A 10 legjobb processzor játékhoz és játékhoz 2021-ben

Minden laptop vagy számítógép legfontosabb összetevője a processzor. Számítások és műveletek ezreit végzi, így meghatározza, hogy a készülék mennyire produktív. A processzor számos olyan tulajdonsággal rendelkezik, amelyek befolyásolják a képességeit. Íme, hogyan válasszon egyet, és a 10 legjobb processzor játékhoz és munkához 2021-ben.

Hogyan válasszunk processzort

Processzor – ezt az egységet egyszer és mindenkorra megvásárolja. A cseréjéhez általában más hardverek – alaplap, RAM, grafikus kártya – vásárlására is szükség van, ezért fontos, hogy már a kezdetektől fogva a megfelelőt válasszuk ki, és egyszerre vásároljuk meg a megfelelőt. Ehhez a következő kritériumokat kell figyelembe venni.

A gyártó

Ez az első dolog, amit el kell döntenie, amikor processzort kell választania. Két fő márka van a világon – Intel i AMD. Az előbbieket hosszú évekig a legjobbnak tartották, de 2017 óta a különbség nem olyan hangsúlyos, de az Intel ma még mindig átlagosan többe kerül.

Fontos! A márka kiválasztásakor nem szabad elfelejteni, hogy ez befolyásolja a többi tartozék megvásárlását. Kompatibilisnek kell lenniük az adott vállalat processzorával.

Feldolgozó címkézése

Az AMD legfejlettebb CPU-ja a Ryzen sorozat. Mindig a 3, 5, 7 és 9-es szám szerepel a nevében, elkülönülve a számkód többi részétől. Ez a processzor teljesítményének mérőszáma, ahol a 3 a leggyengébb chipkészlet, a 9 pedig a legerősebb. 4 számjegyű numerikus kód követi. Az első szám a generációt jelöli (minél magasabb a szám, annál modernebb a processzor), a második szám pedig a modell helyét jelöli a sorozaton belül. Vagyis egy 5400-as chipset egyszerűbb lesz, mint egy 5800-as, de mindkettő modernebb, mint a 3400-as.

Az intel elve a core i termékcsalád esetében teljesen hasonló, de ezeknél a processzor végére egy betűs utótagot tesznek, ahol:

  • F – lapkakészlet videoprocesszor nélkül;
  • G – videoprocesszorral;
  • H – A nagy energiafogyasztású notebookok chipje;
  • HK – egy olyan laptophoz, amelynél lehetőség van a teljesítmény túlhajtására;
  • A HQ egy négy fizikai maggal rendelkező noteszgépre vonatkozik;
  • K – túlhajtási képességgel;
  • S a limitált kiadás;
  • T – alacsony energiafogyasztás;
  • U – alacsony energiafogyasztás egy laptophoz képest;
  • Y – nagyon alacsony energiafogyasztás, Ultrabookoknál (néha laptopokban is használják).

A PC processzorok néhány utótaggal rendelkeznek, ezek közül a T, K, F.

Magok és szálak

Minden processzor két vagy több maggal rendelkezik. Valójában a mag a lapkakészlet szíve, amely a legtöbb feldolgozási műveletet végzi. Könnyű tehát arra a következtetésre jutni, hogy a több mag jobb processzort jelent. A chipkészletek azonban leggyakrabban két vagy négy maggal rendelkeznek, és a több maggal rendelkező modellek játéknak számítanak, és drága eszközökbe vannak beépítve.

A magokkal kapcsolatos fontos mutató a következő szálak száma. Szál – ezek olyan feladatok, amelyek egymás után következnek, és a processzor feldolgozza őket. Egyes processzorok csak egy szálon, mások egyszerre két szálon tudnak dolgozni. Az utóbbi esetben azt mondjuk, hogy a lapkakészletnek van egy virtuális magja, amely a második szálat dolgozza fel. Tehát egy két maggal és két szálakkal rendelkező lapkakészlet kevésbé hatékony, mint egy kétmagos chip, amely négy szálakkal működik.

Órássebesség

Órajelsebesség – egy másik mérőszám, amelyről sok felhasználó hallott már. Leggyakrabban nem a legértőbb vásárlók csak a magok számát és a frekvenciát nézik. Ez részben igaz, de nem szabad megfeledkezni a többi paraméterről sem.

