Néhány évvel ezelőtt az egyetlen megoldás azok számára, akik javítani akarták a tévékészülékük hangzását, az volt, hogy házimozit vásároltak. Napjainkban a zenekedvelők számára a legújabb innováció a soundbar. Az elektronikai piacon a legkülönbözőbb formákban és méretekben kaphatók, és funkcionalitásuk és funkcióik is nagymértékben változnak. Próbáljuk megérteni az érdekes eszköz kiválasztásának bonyolultságát, és találjuk meg a legjobb hangsávot a jól ismert márkák csúcsmodelljei között.
5. Sony HT-CT390
Hangsáv 300 wattos összteljesítménnyel valódi kézzelfogható érzéslegalábbis a licencelt filmekben úgy érezhetjük, hogy elmerülünk a képernyőn zajló dinamikus jelenetekben, mert a hang elég tisztán és valósághűen adja vissza az összes részletet és árnyalatot. A Sony az utóbbi idők egyik legjobb modelljét mutatta be a 2.1 csatornás térhatású hangzás (S-Force Front Surround technológia). A főegységhez tartozó vezeték nélküli mélynyomó felelős a basszus teljesítményéért. A hangszóró mérete 130 mm, maga a mélynyomó súlya 6,5 kg.
A hangszóróház vékony, körülbelül 2 hüvelyk vastag, és bárhová elhelyezheti: a TV alá, fölé vagy egy polcra.
A pozicionálás vízszintesen és függőlegesen is lehetséges: a mélynyomó Nincsenek vezetékek. Mivel a falra szerelés a hangsáv legelterjedtebb telepítési változata, a gyártók egy speciális, kényelmes rögzítéssel látták el a tokot.
Ön irányíthatja azt Távirányítóval. Csatlakoztassa a készüléket egyszerűen Bluetooth-on vagy NFC-n keresztül. Vonali bemenet, digitális optikai, USB és a ma már nagyon kényelmes és mindenütt jelenlévő HDMI kimenet.
- Erőteljes, gazdag hangzás.
- Surround hangzás basszusokkal a mélynyomónak köszönhetően.
- Stílusos és vonzó design praktikus fekete színben.
- A beépített Bluetooth lehetővé teszi a készülékhez való csatlakozást okostelefonon vagy táblagépen keresztül.
- Hangerősítő üzemmód áll rendelkezésre.
- A falra szerelhető kialakítás sok helyet takarít meg a szobában.
- Kedvező áron 18,000.00-től. Legfeljebb 24,999.00 r.
- Nem sok hangbeállítás.
- Angol interfész.
- Néha nem szinkronizál azonnal az Android eszközökkel.
- A mélynyomó gyakran elveszíti a kapcsolatot.
Ára
LG SH7B
:
3. CANTON DM 55
A hetvenes évek elején Németországban alapított Canton szintén az egyik legjobb hangkártya-gyártó. Megnézzük a Canton DM55-öt, egy aktív típusú hangsávot egy zárt hátlapú házban, amely egyszerre elegáns és kompakt – 5,3 kg-os súlyú. Az oldalán praktikus fekete vagy fehér fogantyúk találhatók fém lábak. A soundbar beépített mélynyomóval és két magas hangszóróval rendelkezik. Teljes teljesítmény 200W, frekvenciatartomány 40-23000Hz.
A csatlakoztathatóság rendelkezésre áll via Bluetooth, Így közvetlenül streamelhet zenét okostelefonjáról, táblagépéről vagy más hordozható eszközéről. Az erősítő a következő interfészekkel rendelkezik: sztereó vonali bemenet, digitális optikai bemenet, digitális koaxiális bemenet és egy speciális kimenet a beépített mélynyomó számára. Hagyományos távirányító.
Mindent egybevetve, ez a soundbar nemcsak filmekhez és hangfájlokhoz, hanem TV-műsorokhoz – hírekhez és zenéhez is nagyszerű. A reprodukált hangzás fényesebbé és teltebbé válik, a basszus pedig mélyebbé válik.
- Gazdag, tágas hangzás.
- Minőségi basszus teljesítmény.
- Robusztus kialakítás.
