A háztartási légkondicionáló hibái nagyon különböző típusúak lehetnek. Mivel szerkezetében meglehetősen bonyolult mechanizmusok vannak, az ilyen készülék különleges figyelmet igényel a felhasználótól. És ha valaki a légkondicionálót a szükséges karbantartás nélkül hagyja, az nagyon hamar leáll. A légkondicionáló berendezések valamennyi törése általánosságban a következő jellemzők szerint osztályozható
- mechanikus – A készülék belső mechanizmusainak meghibásodásának okai.
- elektromos – Az elektronikus meghibásodás okai.
Freon szivárgás
Még ha a légkondicionáló tökéletesen működik is, a freonszivárgás elkerülhetetlen. A normális szivárgási arány 2-3% évente, ami 15-50 grammnak felel meg. A készülék tönkremenetelének elkerülése érdekében 2-3 évente fel kell tölteni, ami a rendszer freonszintjét a korábbi értékre emeli.
Vannak azonban olyan esetek, amikor a szivárgási adatok magasabbak a megállapított normáknál. Az alapvető jel, amely ezt a helyzetet jellemzi, a következő jég- és fagyképződés Speciális rézcsöveken, amelyek biztosítják a rendszer működését. Egy ilyen szivárgás számos mechanikai problémát okozhat.
Télen futó egység
A legtöbb kondicionáló modell nem alkalmas a téli időszakban történő működésre. A hőmérséklet-tartomány -7 és +40 fok között van. A légkondicionáló a téli üzemeléshez speciális műszaki előkészítést igényel.
A felkészületlen egység téli időszakban történő üzemeltetése a kompresszor meghibásodása és a vízelvezető rendszer. A készülék működése során keletkező víz a vízelvezetés befagyása miatt nem tud távozni a rendszerből. Következésképpen minden víz közvetlenül a helyiségbe áramlik, ahol egy kondicionáló van felszerelve.
A berendezés időben történő diagnosztikája a szennyeződésektől és portól való tisztítással kapcsolatban, lehetővé teszi számos probléma elkerülését.
A kompresszor meghibásodása lehet a split-rendszerek meghibásodásának fő oka. A törésjavítás a képzett szakemberek dolga.
A készülékek munkájának rövid ciklusa
Vannak olyan helyzetek, amikor a készülék bekapcsolása után 15-20 perc folyamatos működés után leáll. Ennek a helyzetnek számos oka lehet:
- a beállítások kudarca;
- a vezérlőpanel elromlott;
- a termosztát meghibásodása
- a radiátor szennyeződése.
A külső hűtőborda, különösen nyáron, gyakran ki van téve pornak, szösznek, szennyeződésnek stb.d. Ha eltömődik, az egész rendszer túlmelegedését okozza, ami a készülék működésének leállásához vezet. A probléma megoldása a következő radiátor öblítés erős vízcsapolással.
A rendszer freonnal való feltöltésekor olyan helyzet állhat elő, amikor a hűtőközeg egyensúlya megbomlik. A kompresszorban mért üzemi nyomás alapján meg lehet határozni, hogy a kondicionáló mennyire van túlterhelve freonnal. Ha a rendszer túl van terhelve hűtőközeggel a felesleges folyadék elvezetése.
Kondenzátum csöpög a beltéri egységből
A beltéri egységből csöpögő kondenzvíz jelezheti, hogy a berendezés meghibásodott. A valószínűsíthető ok lehet Dugult lefolyócső. A tisztításhoz a következő műveleteket kell elvégezni:
- kapcsolja ki a légkondicionálót, és várjon 10 percet;
- Csatlakoztassa le a műanyag lefolyócsövet;
- Tisztítsa meg és szárítsa meg;
- visszaállítani az eredeti helyzetébe.
Az eltömődött lefolyócső az ok az esetek 90%-ában, amikor a beltéri egységből kondenzvíz csöpög. A tisztítási folyamatot könnyen elvégezheti szakképzett szakember segítsége nélkül is.
Kérdés a olvasó nevében: Milyenek az kondicionálók alapvető hibái? Miért fontos ezeket elkerülni?
Mi a leggyakoribb hiba, amit a kondicionálók elkövetnek?
A leggyakoribb hiba, amit a kondicionálók elkövetnek az a rosszul megtervezett edzésterv készítése vagy az edzésen való hiányos odafigyelés. Sokan nem választanak megfelelő gyakorlatokat, nem tartják be a megfelelő sorrendet, vagy nem figyelnek megfelelően az izomcsoportokra. Ezenkívül, a túlzásba vitt intenzitás vagy súly használata is gyakran vezet sérülésekhez vagy túlerőltetéshez. Fontos, hogy a kondicionálók tisztában legyenek a saját szintjükkel és határaikkal, valamint konzultáljanak szakemberrel, hogy helyes és hatékony edzéstervet készíthessenek.