A mai világban a professzionális videofelvételek mellett a videokamerák a leggyakrabban használt a videómegfigyelésben a nyilvános és magánobjektumok mögött. A rögzített és sugárzott videósorozatok minősége a készülék műszaki felszereltségétől függ. Ezekre a kameraparaméterekre kell figyelnie, amikor a megfelelő berendezést választja ki az alkalmazásához. Az is fontos, hogy olyan készüléket válasszon, amely annyi funkcióval rendelkezik, amennyi gyakorlatilag szükséges. Egyes funkciók hiánya miatt a vásárlás kárba vész, vagy a vevő túlfizet a felesleges funkciókért.
A képminőség javítása különböző fényviszonyok mellett
A videofelvételek minősége közvetlenül a következőktől függ objektum megvilágítás. Nincs probléma a tiszta képekkel normál fényviszonyok mellett. Dinamikusan változó felvételi körülmények között problémák adódnak a rögzített videó minőségével. A probléma kiküszöbölése érdekében a videokamerákat képfeldolgozó hardverrel és szoftverrel szerelik fel:
- a háttérvilágítás-kompenzációs funkció (BLC);
- a hosszú és rövid expozíciók hardveres összevonása ugyanabban a képkockában (WDR);
- Sötétített területek szoftveres sötétítése (D-WDR).
A végeredmény ugyanaz: jobb képminőség olyan helyzetekben, amikor a fényerő alacsony vagy túl magas. A képfeldolgozás szükségességének tipikus példái a következők.
- Ha egy autó fényszórói éjszaka fel vannak kapcsolva, nehéz felismerni a rendszámtáblát.
- Az erős megvilágítás megnehezíti az ajtón belépő vagy a megfigyelt területre behatoló személy jellemzőinek felismerését.
- Nehéz észrevenni a finom részleteket a megfigyelt területen, ha nincs elegendő fény.
Példa egy felvételre a javító funkciók alkalmazása nélkül:
Fényképezőgép felszerelve WDR funkció, Egy képkocka rögzítése különböző zársebességekkel egyszerre: gyors és lassú zársebességgel. Az előbbi tisztább képet mutat a témáról és elmosódott környező részleteket, az utóbbi pedig árnyékot mutat a téma területén, de jó lefedettséget a körülötte lévő területről. Ezután a két tiszta terület hardveres összemosása egyetlen képpé történik. A kép éles, de enyhe színeltérések előfordulhatnak.
Példa egy hardveres overlay alkalmazásra:
A fényjelzés automatikus beállítása
A CCTV kamerák fontos jellemzője, hogy dinamikusan változtatják a fényerősséget, ha a tárgyat túl- vagy alulvilágítják. Az AGC a videokamerában a fényjel dinamikájáért felelős technológia. Más képjavító funkciókkal kombinálva használható.
Automatikus erősítésszabályozással felszerelve a kamera automatikusan beállítja az egyes videoszegmenseket a fényerősségnek megfelelően. Az üzemeltető a következő információkat kapja jól látható kép még a megfigyelt terület rossz fényviszonyai mellett is.
Az állítható gyújtótávolságú fényképezőgép-objektíveket zoomobjektíveknek vagy zoomobjektíveknek nevezik. A varifokális kamera panorámaképeket készíthet közelről és közeli képeket a háttérben lévő tárgyakról.
A bal oldali képen egy nyers képkocka látható, a jobb oldali pedig egy zajcsökkentéssel készült képkocka.
Következtetés
Mindezek így vagy úgy, de befolyásolják a képminőséget. A fényképezőgép ára a műszaki jellemzőitől függ. Válassza ki az alkalmazásnak legjobban megfelelő funkciókészlettel rendelkező eszközt.
lenyűgözőek, de hogyan kell beállítani a fényképezőgépet éjszakai felvételekhez?
Az éjszakai fotózáshoz először is válasszuk ki a megfelelő objektívet. Állítsuk be a fényképezőgépet manuális módba, hogy teljesen kontrollálni tudjuk a beállításokat. Ajánlott használni alacsony ISO értéket (pl. 100 vagy 200), hogy minimalizáljuk a zajt. A rekeszérték legyen alacsonyabb, például f/2.8 vagy f/4, hogy több fény jusson a szenzorra. Állítsuk be a zársebességet lassúra (pl. 5 másodpercre vagy hosszabbra), hogy elegendő idő legyen a fények rögzítésére. Használjunk állványt vagy stabil felületet, hogy elkerüljük a kézremegést. Próbálkozzunk különböző beállításokkal és készítsünk több képet, hogy megtaláljuk a legjobb eredményt.
Ahhoz, hogy lenyűgöző éjszakai fotókat készítsünk, először is be kell állítanunk a fényképezőgépet a megfelelő módon. Első lépésként válasszuk ki a megfelelő expozíciós időt, ami lehet akár néhány másodperc is. Fontos, hogy stabil alátétet használjunk, vagy esetleg állványt, hogy elkerüljük a kézremegést. A rekeszértéket is állítsuk be megfelelően, hogy megfelelő mennyiségű fény jusson be a kamerába. Emellett érdemes a fehéregyensúlyt is beállítani a megfelelő színárnyalatok eléréséhez. Próbálkozzunk különböző beállításokkal, és kísérletezzünk bátran, hogy elérjük a legjobb eredményeket.
Az éjszakai felvételek készítésekor fontos fontos szerepet játszik a megfelelő beállítások használata a fényképezőgépen. Először is, fontos lehet alacsonyabb zársebességet használni, hogy a kamera több fényt engedjen be a képbe. Emellett érdemes nagyobb blendeértéket alkalmazni, hogy a kép élesebb legyen. Használhatod a manuális módot, hogy teljes kontrollt gyakorolj a beállítások felett, és érdemes lehet használni egy állványt is, hogy elkerüld a kézremegést. Próbálkozz különböző beállításokkal, hogy megtaláld a legmegfelelőbbet az adott helyzetben, és ne felejtsd el kikapcsolni a vaku használatát, hogy ne zavarja be a kép minőségét.
Kérem, mondja el, hogy milyen specifikációi és funkciói vannak ennek a kamerának? Milyen felbontása van? Van-e optikai zoom lehetőség? Mennyire érzékeny a szenzora alacsony fényviszonyok között? Van-e beépített képstabilizátor? És milyen felvételi formátumokat támogat? Köszönöm!