A kenőanyag-leeresztő szivattyú saját kezű javítása

Hogy a saját kezét javítás leeresztő szivattyú a mosógép, anélkül, hogy hívja a varázsló, lehetséges, hogy. De először el kell végeznie egy egyszerű diagnosztikai vizsgálatot a készüléken.

A mosógép elromlott szivattyújának figyelmeztető jelei

Ha a készülék nem működik megfelelően, a vízelvezető rendszer szétszerelése előtt ellenőrizni kell a hiba meglétét. Eltávolítására több jel is utal:

  • A leürítési program aktiválva van, de a szivattyúrendszer nem működik;
  • A leeresztés során sok zajt és zúgó hangot hallhat;
  • a vizet kiszivattyúzzák, de nagyon lassan folyik ki;
  • A gép működés közben kikapcsolhat;
  • a szivattyú motorja zajt csap, de a víz nem folyik ki.

Ha az alábbi hibák valamelyikét észleli, akkor nagy valószínűséggel a mosógép szivattyúját kell javítani.

A szivattyú helye

A vízelvezető rendszer eltávolítása a mosógép házából a gép modelljétől függően többféleképpen történhet. Whirpool, Samsung, Ariston, Beko, Beko, LG és egyéb modellek, Az alsó rész hiányzik. Ennek megfelelően a szivattyú eltávolítható a gép oldalra billentésével vagy oldalra fektetésével és az alsó panel eltávolításával (ajtó vagy ajtónyílás kinyitásával). Ezután láthatóvá válnak a szűrőtekercset az elülső rúdhoz rögzítő csavarok.

Nagyon egyszerű az Electrolux és a Zanussi mosógépeknél. Elég, ha kinyitja hátsó borító és látni fogja, hogy a megfelelő szerelvényt szét kell szerelni. A legnehezebb hozzáférés a szükséges alkatrészhez az AEG, Bosch és Siemens mosógépeknél. A szivattyúhoz csak úgy lehet hozzáférni, ha eltávolítjuk elülső fal a mosó-szárítógép.

Mielőtt azonban eltávolítaná és megjavítaná a mosógép lefolyószivattyúját, először meg kell vizsgálnia, hogy miért nem szivattyúzza ki a vizet:

  • súlyos eltömődés leeresztő tömlő (el kell távolítani és jól meg kell tisztítani);
  • leeresztő szűrő Törmelékkel eltömődött (vegye ki a szűrőt a spirálból, és öblítse ki jól vízzel).
Szivattyú spirállal

Egyes szivattyúmodelleknél a spirálhoz való rögzítés másképp történik. Csak forgassa el az óramutató járásával ellentétesen, és kioldódik.

Törött járókerék

A járókerék nem foroghat könnyen. A szivattyú általában enyhe késleltetéssel forog, a tekercsben forgó mágnes miatt.

Ha nehezen forog, és nincs látható akadály törmelék formájában, akkor a szivattyút teljesen szét kell szerelni.

A belső szennyeződések tisztítása

Ehhez egy csavarhúzóval feszítse fel a motorház mindkét oldalán lévő reteszt, és vegye le a tekercsről.

nem szétszerelt motorok

Miután leválasztottuk a testet a lapátokkal együtt a tekercsről, egy monolitikus alkatrészt fogunk látni. Úgy tűnik, hogy a keresztfej nem távolítható el. De van egy kis trükk.

  1. Használjon normál hajszárítót Építőipari hajszárító, Állítsa a legalacsonyabb hőmérsékletre, használjon kesztyűt, és kezdje el melegíteni a darab szárát (a leghosszabb részt). Ezt óvatosan tegye.
  2. Rövid idő múlva, amikor a lábszár jól átmelegedett, szedje le róla a keresztdarab egy csavarhúzóval, és óvatosan távolítsa el (a mágnessel együtt) a házból.
A keresztfej eltávolítása

A mágnesen sok szennyeződés lehet, és ott, ahol eltávolították. Alaposan meg kell tisztítani, majd maga a mágnes eltávolítható a tengelyről. Látni fogja csapágy, ennek megfelelően kell tisztítani és kenni. Kenje meg a ház alján lévő csapágyat is.

