Egy 12 éves amerikai kislány olyan egyedülálló víztisztító rendszert hozott létre, amely nagy figyelmet keltett az amerikai nagy gyártó cégek körében.
A fiatal feltaláló, Hanna Du elmondása szerint sok időt tölt a vízparton, és egyik látogatásakor a bostoni kikötőben észrevette, hogy rengeteg műanyag palack és egyéb szemét hever a parton. Egy lány energiája nem volt elég ahhoz, hogy teljesen megtisztítsa a partot, és komolyan elgondolkodik azon, hogyan lehetne megoldani a szennyezés problémáját.
Az eredmény egy szemétgyűjtő robot, amely infravörös érzékelővel rendelkezik, amely képes azonosítani a műanyag tárgyakat.
Az apró, körülbelül 5 mm-es műanyag részecskéket a hagyományos hálókkal nem lehet összegyűjteni. Eközben az előzetes becslések szerint az ilyen részecskék száma csak a Jeges-tengerben 1 kg jégre vetítve 12 000 körül van.
Az infravörös érzékelők könnyen érzékelik a műanyagot, mivel az képes elnyelni az infravörös sugárzást. Ennek eredményeképpen a robot működése elvileg hasonló a távirányítóhoz, amely távolról irányítja a tárgyakat.
Anna Du meghívást kapott a Fiatal Tudósok Laborjába, ahol tapasztalt szakértők irányításával javíthatja találmánya jellemzőit.
Van valami speciális oka ennek az amerikai lányoknak, hogy robotokkal foglalkoznak? Miért pont szemétgyűjtő robotok? Érdekelne, hogyan jutottak erre a különleges ötletre és mi a céljuk ezzel a projektjükkel.
Az amerikai lányoknak valószínűleg számos különböző ok lehet, amiért robotokkal foglalkoznak. A szemétgyűjtő robotok különleges ötlete valószínűleg abból az igényből született, hogy megoldást találjanak a világ szemétmegoldással kapcsolatos problémáira. Céljuk lehet a fenntartható jövő megteremtése és a környezet védelme, valamint a technológiai fejlődés és innováció előmozdítása. Azáltal, hogy robotokat alkalmaznak a szemétgyűjtésben, hatékonyabbá és környezettudatosabbá tehetik a folyamatot. Ez a projektjük valószínűleg arra szolgál, hogy népszerűsítsék a robotika és a fenntarthatóság fontosságát, és hozzájáruljanak a globális környezetvédelemhez.