A szakértők szerint a napkövető rendszerrel felszerelt napelemek potenciálisan életképesek lehetnek a világ minden táján az energetikai alkalmazásokban.
Az ilyen kétirányú, beépített mesterséges intelligenciával rendelkező eszközök közel 40%-kal növelhetik a napenergia-termelés hatékonyságát. A beépített egytengelyes nyomkövető technológia és az összes oldalról történő energiagyűjtés képessége jelentősen növeli a találmány felhasználási lehetőségeit. A készülék a Nap mögött mozog, és ugyanakkor a tengelye körül is. Kiterjeszti a felhasználás határait, mind az érintett iparágak, mind a földrajzi elhelyezkedés tekintetében.
A projekt egyik vezetője, Carlos Rodriguez, a szingapúri Napenergia Intézet munkatársa azt állítja, hogy az új technika hatékonyságát különböző kritériumok alapján értékelték, az időjárási viszonyok hatásától kezdve a gazdasági előnyökig. Ennek eredményeként a szakemberek a projektet rendkívül hatékonynak és ígéretesnek értékelték. Érdemes megemlíteni, hogy az új panelek költségei lényegesen alacsonyabbak, mint a kéttengelyes modellek építésével kapcsolatos költségek. Bár a versenyképes modellek még pontosabban tudják követni a napot, a megvalósításukhoz szükséges pénzügyi források több tízszerese az egytengelyes rendszerek költségvetésének, így a versenytársak valószínűleg nem fognak egyhamar piacra lépni.
Milyen típusú innovatív napelemeket hoznak létre a szingapúri szakemberek? Milyen speciális tulajdonságokkal rendelkeznek ezek a napelemek?
A szingapúri szakemberek különböző típusú innovatív napelemeket hoznak létre. Ezen napelemek többek között rendelkezhetnek átlátszó vagy rugalmas kialakítással, ami lehetővé teszi azok integrálását a különböző épületekbe és szövetekbe. Emellett megnövelt hatékonysággal, illetve az állandó, erős és instabil fényviszonyok között is optimális teljesítménnyel bírnak. Az innovatív napelemek fejlődése az energiahatékonyság növelésére és a fenntartható energiatermelésre irányul.