A gyakoriság egyszerűbben fogalmazva a processzor sebessége. Ennek megfelelően minél magasabb, annál gyorsabb a chipkészlet, annál gyorsabb lesz. A processzorok órajele szerinti közvetlen összehasonlítása azonban csak egyetlen gyártón és gyártósoron belül működik.

Tisztában kell lennie a következő fogalmakkal is Intelligens órajel-gyorsítás. A legtöbb modern chip automatikus frekvenciaszabályozást biztosít a feladattól függően. Ez csökkenti az energiafogyasztást, ami fontos a laptopok esetében, és csökkenti a hőt is. Például egy CPU 2GHz és 3,7GHz között működhet, ami azt jelenti, hogy a CPU 2GHz-en működhet egyszerű irodai munkához, de automatikusan 3,7GHz-re emelkedik, ha a felhasználó nehéz alkalmazást vagy játékot futtat.

Integrált grafika

A modern processzorok gyakran saját grafikus chippel (maggal) vannak felszerelve. A grafikus feldolgozáshoz szükséges, és jelenléte lehetővé teszi, hogy ne kelljen különálló grafikus kártyát telepíteni a laptopba vagy számítógépbe. Ez egy jó módja annak, hogy spóroljon a vásárláson, de tudnia kell, hogy a beépített grafika teljesítménye jelentősen gyengébb, mint a dedikált grafika, és ha játékgéphez vagy komoly 3D-s grafikai munkához vásárol processzort, akkor jobb, ha olyan modellt vesz, amelyikben Diszkrét grafikus kártya.

Energiafogyasztás és hőelvezetés

Ez kevésbé fontos egy asztali számítógép esetében, de fontos egy notebook processzor esetében. Ezt TDP-ként jelölik és wattban mérik, pl. 65W, 35W stb. Azok számára, akik magasabb futási idejű modellt keresnek, alacsonyabb TDP-vel rendelkező chipre van szükség, ennek a másik oldala az, hogy minél alacsonyabb a TDP, annál gyengébb a processzor, mivel a nagy teljesítmény több energiát igényel, és így növeli a keletkező hő mennyiségét.

A legjobb processzorok a munkához

A processzorok 2021-es felülvizsgálata megnyitja a munka PC-k öt legjobb modelljét.

5. AMD Athlon 3000G, OEM

Ez egy kétmagos processzor négy szálon futó processzorral. AM4 aljzaton keresztül csatlakoztatható, és 14 nm-es gyártástechnológiával készült. Akár 3,5 GHz-es frekvenciával, az integrált memóriavezérlővel és Vega 3 videomaggal rendelkező modell, amelynek frekvenciája 1,1 GHz. A modell támogatja a DDR4 RAM-ot 2666 MHz-es buszsebességgel. A lapkakészlet energiatakarékosnak számít, TDP-je mindössze 35W.

AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM
AMD Athlon 3000G, OEM

Előnyök:

  • költségvetés-barát;
  • Nincs szükség komoly hűtésre;
  • Elég hatékony a játék alacsony beállítások mellett.

Hátrányok:

  • nem azonosították.

4. Intel Core i3-9100F, OEM

Folytatja az Intel 2021-es processzorrangsorát a négymagos, 14 nm-es gyártástechnológiára épülő, grafikus mag nélküli, olcsó megoldások között. Ez a modell intelligensen túlhajtott 3,6 GHz-ről 4,2 GHz-re, támogatja a DDR4 memóriát akár 64 GB-ig 2400 MHz-es buszsebességgel. Chip hőelvezetés – 65W. LGA1151v2 csatlakozóaljzat.

Intel Core i3-9100F, OEM
Intel Core i3-9100F, OEM
Intel Core i3-9100F, OEM
Intel Core i3-9100F, OEM
Intel Core i3-9100F, OEM

Előnyök:

  • intelligens túlhajtással rendelkezik;
  • Nem fut túl forrón;
  • Elég kényelmes szörfözéshez és irodai munkához.

Hátrányok:

  • videó mag nélkül.

3. Intel Pentium Gold G5420, OEM

Ez egy olcsó processzor, amely kiváló teljesítményt nyújthat egy irodai modell számára. Két maggal rendelkezik, négy szálakkal, és eléri a 3,8 GHz-et. Ez a modell integrált UHD 610 grafikával rendelkezik, amely elegendő a 4K felbontású tartalmak megtekintéséhez. Ez a chip LGA1151v2 foglalattal rendelkezik, 14 nm-es gyártástechnológiával készült. Legfeljebb 64 GB DDR4 memória támogatása 2,4 GHz-es buszsebességgel. A hőleadás 54W.

Intel Pentium Gold G5420, OEM
Intel Pentium Gold G5420, OEM
Intel Pentium Gold G5420, OEM
Intel Pentium Gold G5420, OEM
Intel Pentium Gold G5420, OEM
Intel Pentium Gold G5420, OEM
Intel Pentium Gold G5420, OEM
Intel Pentium Gold G5420, OEM

Előnyök:

  • A legegyszerűbb beállításokkal játszhatsz;
  • jó integrált grafika;
  • Nem kosarazik.

Hátrányok:

  • nem található.

2. AMD Ryzen 3 1200, OEM

A legjobb processzorok második helyét a munkához az AMD AM4 aljzatú modell foglalja el, amely a 14 nm-es feldolgozási technológia szerint készült. Négy mag van, amelyek négy szálat biztosítanak, és a frekvencia 3,1 GHz és 3,4 GHz között változhat. Támogatott memória itt DDR4, nincs integrált grafika. TDP – 65W.

AMD Ryzen 3 1200, OEM
AMD Ryzen 3 1200, OEM
AMD Ryzen 3 1200, OEM
AMD Ryzen 3 1200, OEM
AMD Ryzen 3 1200, OEM
AMD Ryzen 3 1200, OEM

Előnyök:

  • erős;
  • Nem melegszik fel;
  • megfizethető ár.

Hátrányok:

  • nincs grafikus mag.

1. Intel Core i3-7100

Kétmagos modell LGA1151 foglalattal és 14 nm-es gyártástechnológiára épülve. Ez a chip 4 szálat kezel, és 3,9 GHz-es frekvenciát mutat. Van HD 630 integrált grafika, a támogatott RAM DDR4, 2,4 GHz-es buszon. A chip hőleadása 51W.

Intel Core i3-7100
Intel Core i3-7100
Intel Core i3-7100
Intel Core i3-7100

Előnyök:

  • Elég erős ahhoz, hogy játszadozzunk vele;
  • Nem kosarazik;
  • Kompatibilis a nagy teljesítményű videokártyákkal;
  • jó házon belüli grafika.

Hátrányok:

  • Az integrált grafika csak a Windows rendszerrel működik

A legjobb processzorok játékhoz

A rangsor második része a legjobb processzorok 2021-ben, amelyek alkalmasak egy játék PC építéséhez.

5. Intel Core i5-9400F, OEM

Az Intel jó számítógépes processzora hat nagy teljesítményű magot kínál 2,9 GHz-től 4,1 GHz-ig. 14 nm-es gyártástechnológián alapul, az LGA1151v2 foglalatba csatlakozik, és akár 128 GB DDR4 RAM-ot is támogat 2666 MHz-es buszon. 65W hőt bocsát ki.

Intel Core i5-9400F, OEM
Intel Core i5-9400F, OEM
Intel Core i5-9400F, OEM
Intel Core i5-9400F, OEM
Intel Core i5-9400F, OEM
Intel Core i5-9400F, OEM

Előnyök:

  • sok mag;
  • intelligens túlhajtás;
  • nem melegszik fel nagyon;
  • Nagy RAM-támogatás.

Hátrányok:

  • Nincs integrált grafika.

4. AMD Ryzen 7 5800X

Folytatja a játékra szánt csúcsprocesszorok sorát a meglehetősen erős Ryzen 7 chippel. Ez a nyolcmagos megoldás az egyik leggyorsabb a kategóriájában. A frekvencia itt 3,8 GHz-nél kezdődik az alapfeladatoknál, és terhelés alatt eléri a 4,7 GHz-et. Modern 7 nm-es processzor, magonként két szál, összesen 16 szál. Ez támogatja a gyors DDR4 RAM-ot 3200 MHz-es busszal és a hőleadás 105W, ami elég sok, de a chip nagy teljesítményét tekintve rendben van.

AMD Ryzen 7 5800X
AMD Ryzen 7 5800X
AMD Ryzen 7 5800X
AMD Ryzen 7 5800X
AMD Ryzen 7 5800X

Előnyök:

  • nagyon erős;
  • Támogatja a gyors RAM-ot;
  • Intelligens túlhajtás.

Hátrányok:

  • Nincs beépített grafika;
  • jó hűtést igényel.

3. Intel Core i7-10700K

Az Intel jelenlegi generációs, túlhajtott játékprocesszora nagy teljesítményt kínál a felhasználóknak, amelyet 8 mag és egyenként két szál biztosít. Automatikusan állítható 3,8 GHz és 5,1 GHz között. A chip foglalata LGA1200, támogatja a DDR4 RAM-ot 2933 MHz-en. A modell nagy teljesítményű integrált UHD 6300-as kártyával rendelkezik, TDP-je pedig 125 W.

Intel Core i7-10700K
Intel Core i7-10700K
Intel Core i7-10700K

Előnyök:

  • erős;
  • intelligens túlhajtás;
  • nagy teljesítményű integrált grafika.

Hátrányok:

  • Régebbi 14 nm-es gyártástechnológia egy friss lapkakészlethez;
  • Erőteljes hűtést igényel.

2. AMD Ryzen 5 5600X

Kiváló AMD játékprocesszor, amely a legmodernebb 7 nm-es gyártástechnológián alapul, hat maggal, kettős szál támogatással és intelligens túlhajtással 3,7 GHz-ről 4,6 GHz-re. Ez a modell legfeljebb 128 GB DDR4 memóriát támogat 3,2 GHz-es buszsebességgel. Nagy teljesítmény mellett ez a chip alacsony, 65 W-os TDP-vel rendelkezik.

AMD Ryzen 5 5600X, OEM
AMD Ryzen 5 5600X, OEM
AMD Ryzen 5 5600X, OEM
AMD Ryzen 5 5600X, OEM
AMD Ryzen 5 5600X, OEM
AMD Ryzen 5 5600X, OEM
AMD Ryzen 5 5600X, OEM

Előnyök:

  • erős;
  • Támogatja a nagy sebességű RAM-ot;
  • Intelligens túlhajtás;
  • alacsony hőleadás.

Hátrányok:

  • Nincs beágyazott grafika.

1. AMD Ryzen 9 5900X

A 2021-es év egyik legjobb processzora a játékhoz, az AMD 7 nm-es processzorának csúcsmegoldása tizenkét maggal, mindegyikben két szálat tartalmaz. Az intelligens vezérléssel ellátott magas frekvenciának (3,7-4,8 GHz) köszönhetően a chip minden munkaterhelést tökéletesen kezel, miközben viszonylag hűvös marad. A hőleadás 105W. Ez a modell nem rendelkezik integrált grafikával, de támogatja a 3200 MHz-es DDR4 sebességű memóriát.

AMD Ryzen 9 5900X
AMD Ryzen 9 5900X
AMD Ryzen 9 5900X
AMD Ryzen 9 5900X

Előnyök:

  • nagyon erős;
  • a legmodernebb processzortechnológia;
  • Támogatja a gyors RAM-ot;
  • intelligens frekvenciagazdálkodás;
  • Elég király.

Hátrányok:

  • nincs belső grafika.
Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 4
  1. Áron

    Melyik processzor ajánlott játékhoz és játékhoz 2021-ben az 10 legjobb közül?

    Válasz
  2. Bence

    Melyik processzor tekinthető a legjobbnak a 2021-es évben az új játékokhoz és az átlagos játékokhoz?

    Válasz
    1. Bálint

      A 2021-es évben az új játékok és az átlagos játékok szempontjából az egyik legjobb processzor a AMD Ryzen 9 5900X. Ez a CPU rendkívül erős teljesítménnyel rendelkezik, 12 maggal és 24 szállal. Emellett a magas órajel és a fejlett architektúra miatt rendkívül hatékonyan kezeli a játékokat, biztosítva a sima és gyors játékélményt. A nagyobb cache méret és a fejlett technológiák, mint például a Precision Boost, segítenek maximálisan kihasználni a processzor teljesítményét. Összességében tehát a Ryzen 9 5900X a legjobb választás a gamerek számára a 2021-es évben.

      Válasz
  3. Gergely Magyar

    Melyik processzor a legjobb választás játékhoz és játékhoz 2021-ben? Miért éppen az adott processzort ajánlanád?

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása