A készülékek, sőt, a felület, amelyen áll, károsodásának elkerülése érdekében rezgésgátló párnákat kell vásárolni a mosógépekhez. Ez gyakran a működés közben fellépő rezgések miatt van, leggyakrabban a centrifugálási ciklus alatt, de néha a mosási ciklus alatt is.
Hogyan néznek ki
A mosógép tartószerkezetei gyakran poliuretánból, de egyes gyártók inkább gumiból készítik őket. Ami az alakjukat illeti, többnyire kerekek vagy oválisak, de lehetnek szögletesek is. Az ilyen alátétek megközelítőleg 50 cm átmérőjűek.
A mosógéplábak többféle színben kaphatók, de leggyakrabban a készülék színéhez igazodva, vagy fekete-fehérben. Az utóbbi időben egyre népszerűbbek az átlátszó alapanyagok, bár érdemes megjegyezni, hogy színüknek nincs műszaki vagy funkcionális szerepe.
A mosógépek csaknem 90%-a problémamentes és egyszerű, ha helyesen és szakszerűen telepítik. De sok esetben a felhasználók sok hibát követnek el a működés során, és ez a rezgés és a kellemetlen zaj problémáival jár. Ez egy speciális rezgéscsillapító állvánnyal orvosolható.
Vannak olyan esetek, amikor a tervezők és mérnökök maguk is számos hibát követnek el, amelyek később problémákat okoznak. Ez annak köszönhető, hogy a készülékek jó megjelenésével és kis méretével kívánnak lépést tartani, így a stabilitásuk kérdése háttérbe szorul. Ezeket leggyakrabban a következőkkel szerelik fel speciális ellensúlyok, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a mosógép még ezekkel együtt is erősen rezeg. Ezeknek a modelleknek több extra támogatásra van szükségük, mint másoknak.
A hatékony használatukhoz először is ki kell választani vagy meg kell teremteni a legstabilabb helyet a mosógép számára, majd speciális tartóelemeket kell használni, amelyek csökkentik a rezgés folyamatát és következésképpen a zajszintet a csavarás vagy a mosás során.
Mennyire van rá szüksége
Egy rosszul rezgő mosógép igazi gondot jelenthet, de valamiért sok szakember azt tanácsolja, hogy ne szereljünk be biztonsági övet… Valójában minden mosógépnek saját mechanizmusa van a maximális stabilitás biztosítására, és a különböző rugópadoknak köszönhetően a belső alkatrészek bármilyen mozgása negligálódik – a lábakra történő energiaátvitel szempontjából.
Ezek az elemek gyakran jól működnek, de idővel hajlamosak gyengülni, így szükség lehet egy mosógépszőnyegre.
A rezgés fő okai
- A mosógép vibrálhat a felületen egyenlőtlenül elhelyezett lábak miatt.
- egyenetlen padló.
- Fapadló.
- A rendszer elhasználódása.
- Egyéb meghibásodások.
Tekintettel arra, hogy a rezgések leggyakoribb oka a gép helytelen telepítése, tudnia kell, hogyan kell ezt saját kezűleg elvégezni. A mosógép számára meghatározandó felületnek a következőnek kell lennie kemény és lapos. Ha a padló a készülék elhelyezésének helyén fából készült, célszerű a padló alá betont önteni.
Hogyan kell kiegyenlíteni
A mosás megkezdése után meg kell vizsgálni, hogy a gép nem billeg-e a sík felületen. Ha igen, akkor a következőket kell elkerülni állítsa be a lábát. Ezek a gép alján találhatók, és szinte minden modellnél lehetőség van a beállításra. A lábak felfelé vagy lefelé billentésével beállíthatja az adott oldal magasságát.
Annak megállapításához, hogy pontosan melyik oldalt kell beállítani, a gépet kikapcsolt állapotban meg kell rázni. Vízmértékkel távolítsa el az esetleges felületi egyenetlenségeket, és keresse meg a pontos éleket.
A lábak beállítása
A rezgések sikeres kiküszöbölése érdekében először is el kell végezni a szükséges előkészületeket a lábak magasságának a fent említettek szerinti korrekciója és a készülék helyének előkészítése tekintetében.
Az ülésnek a lehető legstabilabbnak kell lennie. A legjobb, ha a mosógép alá beton esztrichet készítünk, mielőtt az állványokat felszereljük.
Ezután a készüléket be kell állítani a magasságot, és be kell dugni a hálózatba. Nemcsak a hálózati áramellátáshoz, hanem a víz be- és kimeneti rendszerhez is csatlakozik. Ügyelni kell arra, hogy a tömlők ne legyenek elgörbülve, mivel ha a rezgésgátló rögzítések a helyükre kerülnek, az alátét mozgatása nem lesz egyszerű. Miután az összes manipulációt sikeresen elvégeztük, folytassuk az elemek elhelyezését az egyes lábak alá. A tálcák minden mosógépre fel vannak szerelve, mivel valamivel nagyobbak, mint a lábak, ami megakadályozza, hogy a mosógépek megremegjenek.
Egyes gépek önmagukban is zajosak lehetnek. Ez leginkább a modern, keskeny modelleknél fordul elő. És a standok nem valószínű, hogy segítenek itt.
Mielőtt kezelné a mosógép rezgéseit, először is alaposan vizsgálja meg a lehetséges okokat:
- Csapágy sérülése.
- A sapkák lejönnek a lábakról.
- Idegen tárgy a dob és a tartály között.
- Egyéb meghibásodások, amelyeket csak szakértőnek kell diagnosztizálnia.
Reméljük, hogy most már könnyedén megbirkózhat a vibráló mosógépek problémájával mester segítsége nélkül.
Az, hogy a rezgéscsillapító alátétes lábtartók mennyire hatékonyak?