívóereje?