A horgok típusának kiválasztása a varrógéphez

A varrószárny a kétszálas gép egyik nélkülözhetetlen kezelőszerve. A mai modellek között három alaptípust találunk: függőleges dupla ostoros, vízszintes és ingás. Szigorúan szólva, a horog típusa – nem az egyetlen kritérium az új eszköz kiválasztásához, de ez az egyik olyan mutató, amely meghatározza a gép hatókörét, képességeit, potenciális képességeit. Nézzük meg az egyes siklótípusok jellemzőit, és derítsük ki, melyik működik a legjobban az Ön varrógépével.

Inga ingajárgány – egyszerű megoldás kezdőknek

Az inga sétahajó a következő helyen található Gazdasági osztályú varrógépek, De a régi stílus elavult modelljeiben is, mint például a „Sirály”. Ez a gép tökéletes a tapasztalatlan felhasználók számára, vagy nagyon alkalmi használatra. A névből megértheti, hogy a horog az inga elvén működik, oldalról oldalra mozog, elkapja a fonalat.

Bobbin horog

Swinging shuttle varrógép Chaika

Az inga típus meglehetősen megbízható és szerény működésű. Ha ennek a kialakításnak a korábbi változatait nehéz volt beállítani, akkor a modern fejlesztések ilyen kellemetlenségek nélkül. A horog fő egységei szorosan rögzítve vannak, ami kizárja a varrás tökéletlenségeit: hurkokat vagy réseket.

Dióhéjban összefoglalva: az oszcilláló típus egyszerű, olcsó, robusztus (ellenáll a kis túlterheléseknek). Ennek a megoldásnak a hátrányai a következők

  • Lassú öltési sebesség;
  • szükségtelen zaj, rezgés működés közben;
  • Korlátozott öltésválaszték.

Dupla szurkáló függőleges horog

A függőleges forgóhorog, más néven függőleges forgóhorog vagy függőleges forgóhorog. Nem tévesztendő össze a fent leírt függőleges típussal, mert a köztük lévő különbség nagyon nagy. A forgóhorog általában a Drága professzionális varrógépek, Csakúgy, mint egy magasabb árú háztartási varrógépben.

A japán Brother gyártó például gyakran használ ilyen típusú forgóhorgot a gépeiben.

Rotary horog – ez az, amit választani a „profi”, akik részt vesznek a varrás minden nap termelési célokra. Az ilyen típusú mechanizmussal rendelkező gépeket nagy sebesség, valamint lenyűgöző tartósság jellemzi. A varrás minősége több mint tisztességes. Az összes telepítéssel és beállítással az öltési hibák gyakorlatilag kiküszöbölhetők, még nagy terhelés és hosszabb használat esetén is.

Függőleges dupla ostoros sikló

Dupla hurok függőleges horog Pfaff varrógépekben

A tapasztalt felhasználók csak tanúsítani tudják a gyártó megbízhatósági állításait. A gép mindenféle szövetet képes kezelni, legyen az vékony vagy vastag. Teljesen kiküszöböli a szálak összegabalyodását. Ezenkívül a forgóhoroggal ellátott varrógépnek van a különböző öltések lenyűgöző választékával, ami a drága, termelési vagy ipari célú gépektől elvárt.

Vízszintes horog

Ez a típus kissé eltérő elrendezésű és kialakítású. A kampó vízszintesen a tűlemez alá van szerelve, és félig átlátszó fedéllel van lefedve. Ez a fajta varrósikló nem rendelkezik orsótartó tokkal és közvetlen látótávolságban van. A felhasználó ellenőrizheti a szál maradékát, láthatja a szál színét, a fogás folyamatát.

Fonal maga van tekerve egy orsó tartós műanyagból, lehet ugyanabból és egyéb részei a mechanizmus, amely megakadályozza elhanyagolás a működésben. A hosszú élettartamot csak az ajánlott cérna- vagy szövetfajták használata biztosítja. Ha az orsó viszonylag olcsó és cserélhető, akkor az ingajárat más csomópontjainak kopása drágább, és speciális javításokat igényel.

Jó tudni! Bízzon a legtöbbek tapasztalatában, és vásároljon csere orsókat a géppel együtt. Mindig kéznél lesznek, ami megakadályozza a fennakadásokat, mivel a meghibásodott gépek mindig a legrosszabbkor kerülnek elő.

Vízszintes sikló

Vízszintes horog egy Janome QC 2325 varrógépben

A sikló vízszintes változatának legfontosabb előnyei:

  • Csökkentett zaj, rezgés működés közben;
  • Puha, kiváló minőségű varrás;
  • Az öltésszélesség torzítás nélkül állítható;
  • gyors hozzáférés az orsóhoz; könnyű befűzés;
  • A mechanizmus lehetővé teszi, hogy különböző szélességű gomblyukakat készítsen, és az elektronikus vezérlésű gépeken – kukucskáló lyukkal vagy lekerekített élekkel ellátott gomblyukakat;
  • közepes árú varrógépek.

A hátrányok a következők összetett felépítés. A beállítócsavar a munkalap alatt van felszerelve, és kissé nehezen hozzáférhető. Ezenkívül a varrógép vízszintes horga szeszélyes és nem tolerálja a túlterhelést, és a mechanizmus javítása drága.

Válasszon helyesen

Megjegyzendő, hogy a gép horoggal való felszerelésének módja – az eszköz fontos szerepe ellenére – a gép kategóriájától függ. Hagyományosan egy egyszerű algoritmust lehet levezetni:

  • A gazdaságos osztályú háztartási gépek függőleges ingás típusúak;
  • Középosztálybeli háztartási gépek, amelyek inkább funkcionálisak, mint költségvetési módosítások – egy vízszintes horog;
  • ipari gépek vagy drága professzionális modellek intenzív munkához – a forgó típusok.

Itt inkább a varrógép típusának kiválasztása a kérdés, és az ingás változat csak következménye. Ez nem jelenti azt, hogy erre a mechanizmusra nem érdemes odafigyelni, mert a fenti algoritmus nem merev követelmény, egyes gyártók eltérhetnek tőle. A leírt varrógéptípusok közül a saját specializációja alapján választhat megfelelő megoldást.

  1. Tapasztalat nélküli felhasználók az egyszerű, inga ingás varrógépek alkalmasak a varráshoz. Ezek a modellek egy szerény opciót kombinálnak egy robusztus, robusztus ingamechanizmussal. Ez akkor is jó megoldás, ha alkalmi használatra keres varrógépet.
  2. Ha gépre van szüksége kis számú elem létrehozásához A különböző feszességű szövetekből, és a varrás sebessége nem prioritás – meg kell vásárolni egy vízszintes horoggal ellátott modellt. Az ilyen mechanikus varrógépek módosításai jó funkcionalitással rendelkeznek, és árkategóriájuk 8000 forintel körül kezdődik.
  3. Szakemberek vagy kis műhelyek számára mindig válasszon széles öltésválasztékot, kiváló minőségű és kényelmes munkát. Az ilyen jellemzőkkel rendelkező gépeket gyakran függőleges forgó horoggal szerelik fel.

Kézi varrógép
  • Elektromechanikus. Ezeken a gépeken minden beállítást kézzel végez a kezelő. A kézikereket pedig egy elektromos motor hajtja. Ezek olyan háztartási készülékek, amelyek egyszerű műveleteket képesek meglehetősen jól és gyorsan elvégezni. Az elektromechanikus gépek felszerelhetők függőleges vagy vízszintes horoggal. Függőlegesen korlátozott a varrás szélessége, és zajosabbak. Ezek a horgok az olcsóbb modelleken vannak. A vízszintes csendesebb és megakadályozza a szálak összegabalyodását.
    Elektromechanikus varrógép
  • Elektronikus Számítógéppel működtetve, ráadásul visszajelzéssel (a varrás paramétereinek ellenőrzésével). Minden információ megjelenik a képernyőn. Ezek a gépek bármilyen anyagon, a selyemtől a farmerig, precíz szabásvonalakkal képesek dolgozni.
    Elektronikus varrógép
  • Overlock gép úgy tervezték, hogy kezelje a szövet szélét. A legtöbb modell azonnal alávágja az élét egy speciális késsel. Két öltést készítenek egy gépütemmel. A kampót egy speciális eszköz – egy gomblyuk eszköz – helyettesíti. Képernyő a varrás paramétereinek és a kezelőnek szóló ajánlásoknak a megjelenítésére.
    overlock
  • Hímzőgépek – Ezek teljesen automata gépek, amelyek lehetővé teszik a hímzés szinte minden technikát és technikakombinációt, beleértve a többszínű mintákat is. Csak a kezelő programozza a tervezést, a gépbeállításokat, a fonal és a karika beállításait. A gép elvégzi a többit.
    hímzőgép
  • Lapos hímzőgépek Általában az ipar számára tervezték, de sok gyártó kínál otthoni használatra szánt modelleket is. Ezek az eszközök rugalmas öltéseket készítenek, amelyek nem nyújtják a láncfonalat. Ezek a gépek alkalmasak kötött és elasztántartalmú szövetekhez.
    Lapos hímzőgép
  • Extra opciók

    Sok gép további opciókkal rendelkezik. Egyszerűsítik a készülékkel való munkát, pontosabbá és kényelmesebbé teszik, bővítik a lehetőségeket.

    1. A tűt nem csak felfelé/lefelé, hanem balra/jobbra is mozgathatja, így lapos cikk-cakk öltéseket és egyszerű hímzett motívumokat varrhat
    2. Választható lábakGomblyukakhoz, cipzárkötésekhez, díszítő öltésekhez és díszítő stoppoláshoz.
    3. Gépi stoppoló szerszám, amellyel a szövet megáll, és a tű egy előre beállított program szerint dolgozik.
    4. Fény lehetővé teszi a munkát gyenge fényviszonyok között.
    5. Egyszerű javításhoz és rutinszerű karbantartáshoz szükséges szerszámok.

    Következtetés

    A horog a varrógép egyik fő munkaeleme. A varrógépek elődeivel ellentétben a modern eszközök funkcionálisabbá váltak, de igényesek is. A felhasználónak be kell tartania az összes üzemeltetési szabályt, és időben karbantartania kell a készüléket. Bármilyen típust is vásárol, a hosszú élettartam garantált, de gondos és szakszerű kezeléssel.

    Értékelje ezt a cikket
    ( Még nincs értékelés )
    Balázs Kozma

    Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

    Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
    Comments: 1
    1. Balázs Kozma (author)

      Milyen tényezőket kell figyelembe venni a horgok típusának kiválasztásakor a varrógéphez?

      Válasz
    Hozzászólások hozzáadása