- Könnyen kezelhető és menedzselhető.
- Stílusos üvegfelület.
- Egyszerű HF és LF beállítások.
- Nincsenek HDMI-in/out interfészek.
- Magas költség, amely az értékesítési forrástól függően nagymértékben változik: 29 700,00 p. legfeljebb 48,990.00 p.
Árak a következőkre
CANTON DM 55
:
2. Philips HTL5160B/12
A második helyen egy hangsáv egy neves, az akusztikai rendszerek és házimozi gyártásában jól bevált gyártótól. Ez a modell teljes multimédiás központ Rengeteg lehetőséggel. Sok felhasználó megjegyezte a szatellitek jó hangzását is, amelyeket egy monoblokkba rejtettek.
25999 p. A modell számos hangformátum támogatását ígéri, és a legtöbbjüket már tesztelték is, és működnek is.
A basszus hangszóró gazdag és élénk basszust (basszus és magas hangok) biztosít. Az okostelefonját is csatlakoztathatja, és távirányítóként használhatja. Subwoofer ebben a soundbarban Vezeték nélküli, Bluetooth Smart Ready. További funkciók közé tartozik a Wi-Fi hálózat, a HDMI bemenet és kimenet, valamint az NFC támogatás. A készülék ergonómiája tisztességes szinten van, a design klasszikus „high-tech” stílusban van, a test – monoblokk. Az egyetlen szekrény alatt két műhold található.
- Figyelemre méltó hangzás.
- Stílusos megjelenés.
- Lehetőség az okostelefon csatlakoztatására és a készülék távvezérlésére.
- Aktív HDMI interfész.
- Tartós, robusztus.
- Bonyolult menük és utasítások.
- A távirányító csak akkor működik, ha a készülék irányába mutat.
- A készülék falhoz való rögzítéséhez szükséges konzol nem tartozék.
Árak a következőkre
Philips HTL5160B/12
:
1.SAMSUNG HW-K650
A legjobbak listájának első helyezettje pedig a SAMSUNG HW-K650 soundbar. Ez a hangfal számos prémium kategóriás eszköz teljesítményével vetekszik. Mindennel rendelkezik, amire a multimédiás tartalmak kényelmes megtekintéséhez szüksége van. Ráadásul a hardver alapján az ár nagyon csábítónak tűnik (20990 és 22999 p.). Ezért az árért a vevő egy 3. típusú rendszert kap.1 340W teljesítményű. A basszus hangszóró vezeték nélküli kapcsolat protokollja. A készülék támogatja a Dolby Digital és a DTS dekódert, valamint rendelkezik optikai digitális bemenettel és sztereó line-in csatlakozóval.
Ez a soundbar modell Wi-Fi-kompatibilis és falra szerelhető, de a TV-készülék mellé is elhelyezhető.
A monoblokk súlya 2,6 kg, a mélysugárzó majdnem háromszor olyan nehéz: 6,8 kg.
- Stabil, jól megépített ház (nincs holtjáték).
- Megbízhatóság és minőségbiztosítás.
- Kompakt méretek.
- Könnyen kezelhető.
- Széles körű audio codec-támogatás.
- Nem minden bejelentett formátum támogatott.
- A mélysugárzót néha újra kell csatlakoztatni (elveszíti a kommunikációt a vezérlőegységgel)
Árak a következőkre
SAMSUNG HW-K650
:
Következtetés
Miután tanulmányoztuk a bemutatott tartományt, rangsoroltuk a 2017-es év legérdekesebb modelljeit, figyelembe véve a műszaki jellemzőket, a funkciók gazdagságát és a költségeket. A soundbar kiválasztása nem olyan egyszerű feladat, mint amilyennek első pillantásra tűnik. Ez a technika csak néhány éve van jelen, és sok vásárló még mindig óvakodik tőle, és inkább a hagyományos házimozit választja. Ha úgy döntött, hogy valóban szüksége van egy soundbarra, ajánlásainkat követve, tanulmányozza a különböző gyártók modellleírásait, hasonlítsa össze őket, és kellemesen meglepődik a vásárlás eredményétől.
Mi a Top 5 legjobb hangfal 2017-ben?