Mindegyik varrógép egy otthoni mini-műterem – olyan változatos funkciókat kínálnak. És ezek közül nem utolsósorban a varrógépen használt öltések típusai. Érdekes tudni, hogy melyek azok, amelyek valóban szükségesek, és melyek azok, amelyek nélkül is meg tudod csinálni. A modern varróeszközök egyes modelljeiben az öltések száma elérheti a száz vagy még több öltést. Egyeseket gyakrabban használnak, másokat csak a dekoratív kivitelek esetében.
Gyakran használt öltéstípusok
Ezeket „használati öltéseknek” is nevezik. A legnépszerűbbek a következők Egyenes öltés és cikkcakk öltés. Itt egy kép az AstraLux gép standard öltésválasztó paneljéről:
A varrógéppel történő vaköltés létrehozásához speciális lábra van szükség
Leggyakrabban kényes anyagoknál és olyan helyzetekben használják, ahol a varrás nehéznek vagy olcsónak tűnik, mint például a nadrágok és ruhák szegélyezése.
Ebben a módban való munkavégzéshez tapasztalatra van szükség. Jó ötlet, ha a készségeket egy szövetdarabon kezdjük el csiszolni, mielőtt áttérnénk az alapanyagra.
vakvarrás
Az overlock öltéseket a szövetszélek lekötésére használják, hogy a szövet ne „essen le”. A legtöbb szövet, különösen a finom szövetek, úgy strukturáltak, hogy a vágott szél rojtos lesz, ha nem vágják le. Ezért az ilyen szegély mentén a varrás a legkisebb terhelés hatására szétesik.
A kézi varrást gomblyuk öltésnek nevezik. Gépi varráshoz is választható.
A legjobb vakvarrások a következők Elektronikus vezérlésű gépeken. Tökéletesen egyenes öltés, professzionálisan néz ki, és minimális kézügyességet igényel. Minden öltési paramétert beállítanak, mielőtt elkezdené, akkor csak be kell tűzni (a fonal minősége fontos szerepet játszik), telepíteni és felkészülni a munka megkezdésére, majd szinte minden a gép maga fogja csinálni. oktatás 1 Az összes öltési paramétert be kell állítani, mielőtt elkezdené a munkát.
Olvassa el azt is: melyik a jobb, elektromechanikus vagy elektronikus varrógép.
Hogyan kell varrni az overcast öltéseket egy hagyományos varrógéppel
Erre a működési módra példák a gomblyukak vagy a géppel lyukasztott extra gomblyukak, a farmerek stoppolása a kopottas területeken.
díszítő öltések
A dekoratív öltések, mint a neve is mutatja, a szövetek díszítésére szolgálnak. Ezek nem kötik össze a darabot, hanem inkább a szövet egy-egy részére kerülnek felhelyezésre. A mintákat külön öltésként lehet hímezni a gépen, vagy bonyolultabb mintakombinációkat, vagy akár többszínű hímzéseket is.
A dekoratív öltésekkel való munkához válassza a következő lehetőséget Jó minőségű szintetikus szálak. Nem kopnak, nem fakulnak, laposan és selymesen fekszenek. A pamutszálak hajlamosak gyorsan felpelyhesedni, és gyakran változtatják a színüket.
Fontos a varrógép gondos beállítása és beállítása is. A dekoratív öltésnél minden lépésnek tökéletesnek kell lennie: nincs kihagyás, nincs laza öltés és nincs más tökéletlenség. A dekoratív öltések előfutára a cikkcakkos öltés. Mások a hangmagassággal, az amplitúdóval való „játékkal” jönnek létre.
Dekoratív öltésváltozatok egy Pfaff Expression varrógépen
A gyermekruhák, ágyneműk és asztali textíliák a legvalószínűbbek a dekoratív öltések számára. Az ifjúsági divatban hasonló díszítések találhatók a farmerruhákon. Egy másik lehetőség, amely meglehetősen gyakori, a hímzett felirat és a feliratozás.
A vékony szöveteken a díszítő öltés meglehetősen nehéz, megfeszíti az anyagot, súlyozza azt. A dekoratív öltésekkel kapcsolatos ilyen problémák elkerülése érdekében ajánlott a varrás rossz oldalára egy vékony duplázó anyagot helyezni.
Olvassa el azt is: hogyan válasszon cérnát a varrógépéhez.
Elasztikus varrás
Nem minden varrógép képes a kötöttáru feldolgozására. Erre a célra rugalmas öltéseket használnak: overcasting, patch és overcasting, varrás és baste öltés, blindhem öltés és mások. Általános szabály, hogy dolgozni kötött szövetek segítségével overlock, steppelés, mosogatógép.
Olvassa el azt is: hogyan különbözik az overlock az overlocktól.
A fő különbség a rugalmas öltések és a normál öltések között az, hogy maguk is rugalmasak, és amikor az egész darabot megnyújtják, a varrás nem szakad, hanem megnyúlik. Következésképpen a sima pamutfonalak nem alkalmasak ilyen típusú projektekhez. Jó minőségre van szükséged Sima szálak, enyhén pattogós. Elméletileg a gép bármilyen fonallal varr, amit csak tud. De nem lesz meg a kívánt hatása: nem fogja nyújtani.
A rugalmas öltések csak rugalmas öltőgéppel varrhatók
Olvassa el azt is: hogyan válasszon egy otthoni overlockot.
dupla öltés
Az elülső oldalról nézve a dupla öltés nem különbözik egy egyszerű varrással. A rossz oldalon, ez az öltés van varrva a varrás mentén. A kettős öltési technológia sajátossága, hogy csak egyenes vonalban futhat. Ez Két öltéssel van varrva: az elsővel hagyományos overlock öltéssel varrják a szélét, a másodikkal pedig párhuzamos overlock öltéssel varrják az elsőt. A többlépéses és bonyolult öltés ellenére nagyon erős, és gyakran használják:
- Ágynemű, különösen párnahuzatok és paplanhuzatok;
- belső zsebek varrása nadrágokba és rövidnadrágokba;
- Varrás a hosszú ujjú ruhadarabok mandzsettáján;
- Szegélyezés (szabad mozgású szegély) vékony, könnyen „kúszó” anyagból készült termékeknél (pl. tüll).
Dupla varrás az erős kötésért
Alapvetően a kettős öltés olyan ízületekhez készült, amelyek fizikai erővel dolgoznak. Alkalmas bevásárlótáskák varrására vagy egy extra zseb beágyazására egy pénztárcába.
Milyen típusú öltések vannak egy modern varrógépben? Érdekelne, hogy milyen funkciók és lehetőségek állnak rendelkezésre a varrás során. Kíváncsi vagyok, hogy egy modern varrógép milyen változatos öltéseket tud készíteni. Remélem, valaki megosztja velem ezt az információt!
Egy modern varrógépben számos különböző típusú öltés található, amelyek különböző funkciókat és lehetőségeket kínálnak a varrás során. Ilyenek például az egyenes öltés, a kettős öltés, a zick-zack öltés, a overlock öltés, a díszítő öltés és még sok más. Ezek az öltések lehetővé teszik a szabás-varrás számos kreatív technikájának alkalmazását, és segítenek különböző anyagok, mint például a bőr vagy a szatén könnyű kezelésében. Egy modern varrógép sokféle változatos öltést képes készíteni, így mindenkinek érdemes kipróbálnia és kihasználnia ezeket a lehetőségeket varráshoz.
A modern varrógépek számos különböző típusú öltést képesek készíteni. Ezek közé tartozik például a sima egyenes öltés, a talpunkövető öltés, a zick-zack öltés, a stretch öltés, a dekoratív öltések és még számos más. A varrógépek általában rendelkeznek különböző beállítási lehetőségekkel, amelyekkel változtathatjuk az öltések hosszát, szélességét és egyebeket. Néhány modern varrógép akár beállítható automata öltéseket is készíthet. Ezek a változatos öltési lehetőségek lehetővé teszik, hogy szinte bármilyen varrási feladatot könnyedén elvégezzünk a varrógép segítségével.
A modern varrógépekben számos különböző öltés található, melyek különböző funkciókat és lehetőségeket kínálnak varrás közben. Néhány alapvető öltés közé tartozik az egyenes öltés, a zick-zack öltés, a gomblyuk öltés, a félnyitott öltés, valamint a díszítő öltések is. Emellett a modern varrógépek gyakran rendelkeznek beépített öltésprogramokkal, melyek segítségével könnyedén készíthetünk szegélyeket, szegéseket vagy akár dekoratív öltéseket is. Ezek a lehetőségek hatalmas változatosságot és rugalmasságot biztosítanak a varrás során, így mindenki megtalálhatja a számára legmegfelelőbb öltést a projektjéhez.
Milyen öltéstípusok érhetők el egy modern varrógépen? Kíváncsi vagyok, hogy melyek azok a különböző öltések, amelyeket használhatunk a varrógépünkön, és milyen területeken alkalmazhatók.