Sok lakástulajdonos nem is gondol arra, hogy mit lehet kihozni egy régi porszívóból. Gyakran vesznek új porszívót, miközben a régi még mindig működőképes. Szégyen lehet kidobni egy régi készüléket. Ez is helyet foglal a lakásban. Egy ilyen eszköz, amely hirtelen szükségtelenné vált az otthonában, még mindig szolgálhatja a tulajdonosokat. Igaz, egészen más minőségben. Sokféle porszívó modell létezik, de mindegyik ugyanazon az elven működik. A légcsavar forgatásához elengedhetetlen a kellő teljesítményű, nagy fordulatszámú motor. Jelentős mennyiségű levegőt fúj át rajta. A fúvóka bemeneténél vákuum keletkezik, amely a szemetet a gyűjtőbe szívja. Pormentes légsugarat állít elő a kimeneti nyíláson. Ez számos alkalmazásban sikeresen alkalmazható.
Fúvószelep
A porszívót például használhatja gyermekmedencék vagy úszó matracok felfújására. Sok modern porszívónak van egy kivezetés a hátul lévő kivezetésen kívül. Elég egy tömlőt csatlakoztatni hozzá, hogy egy meglehetősen erős levegőforrást kapjunk. A portartályt természetesen ki kell üríteni, mielőtt ilyen módon használná. A zsák nélküli porszívó az egyik legzseniálisabb találmány, amely a házimunka megkönnyítésére létezik. Az ilyen tisztítás a motor számára is előnyös, mivel a szennyeződések a motorba is behatolhatnak.
Egy fúvó, amely jól jön a vidéki házak tulajdonosainak.
Gond nélkül használható az összes szemét eltávolítására az utakról. Ehhez a tömlő végére egy keskeny nyílású fúvókát szerelnek fel. Ez a fúvóka nagy sebességű légsugarat termel, amely képes lesöpörni a port, a szennyeződéseket és a lehullott leveleket a felületről.
A régi porszívók tulajdonosai, akiknek saját műhelyük van otthon, több felhasználási lehetőséget is találhatnak számukra. Az elavult készülékek lefújhatják a port a festésre előkészített felületekről. Vagy porgyűjtőként funkcionálhat fa- vagy fémpor összegyűjtésével.
Szórakozás gyerekeknek
Manapság nehéz meglepni a gyerekeket bármilyen játékkal. A szaküzletekben mindenféle szórakozásra alkalmas dolgot lehet vásárolni. A gyerekeket azonban valószínűleg vonzza a repülő labda szórakozása. Egy régi porszívón kívül, amelynek a kivezetőcsője a kivezetőcsőhöz van csatlakoztatva, ezekre az elemekre is szükséged lesz:
- Néhány pingponglabda.
- Előre mosott polisztirol dobozok, amelyekben korábban ételek voltak, például babasajtos sütemények.
- Vékony csapok.
- Kis kerek gyöngyök.
Először is, óvatosan szúrja át a gyöngy falát mindkét oldalon. Ezután vágja ki a légcsavart, hogy később a léggömb tetejére szerelhesse. Ehhez vágjon le egy kis csíkot a dobozból egy irodai ollóval, amelynek hossza körülbelül 5-7 cm, szélessége pedig körülbelül 1 cm. Ezután át kell lyukasztani a propellert középen, és egy csapra kell helyezni. Ahhoz, hogy a polisztirolcsík forogni tudjon, a polisztirolcsík tetején és alján gyöngyöket kell elhelyezni. A csap felső hegyét meg kell hajlítani.
Mindössze annyit kell tennie, hogy bekapcsolja a porszívót, és alulról befújja a porlabdát. A propeller ettől elkezd forogni, és a porszem a levegőben lebegni kezd. Nemcsak lógni tud a térben, hanem mozogni is tud. A labda fényes mintákkal festhető.
Olvassa el továbbá: Hogyan készítsünk porszívózsákot saját kezűleg?.
Fűnyíró
Ha egy régi porszívó motorja zavartalanul működik, más feladatokra is felhasználható. Például, hogy olyan készülékként működjön, amely nélkülözhetetlen a nyaralóban. Egy fűnyíró csak 500 watt teljesítményű. A penge fontos alkatrész, amely nélkül a fűnyíró nem tudja ellátni a feladatát. Kiváló minőségű tömör acélból készül.
Ezután az új eszközhöz ki kell választanunk egy fogantyút. Egy régi babakocsi alkatrészeinek használata ideális. Nemcsak a babakocsi fogantyúja, hanem a váz és a kerekek is felhasználhatók. A tápkábel befér a porszívóba.
A motor kerete a következőképpen készül. Vegyünk egy legalább 3 mm vastag fémlemezt, és vágjunk ki belőle egy négyzetet. A tartály közepén a motor számára egy lyuk van kialakítva. Ezután egy fedelet kell készítenie, hogy megvédje a motort a törmeléktől és a fűmaradványoktól. A legegyszerűbb változat egy konzervdoboz motorházteteje. A motor tengelyére illeszkedik.
Ezután a pengét és a kerekeket felszerelik. Ekkorra már perforált sarkokat kell hegeszteni a keretre. Ne feledje, hogy a pengének 5-7 cm magasan kell lennie a talajtól. Az optimális fogantyú hossza 90 cm. Most már csak be kell dugni a tápkábelt, és fel kell szerelni a hálót, hogy a fűnyesedék ne szálljon szét mindenfelé. Bizonyos technikai készségekkel rendelkező személynek nem lesz sok gondja azzal, hogy saját kezűleg fűnyírót készítsen.
Olvassa el azt is: Hogyan készítsünk egy szűrőt a porszívóhoz saját kezűleg.
Tehát a régi porszívó, amelyet már régóta nem használnak rendeltetésének megfelelően, megtalálhatja a legváratlanabb, úgy tűnik, alkalmazásokat. Ezért nem szabad sietnie, hogy megváljon tőle. És még inkább, ha a motor még jár. Ebben az esetben megpróbálhat teljesen új életet lehelni a készülékbe. Megpróbálhatod magad is megcsinálni.
?
A kérdés nem lett pontosan megfogalmazva. Kérlek írj egy konkrét kérdést, amire válaszolni szeretnél magyarul, és szívesen segítek!
A kérdés az, hogy mi a kedvenc hobbim. A kedvenc hobbim az olvasás, mert szeretek új dolgokat tanulni és elmerülni más világokban. Mindig izgalmasnak találom felfedezni új könyveket és karaktereket. Az olvasás segít kikapcsolódni a mindennapokból és kikapcsolódást nyújt a stresszes időkben is. Szeretem, hogy bárhova magammal vihetem egy könyvet, és mindig van valami érdekes dolog, ami vár rám lapozás közben. Összességében az olvasás az egyik legkedvesebb időtöltésem, ami mindig boldoggá tesz és inspirál.
Mi a véleményed a környezetvédelmi intézkedésekről és azok hatékonyságáról?
?
?
?
Mi mindent lehet készíteni egy régi porszívóból?
Egy régi porszívóból sok mindent lehet készíteni. Például, a motorját újra felhasználhatjuk, hogy egy kis generátort építsünk belőle, ami alkalmas lehet a kisebb elektromos eszközök működtetésére. A porszívó tartályát átalakíthatjuk humoros kerti díszekké, vagy akár egy madáretetővé. Az alkatrészeket szintén újrahasznosíthatjuk – a csövet például öntözéshez, a fogantyút pedig egy kreatív szoborhoz felhasználhatjuk. Az egyéb részeket pedig értékes, újrahasznosítható anyagként lehet értékesíteni. A lehetőségek száma csak a kreativitásunkon múlik!