Az LG automata mosógépek sok tulajdonosa már észlelte az UE hiba megjelenését mosás közben: a dob egyensúlyának megsértése miatt a centrifugálási ciklus végrehajtásának képtelensége miatt jelenik meg. Az okok különbözőek lehetnek, attól függően, hogy a készüléket mennyi ideje használják, és milyen gondossággal és karbantartással kezelik. Nem mindenki tudja, hogy mit kell tennie ilyen esetekben, és milyen intézkedéseket kell tenni a szakemberek megérkezése előtt, ha a gép stabilan ilyen hibát ad ki. Nézzük meg közelebbről ezt a témát.
Hiba a mosási ciklus alatt
Egy normál ciklusban az LG mosógép befejezi az öblítést, kiüríti a vizet és átvált a centrifugálási üzemmódba, de vagy egyszerűen csak forgatja a dobot, amely nem gyorsul fel, vagy megáll és automatikusan befejezi a mosási programot. A készülék márkájának minden egyes modellje sajátos sajátosságokkal rendelkezik, amelyek másképp nyilvánulnak meg, beleértve a következő hibákat is.
Ha probléma van a dob kiegyensúlyozásával, a kijelzőn az UE vagy uE betűk jelennek meg, és az összes pörgésjelző egyszerre világít, valamint a LED-ek 1-től 6-ig világítanak.
Hogyan kell helyesen értelmezni a hibát
Nem minden LG mosógép-tulajdonos tudja pontosan, mit jelenthetnek az UE betűk, és miért jeleznek két különböző hibát.
- Az uE kódolása kisbetűs u betűvel Az első kód leggyakrabban egy program vagy munkamenet hibáját jelzi – a gép a használat során egyensúlyhiányt észlelt, és a gép automatikusan kijavítja a hibát a víz újratöltésével és a szennyes egyenletesebb elosztásával.
- Azonosítás UE Ez már azt jelzi, hogy a gép nem képes megoldani a problémát, és most meg kell találni a probléma okát.
Érdemes azt is figyelembe venni, hogy milyen gyakran fordul elő ez a hiba: ha csak alkalmanként jelenik meg a kijelzőn, akkor a mosógép valószínűleg rendben van, de ha az UE szimbólumok minden mosási ciklus során megjelennek, forduljon szakemberhez.
A hibák okai
Az LG mosógép a következő okok miatt jeleníthet meg UE hibakódot:
- a futó alkatrészek gyorsabb elhasználódása a mosás során a szennyes extra súlya miatt;
- Ha nagyszámú tárgyat rakodnak be, vagy ha túl kis rakományra van szükség;
- Programhiba lép fel;
- ha a gép nem vízszintes;
- Ha az alkatrészek a gép korából adódó elhasználódás következtében eltörtek.
Eljárás a probléma saját maga megoldására
Mint fentebb említettük, meg kell különböztetnünk a gép által előállított két hibakódot: „uE” és „UE”. az első kód általában a program vagy a ciklus hibáját jelzi. A gép automatikus mechanizmusokkal rendelkezik az ilyen problémák szabályozására, és a felhasználó beavatkozása nélkül oldja meg azokat. Ha az UE-kód be van állítva, a következőképpen járjon el.
- Az ajtót ki kell nyitni, és a serpenyőt be kell helyezni Nyissa ki az ajtót, vegye ki a mosnivalót a készülékből. Ha egy elölről töltő mosó-szárítógép nem ürül ki, fel kell készülni erre a helyzetre (nyissa ki az ajtót, és tegyen alá egy vödröt). Gyakrabban a gép kiürül, mielőtt megpörögne.
- Ha a probléma azért merült fel, mert a ruhanemű csomót alkotott, vagy – ami gyakran előfordul – az összes ruhadarab belegabalyodott az egyikbe, akkor a ruhadarabokat ki kell bogozni, és egyenletesen elosztva a dobon. Ha túl sok a szennyes, néhányat el kell távolítani. Ha túl kevés van, a dobot újra kell tölteni.
- Ha a rezgésszint meghalad egy bizonyos küszöbértéket, a gép ezt a hibát jelzi. Nemcsak a szennyesdarabok által okozott egyensúlyhiány okozhatja, hanem maga a mosógép is instabillá válhat. Ennek így kell lennie kiegyenlíti a gépet, minden lábnak teljesen a padlón kell állnia. Ha a probléma rendszeresen jelentkezik, egy rezgéscsillapító szőnyeg vagy csúszásgátló lábak jelenthetnek megoldást.
Nagyon fontos, hogy a mosógépet vízszintbe állítsuk
Vannak esetek, amikor egyetlen intézkedés sem oldja meg a problémát. Megpróbálhatja visszaállítani a gép szoftverét. Húzza ki a készüléket 15-20 percre, majd dugja vissza a hálózatba. A gépben elindított ciklus befejezéséhez válassza a „centrifugálás” üzemmódot.
Hívandó problémák
Az UE hibakód gyakran olyan problémát jelez, amelyet a fent leírtak szerint Ön is meg tud oldani. Vannak azonban olyan helyzetek, amelyekben szakember segítségére van szükség, például Egy alkatrész törése.
Az alábbi táblázatban a kijelzőn megjelenő UE hibakód lehetséges okait soroljuk fel.
A probléma megnyilvánulásai | Lehetséges okok | A probléma megoldási lehetőségei |
Az UE hibát minden mosásnál jelzi, azaz.k. nincs pörgés | Az üzemmódokat vezérlő számítógép elromlott. Ez a központi panel, amely a gép teljes működéséért felelős | Szervizkörnyezetben kell javítani: a hibás elektronikus alkatrészeket vagy a teljes lapot ki kell cserélni |
UE kódot kap egy régebbi mosó-szárítógép, amelynek alkatrészei és részei elhasználódhattak. A készülék zörög, különösen a pörgetés elindítása előtt, de nem indul el. A készülék alatt olajfoltok jelenhetnek meg. A közvetlenül hajtott gépek „ugranak | A csapágy a kora vagy a korrózió miatt kezdett elkopni. A kenőanyag foltjai a padlón az olajtömítéssel kapcsolatos problémára utalnak, amelynek meg kell védenie a csapágyat a nedvességtől. | Törött egység cseréje: csapágy vagy tömítés |
A kód a gép bármelyik ciklusa (mosás, öblítés vagy centrifugálás) alatt megjelenik. A közvetlen meghajtású készülékek „sétálhatnak” a dobon. | Probléma a dobfordulatszám-érzékelővel (tachométer) | Az elromlott egységet ki kell cserélni |
Amikor a „spin” üzemmód be van kapcsolva, a dob megpróbál gyorsulni, de nem éri el a megfelelő sebességet, leáll, a kijelzőn az UE kód jelenik meg. Nem minden mosásnál, de rendszeresen előfordul. | problémák a váltószíjjal (megnyúlt, kopás miatt geometriailag megváltozott, meglazult vagy elkopott). Ennek következtében a gép nem tudja kiegyensúlyozni a dobot forgás közben. | A váltószíjat ki kell cserélni egy újra |
Mi okozhatja az „UE hiba” kódot egy LG mosógépben?
Miért jelenik meg az „UE hiba” üzenet a LG mosógépében? Hogyan lehet ezt a hibát javítani vagy megszüntetni?