Indesit motor

Ennél a motortípusnál a fent említett eljárásokon kívül szükség lehet a tömítések cseréjére is.

Az ok a csapágyakban van

A szennyeződés nem az egyetlen oka a készülék meghibásodásának. Ha a csapágyak hibásak, akkor a tengely forgásakor imbolyogni fog. A járókerék a futás miatt elkezd súrlódni a spirálházhoz. Ennek következtében a szivattyú zajt csap és nem termelékenyen működik, akár teljesen leállhat.

A probléma a golyóscsapágyak cseréjével oldható meg, amelyeket szakkereskedőknél vagy a helyi készülékkereskedésben lehet beszerezni.

Ha jelenleg nincs lehetőség új alkatrész beszerzésére, és a mosás nem várhat, a szivattyú élettartama átmenetileg meghosszabbítható azáltal, hogy rövidíti a pengék 2 milliméter éles késsel. De ne vigyük túlzásba: ha túl sokat vágunk, a rendszer hatékonysága csökken.

A tisztítás, a csapágyak vagy tömítések cseréje után a motor javítása befejezettnek tekinthető. Illessze a csigát a lapátokkal a tömlődobba, és rögzítse a reteszekkel. A biztonsági előírások betartása esetén 220 V-os feszültséget csatlakoztasson a két csapra, és Ellenőrizze a funkciót a készülék. Miután megerősítette a készülék normál működését, csatlakoztassa a spirált, és helyezze vissza az egész szerkezetet a mosógép házába.

Mint látható, a mosógép szivattyú javítása saját kezűleg nem is olyan lehetetlen feladat, és mindannyiunk számára megoldható, ha figyelmesen elolvassa ezeket az ajánlásokat.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 3
  1. József Fodor

    Szeretném megkérdezni, hogy van-e lehetőség a kenőanyag-leeresztő szivattyú saját kezű javítására, vagy mindenképpen szakemberre van szükség? Ha van, akkor milyen lépéseket kell követnem a helyreállításhoz? És vannak-e biztonsági előírások, amelyeket figyelembe kell vennem a munka során? Köszönöm a segítséget!

    Válasz
    1. Réka Fekete

      Igen, van lehetőség a kenőanyag-leeresztő szivattyú saját kezű javítására, de fontos, hogy előzetesen alaposan tájékozódjunk a műveletről. Első lépésként tanulmányozzuk át a szivattyú szerkezetét és működését, majd távolítsuk el a kenőanyagot az eszközből. Ezután gondosan szétszereljük a szivattyút, tisztítsuk meg az alkatrészeket, és ellenőrizzük az esetleges sérüléseket vagy kopást. Ha szükséges, cseréljük ki a hibás alkatrészeket, majd szereljük össze újra a szivattyút. Fontos, hogy a javítás során minden lépést pontosan kövessünk, és a megfelelő eszközöket használjuk. Emellett mindig tartsuk be az általános biztonsági előírásokat, mint például a védőkesztyű és szemüveg viselését, valamint a szivattyú kikapcsolását az áramellátás lekapcsolása előtt. Ha bármilyen bizonytalanság merül fel a javítás során, mindig keressünk segítséget szakembertől. Sok sikert a javításhoz!

      Válasz
    2. István

      Igen, van lehetőség a kenőanyag-leeresztő szivattyú saját kezű javítására, de először győződjön meg róla, hogy van-e szüksége szakember segítségére. Ha maga végezné a javítást, először ismerje fel a problémát, majd szerezze be az szükséges alkatrészeket és eszközöket. A helyreállításhoz lépésről lépésre haladjon, és ügyeljen arra, hogy minden elemet helyesen szereljen vissza. Fontos, hogy mindig tartsa be a biztonsági előírásokat, használjon védőfelszerelést, és ügyeljen arra, hogy az eszköz ne legyen áram alatt álló, amikor javítást végez. Ha bármilyen kétsége vagy problémája merül fel, forduljon szakemberhez. Köszönöm a segítséget!

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása