A dohányfüggőknek fogalmuk sincs arról, hogy hányan vannak körülöttük, akik valamilyen okból kifolyólag nem tudják elviselni a dohányfüstöt. És ha az egyik szeretteinek rossz szokása van, fontolja meg, hogy speciális berendezést vásároljon a lakásban. A dohányfüsttisztítók nagyszerűen eltávolítják a levegőből a káros toxinokat és az illékony vegyületeket. Mert ha az otthoni légkört nem sterilizálják időben, akkor végül egyenes út vezet a kórházba. De melyiket válasszuk a piacon kapható készülékek széles választékából?? Hasznos egy áttekintés a különböző típusú füstszívók bemutatásáról.
Milyen veszélyeket rejt a cigarettafüst?
A dohányfüst számos vegyületet tartalmaz a Mendelejev-táblázatból, a radioaktív vegyületektől és fémvegyületektől kezdve a gáznemű részecskékig, amelyek könnyen behatolnak az emberi tüdőbe. Az ammónia, az ólom, az arzén, az aceton és más elemek károsak minden élő szervezetre. Ezért a saját biztonságára és védelmére kell gondolnia, amikor otthoni többcélú tisztítószert vásárol.
Cigarettafüst összetétele
A készülék felépítése és működése
Ha egy ilyen eszköz szabványos kialakítását vesszük alapul, akkor az a következőkkel fog rendelkezni Szűrőegység és ventilátor. Ez utóbbi beszívja a légtömegeket, amelyek aztán a szűrőrekeszbe jutnak. Ott membránokon haladnak át, és a levegő káros részecskék jelenléte nélkül áramlik vissza a helyiségbe.
Ez a helyzet a hagyományos tisztítószer esetében. A fejlett verziókban van ionizátorok, amely ráadásul hasznos ionokkal telíti a levegőt, ezáltal fertőtleníti azt. Lakások és irodák számára egyaránt beépített légkondicionálók opciók. Ebben az esetben az utcáról érkező légáramlatot is felveszik és megszűrik.
Érdemes tudni, hogy minél nehezebb a szűrő, annál több szorbens van benne. És a nagy kapacitás, és sokkal ritkábban kell majd cserélni. A felhasználó nem lesz képes értékelni szorbens minősége, ezért meg kell bíznia a gyártóban. Ez utóbbi laboratóriumi vizsgálatokkal igazolja ezt a hatékonyságot.
Kinek a javaslatát válasszam?
Ha egy vállalat éghajlati berendezések gyártójaként jelentette be magát, ez azt jelenti, hogy az általa kínált berendezéseknek már tartalmazniuk kell a következőket.
- A főbb gyártók közé tartoznak az olyan márkák, mint Mitsubishi, Panasonic, Daikin és Ballu. Itt az ár 10000-12000 forintelről indul.
- A „szárny” alól előkerülnek a magasabban specializált készülékek Timberk, iFresh és NeoClima. Ebben az esetben az ajánlatok tele vannak további lehetőségekkel, amelyek meghatározzák a megfelelő költségeket – 25000 forinteltől.
- Vannak hazai fejlesztések is, mint például a megfelelő termékek a „Encore”. Általában csak két szűrővel rendelkezik, amelyeket nagyon könnyű cserélni, és a légáramlás is szabályozható. Az ár 5600 forintelről indul.
Tehát a dohányfüstből származó légtisztító kiválasztásakor elsősorban a területnek kell irányítania, amelyet le tud fedni. A különböző módosítások és a kibővített funkciók összességében jótékony hatással lehetnek a ház hangulatára. Ha a modell lehetővé teszi a más klímaberendezésekhez való csatlakozást, akkor a vezérlés automatikus üzemmódban működik.
A text alapján az olvasó számára az lenne a kérdés, hogy pontosan milyen típusú légtisztítók vannak?
Milyen típusú légtisztítók vannak? Melyik a legjobb választás otthoni használatra? Érdemes-e szűrőt cserélni vagy inkább vásároljak olyan légtisztítót, ami ionizál? Azt is szeretném megtudni, hogy mennyire hatékonyak ezek a készülékek a pollen és a por ellen. Előre is köszönöm a választ!