Pótalkatrészek a mosógéphez

A mosógép technikailag meglehetősen összetett készülék, amely számos elektromos és mechanikus alkatrészből áll, amelyek egy házban vannak elhelyezve. Ezen elemek némelyike idővel elhasználódik, vagy vészhelyzetben meghibásodik. Ha a mosógép meghibásodik, mosógép-alkatrészekre lesz szüksége – ezeket szaküzletekben vagy az interneten lehet beszerezni. A mosógépet alkotó különböző alkatrészek közül kiemelkednek azok, amelyek a legnagyobb igénybevételnek vannak kitéve, és amelyek befolyásolják a gép teljesítményét.

A vezérlőtábla

A mosási program során végbemenő összes folyamatot vezérli. A tartály és a dob mindegyike csavarhúzóval van felszerelve különböző érzékelők, A vezérlőpanel határozza meg a készülék fő alkatrészeit:

  • Mikor kell kinyitni a szelepet a tartály feltöltéséhez, és mikor kell bezárni;
  • mikor kell bekapcsolni a víz melegítésére szolgáló fűtőelemet, és milyen hőmérsékleten kell kikapcsolni a vizet;
  • Milyen irányban és milyen intenzitással kell forgatni a dobot a villanymotorral;
  • Mennyi ideig tart a szivattyú (szivattyú) működtetése a tartály kiürítéséhez?
  • mikor kell utasítani a motort a centrifugálási sebesség növelésére stb.d.
Hajtótípusok

A motor meghibásodását a következő jelek alapján ismerheti fel:

  • A dob leállt a programfutás közben;
  • a motor nem forog, hallani lehet az égett vezeték szagát;
  • A motor nem adja le a szükséges teljesítményt (nem tudja elforgatni a dobot) és nagyon felforrósodik.

Fontos! Vegye figyelembe, hogy ez utóbbi probléma akkor is előfordulhat, ha a kefék elhasználódtak.

Ha a fenti tünetek közül legalább egyet észlel, az elektromos motor javítását szakemberhez kell fordulni, aki meghatározza, hogy a készülék milyen helyen volt zárva, vagy a tekercs törése. De először a mosó-szárítógép motorját kell ellenőriznie a szakembernek, anélkül, hogy eltávolítaná azt, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a probléma ott van-e.

A tartály és a dob

Egy tömítéssel és egy csapággyal kapcsolódnak egymáshoz. A tartály és a dob a következő funkciókkal rendelkezik.

  1. A tartály műanyagból vagy rozsdamentes acélból készült tartály, amelybe a mosóvizet töltik. A dob, a fűtőelemek és a vízszintérzékelő a tartályban található.
  2. A dob rozsdamentes acél henger. A dobban sok kis lyuk van, hogy a víz a tartályból ki tudjon folyni. A henger belsejében speciális lamellák is vannak, amelyek segítik a mosógép forgását, miközben az forog.

a dob és a tartály a mosógép legnagyobb részei.

Lengéscsillapítók

Ha azt veszi észre, hogy készülékei rezegnek, pedig korábban nem rezegtek, vagy ha a dob forgásakor kattogó hangot hall, akkor ki kell cserélni a lengéscsillapítókat.

A motor keféi

A tápegységről a motoros kollektorba történő áramátvitelre speciális, keféknek nevezett elektródák szolgálnak.

Csapágyazás

A csapágy meghibásodhat a normál elhasználódás miatt, vagy gyakrabban előfordulhat, hogy egy hibás tömítés miatt kezd el szivárogni a víz. Ha az alkatrészek nedvesek, rozsdásodni kezdenek és nagyon gyorsan tönkremennek.

Ha a csapágy eltört, a gép működése közben zörgés, recsegés és egyéb zajok hallhatók a dob területén. A zajok akkor sem szűnnek meg, ha a dobot kézzel forgatjuk. A csapágy cseréje kicsit bonyolultabb, mint például a fűtőelem vagy a szivattyú cseréje. De még mindig, ez teljesen lehetséges, hogy bármelyik otthoni ezermester elvégezze ezt a feladatot.

Csomagolás a mirigyekbe

A dob és a tartály, amely a mosógép rögzített része, speciális tömítéssel van összekötve a vízszivárgás elkerülése érdekében gumigyűrű, az úgynevezett mirigy.

A töltelékdoboz ülése

A tömítés megakadályozza a nedvesség bejutását a tengelyre és a rá szerelt csapágyakra. Ahogy azt már sejteni lehetett, ha az olajtömítés sérült, a legnyilvánvalóbb tünet az, hogy Pocsolya a mosógép alatt. Az olajtömítés cseréjéhez el kell távolítania a szíjat, a szíjtárcsát és a dobot.

A FŰTŐELEM

A fűtőelem fő funkciója a tartályban lévő víz felmelegszik, amelyben telepítve van.

Pressostat

A nyomásszabályozó egy reléből és egy kis csőből áll, amely a tartályra van szerelve. Amikor a csőben elér egy bizonyos nyomást, a relé kinyílik, és jelzi a vezérlőpanelnek, hogy a tartályban elegendő víz van a mosáshoz. A vezérlőmodul viszont bezárja a készülék tartályának vízellátásáért felelős mágnesszelepet.

Ha a vízszintérzékelő meghibásodott, előfordulhat, hogy egyáltalán nem működik nem tárcsáz vagy megállás nélkül tárcsáz. Ebben az esetben a probléma a nyomáskapcsoló cseréjével oldható meg.

meghajtószíj

A szíj, mint már említettük, a motorról a dobra továbbítja a forgó mozgást. A szíjat mindkét rész szíjtárcsájára helyezik, és szorosan megfeszítik.

A szivattyú

Az elromlott szivattyút a következő jelek alapján lehet azonosítani

  • a tartályban lévő vizet nem lehet kiszivattyúzni;
  • A szivattyú-motor egység alján zúgó hang hallható, de nem szivattyúzza ki a vizet;
  • a vizet nagyon rosszul szivattyúzzák ki, ami nem valószínű, hogy így van;
  • Hallja a szivattyú futási zaját (nyikorgás, kopogás stb.).d.).

Bizonyos esetekben ezeket a tüneteket okozhatja egy egyszerű a spirál eltömődése, ami megakadályozza a járókerék elfordulását. Néha azonban a járókerék eltörik, vagy a tengely, amely a helyén tartja, elgörbül. Ehhez ki kell cserélni a mosógép szivattyúját – ez könnyen elvégezhető.

Ajtózár

A ajtó biztonsági mechanizmusa a mosó-szárítógép, amely megakadályozza, hogy mosás közben önkéntelenül kinyíljon. A mosás nem indítható el, ha az ajtó nyitva van. A művelet addig nem folytatódik, amíg a zár nem jelzi a vezérlőpanelnek, hogy az ajtó zárva van.

Bemeneti szűrő
  • A kimeneti szűrő megakadályozza, hogy apró tárgyak (tűk, hajtűk, gombok, cérnák, eltömődött pormaradékok stb.) kerüljenek a szivattyúba.d.).
bemeneti tömlő
  • a leeresztő tömlő nagyobb átmérőjű, mint a lefolyócső, és arra szolgál, hogy a vizet elvezesse a gép tartályából.

A tömlők általában azért sérültek meg, mert a köpeny nyitott vagy a műanyag szivattyútartó anya megrepedt. Ha a tömlő meghibásodik, a házat elönti a víz.

E problémák elkerülése érdekében a vízbevezető tömlőt először is helyesen kell működtetni. Ha azonban valamelyik tömlő meghibásodik, a hibás alkatrészt ki kell cserélni. Alapvető fontosságú, hogy a mosó-szárítógéphez vezető tömlők megfelelően legyenek felszerelve.

Természetesen a mosógép súlyos hibái esetén a legjobb, ha szakembert hív. De nem mindenki tudja, hogy a készülékek legtöbb hibája lehet jogosulatlan elszállítás és jelentős összeget takarít meg, amelyet a javítás után kellene kifizetni. Ez magában foglalja a szerviztechnikus hívásának költségét, az elvégzett munka költségét és a kicserélendő alkatrész magas árát. Ha úgy dönt, hogy a mosógép javítását saját maga végzi el, az ehhez szükséges összes alkatrész beszerezhető a helyi alkatrészboltban .

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 2
  1. Bianka Veres

    Sziasztok! Szeretnék vásárolni pótalkatrészeket a mosógépemhez. Tudnátok segíteni elérhetőségekkel vagy információval, hol találhatnék ilyeneket? Köszönöm szépen előre is a segítséget!

    Válasz
    1. Zsolt

      Szia! Tudok segíteni neked pótalkatrészekhez való elérhetőségekkel. Ajánlom, hogy keresd fel a mosógép gyártó cégének ügyfélszolgálatát, hiszen általában ők biztosítanak pótalkatrészeket. Ha van márkaszervizes a közeledben, ők is segíthetnek beszerezni a szükséges alkatrészeket. Ezenkívül, az interneten is találhatsz olyan webáruházakat, amelyek specializálódtak háztartási gépek pótalkatrészeinek értékesítésére. Remélem, sikerrel jársz az alkatrészek beszerzésében!

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása