...

A kávéfőző gyakori hibái

Az automata kávéfőzőket nagyon könnyű használni: az ital percek alatt elkészül, és csak minimális erőfeszítésre van szükség. Szégyen, ha egy hasznos konyhai segítő nem sikerül. Javíttassa meg kávéfőzőjét egy hivatalos szervizközpontban – ez egy hosszú és költséges folyamat. De néha szakemberek segítsége nélkül is megoldhatja a problémát. Íme, néhány a leggyakoribb problémák közül a kávéfőzővel kapcsolatban, és hogyan orvosolhatja őket otthon.

Miért romlik el a kávéfőző?

A kávéfőző helyes használata és gondozása biztosítja a hosszú élettartamot és a stabilitást. Sajnos az irodai környezetben a kávéfőzők gyakran működnek.. Folyamatos, A kézi daráló szinte elhasználódik, és nem mindig lehet gondozni és alaposan megtisztítani: egyszerűen nincs elég idő. A kávéfőző rendszeres megelőző karbantartása, tisztítása és általános ellenőrzése azonban jelentősen csökkenti a meghibásodás kockázatát. Az alábbi dolgokra érdemes előre odafigyelni.

  1. Ön rossz minőségű vizet használ a kávéfőzéshez. Ha normál csapvizet használ, szűretlen, klórral és más káros szennyeződésekkel telített, előbb-utóbb vízkő képződéshez és vízkőlerakódáshoz vezet a kávéfőző belső részein.
  2. Problémák az elektromos rendszerrel. Az időnkénti áramkimaradások, a készülék gyakori be- és kikapcsolása szintén hozzájárul a meghibásodásokhoz.
  3. Az alkatrészek elhasználódása hosszabb használat során. Ha kávéfőzője évek óta megbízhatóan működik, természetes elhasználódásnak lehet kitéve. Itt a legjobb, ha szakértővel konzultál: előfordulhat, hogy még mindig vannak olyan alkatrészek, amelyeket ki kell cserélni.
  4. A gép gondozatlansága, rendszeres tisztítás hiánya. A kávéfőző tisztítása a gondozás alapvető része. A készülékhez gyakran speciális vízkőoldó tablettákat, tisztítószereket stb. mellékelnek., Bizonyos esetekben azonban alapos kézi tisztításra is szükség van.
  5. Idegen testek behatolása a szerkezetbe, szűrő eltömődése.

Kávégép meghibásodása

Ezek csak gyakori okai annak, hogy kedvenc kávéfőzője váratlanul meghibásodik. Íme néhány tipikus meghibásodás, amely a különböző típusú és funkciójú kávéfőzőkben előfordulhat.

Miért nem indul a gép

Ha a kávéfőző nem indul el, annak oka lehet a következő. A leggyakoribb okok a következők.

  1. Az elektromos kábel meghajlása vagy törése. A hiba elhárítása érdekében ki kell cserélni.
  2. A hálózati feszültség hirtelen változása A biztosíték kialszik, és a gép már nem kapcsol be. Ahhoz, hogy újra működjön, ezt az elemet ki kell cserélni. A készülék sérülésének elkerülése érdekében célszerű stabilizátort használni.
  3. Ha a kávéfőző folyamatosan működik, akkor túlmelegedhet. Ebben az esetben a hőleállító kapcsoló működésbe lép, és a gép kikapcsolja magát. Ebben a helyzetben egyszerűen hagyja a gépet lehűlni.
  4. Ha a kávéfőzőt hosszabb ideig folyamatosan használják, a gépben vízkő képződik kávékészletek. Ez az érintkezők kinyílását okozhatja. Ahhoz, hogy újra kávét készíthessen, a gépet alaposan meg kell tisztítani és az érintkezőket meg kell javítani.
  5. Vezérlőmodul hibás. A probléma a legsúlyosabb, és szakmai segítségre lesz szükség a kijavításához.

Ellenőrizze a kávéfőzőt multiméterrel

A probléma nem feltétlenül a kávéfőzővel van. Először is ellenőrizze a következőket.

  1. Biztosítsa a lakás áramellátását. Lehet, hogy kiégett egy biztosíték az elektromos dobozban…
  2. A gép az eltömődött szűrők miatt leállhat. Meg kell tisztítani vagy ki kell cserélni. Ezután a készülék normálisan fog működni.

Olvassa el továbbá: a különböző típusú kávégépek felépítése és működése.

A gép nem reagál a gombnyomásra

Ha ez történik, azonnal ellenőrizze, hogy van-e víz a tartályban és kávé a tartályban. Ezenkívül ellenőrizze, hogy a gombok és a gombok megfelelően be vannak-e állítva. Alkalmanként védelmi funkció, A kávéfőzője nem kapcsol le, amíg mindent vissza nem tesz az eredeti helyére. Ha ez nem működik, javasoljuk, hogy figyelmesen olvassa el az utasításokat. Segíthet meghatározni az okot. A leggyakoribb okot a készülék kijelzőjén lehet megtalálni.

hiba a kávéfőző kijelzőjén

Néha szükség lehet a vezérlőpanel eltávolítására, és az érintkezők ellenőrzésére egy teszterrel. Ez lehet a hibás működés oka a gombok szennyeződése, Miért akadnak el és miért nem működnek. Ebben az esetben a kezelőpanelen lévő érintkezőket és gombokat alaposan meg kell tisztítani.

Ha ez nem segít, a hibát valószínűleg a következők okozzák az elektronika hibás. Ilyen esetben ne próbálja meg saját maga megjavítani a kávéfőzőt. Kérjük, azonnal vigye el egy ügyfélszolgálati központba.

Víz szivárog a gép kúpja alól

Sok kávéfőző-tulajdonos tapasztalja azt a kellemetlen jelenséget, hogy víz szivárog arra a területre, ahol a kúp a géphez van rögzítve. Egy kis erőfeszítéssel magad is helyrehozhatod a károkat. Először is, nézze meg az O-gyűrűt a „kifolyócső” és a fődarab közötti csatlakozásnál. Ellenőrizze a címet Az O-gyűrű sérült. Valószínűleg eltömődött: zsiradék, kávészemét vagy szilárd idegen testek lerakódhatnak rajta. Ha nincs dugulás, de a gyűrű elszakadt vagy megrepedt, cserélje ki az alkatrészt egy újjal.

Vegye figyelembe, hogy az új O-gyűrűnek azonosnak kell lennie a régivel, azonos jellemzőkkel és méretekkel, különben fennáll a sérülés és a túlmelegedés veszélye.

A kávéfőző szarvának felépítése

Vízszivárgás is előfordulhat A szűrő eltömődött kürt. Néha a kávézacc és a kávéhulladék vastag rétegben gyűlik össze a kávézaccon. A szűrőt időben tisztítsa meg, és a tisztítás után gondosan szerelje vissza.

Egyébként a Delonghi kávégépeknél nem ritka a hasonló hiba: a kávéfőzés közben vagy a kávéfőzés befejezése után víz jelenik meg a gép alatt. A Delongi gyártója azt ajánlja, hogy olvassa el a használati útmutatót, és azt tanácsolja, hogy vigyázzon rá, és rendszeresen tisztítsa meg.

A kávéfőző nagy zajt csap

Ha azt veszi észre, hogy a gép recsegést, sziszegést vagy sípoló hangot ad ki kávéfőzés közben, akkor valószínű, hogy a szűrő vagy szita eltömődött a kúpban. Mi a teendő ebben az esetben? Óvatosan szerelje szét a szerkezetet, és tisztítsa meg a piszkos részeket. A legegyszerűbb módja ennek a kávéfőző és eszpresszógép tisztítószerrel történő elvégzésének.

A szűrőről a lerakódások eltávolításához használjon közönséges fogpiszkálót vagy kis kefét, de vigyázzon, hogy ne szakítsa vagy karcolja meg a vékony anyagot.

Lehet, hogy túl durva kávét használ, és a szűrő pórusai egyszerűen nem tudnak megbirkózni a részecskékkel, miközben a víznyomás miatt a kávé megrepedezik. Nyissa ki a kávébabtartályt, ahová általában a kávébabot teszi, és ellenőrizze, hogy mennyire durva az őrlés. A feladat megkönnyítése érdekében sok kávéfőző rendelkezik őrlőbeállítási funkcióval.

Egy másik verzió arra, hogy miért túl hangos a zaj, a természetes A szivattyú kopása. Ebben az esetben egyszerűen ki kell cserélni az alkatrészt.

Olvassa el továbbá: Javítsa meg kávéfőzőjét saját kezűleg.

A gép nem ismeri fel a kávét

Ön babot vagy őrölt kávét töltött a tartályba, de a gép még mindig üresnek jelez, és nem hajlandó elindulni? Valószínűleg a vezérlőegység hibás, a belső motor nem működik, vagy a tölcséres kávészivattyú elromlott. Ellenőrizze az alkatrészek sérülését, és győződjön meg arról, hogy nincs felesleges kávépor a tölcsérben vagy magában a motorban.

A motor cseréje költséges eljárás, ebben az esetben lehet, hogy új gép vásárlásán kell elgondolkodnia.

Egy másik gyakori probléma: a kávé nem megy megfelelően a tartályba, vagy a készülék egyáltalán nem ad ki kávét. Valószínűleg probléma van a főzőegységben: Dugulás, durva törmelék vagy más nagy részecskék vannak a babtartályban.

A kávéfőző nem ismeri fel a kávét

Miért nem akar a gép kávét őrölni?

Először is ellenőrizni kell, hogy a babok a babtartályban vannak-e. Ha probléma merül fel, ürítse ki a tartályt és porszívózza ki a porszívót. Ezt követően az őrlésbeállítást a maximális állásba kell állítani, és meg kell tölteni a tartályba Egy másfajta kávé. Ha ezt megtette, próbáljon meg főzni néhány csésze kávét. Ha minden rendben van, akkor mattnak kell lennie.

Előfordulhat, hogy az ok az, hogy az előző bab túl zsíros volt, és a kávéfőző nem tudott megbirkózni vele.

Ha ez nem segít, akkor használd a speciális termék kávéfőzők tisztítására. Használatuk nem garantálja a hiba megszüntetését, de érdemes megpróbálni. Ha ez nem segít, akkor szét kell szerelni a készüléket, és alaposan meg kell tisztítani. Az összeszerelés közbeni félreértések elkerülése érdekében célszerű minden alkatrészt jelölővel megjelölni.

Tisztítószerek kávéfőzőkhöz

Miért nem töltődik a gép

Ha a gép nem ad ki italt, a következő pontokat kell ellenőrizni adagolószabályzó – Leggyakrabban a probléma egy hibás őrlő lehet. Ha a műanyag kar, amely a kávé adagolásáért felelős, eltörik, a kávé nem önthető ki úgy, ahogyan kellene. Mivel ez az alkatrész leggyakrabban műanyagból készül, meghibásodása egyszerűen a készülék rendszeres használata miatt következhet be. Ez az anyag repedését és „fáradását” okozza. Ahhoz, hogy a készülék újra megfelelően működjön, az alkatrészt ki kell cserélni.

A másik oka annak, hogy a gép nem ad ki kávét, a következő lehet Szennyezett szűrő vagy fémdugattyú. Ha tehát a gép lassan készíti a kávét, vagy rossz a vízellátása, akkor csak annyit kell tennie, hogy kiöblíti a. Ha ez helyesen történt, a készülék normálisan működik és helyreállítja a vízellátást.

Kávégép alkatrészek öblítése

A kávégép átöblítése gyakran a legtöbb probléma megoldása

Ha ezután sem sikerül kiönteni a kávét, vagy a kávé még mindig rosszul folyik, akkor a következő intézkedéseket kell végrehajtania Tisztítsa meg a vízellátó csövet. Néha előfordulhat vízkő- vagy iszaplerakódás a piszkos csapvíz miatt. Általánosságban elmondható, hogy a Pathfinder rendszeres karbantartást igényel, de ezt nem sok felhasználó teszi meg. Ez azt eredményezi, hogy a gép a szokásosnál kevesebb kávét vesz fel. Ebben az esetben a főzőegységet el kell távolítani. A szűrő mögött van egy víz útvonal. Alaposan meg kell tisztítani és újra össze kell szerelni. Ezt követően a kávézaccot normálisan ki kell önteni.

A kijelzőn hibakód jelenik meg

Gyakori, hogy a hibaüzenet közvetlenül a kávéfőző kijelzőjén jelenik meg. Kapcsolat a használati utasítás . Lehet, hogy valamilyen oknál fogva dugulás, hibás érzékelő vagy blokkolt mechanizmus van. A Saeco esetében például az 1. hiba azt jelenti, hogy a készülék teljesen eltömődött, míg a 9. hiba a vízmelegítő érzékelő hibáját jelzi. A Saeko gépeken található címkékhez hasonló címkék más gyártók modelljein is megtalálhatók.

Hibák a kávéfőző kijelzőjén

A víz nem melegszik fel

Ha a gép nem melegíti a vizet, ezt a hibát általában egy kávégép (Saeco, Delonghi, Bosch, Nespresso stb.) okozza.) A fűtőelem vagy a vezérlő megsérülhet. Multiméterrel ellenőrizze mindkét elem törését. Ha a hő jó, de nem túl jó, akkor a vízkeménység lehet az oka.

Speciális szűrőbetétek már kaphatók a víz lágyítására és a vízkő kialakulásának megakadályozására.

Érdemes megjegyezni, hogy a különböző gyártóktól származó gépek Az Ön patronjai.

Cappuccinator nem működik

Ha az Ön gépét cappuccino-készítővel szerelték fel, akkor az is meghibásodhat. Előfordulhat, hogy a tej nem verődik fel megfelelően, vagy a tejhab nem képződik megfelelően. Ennek oka általában a rossz tejminőség vagy az eltömődött légcsatornák, amelyek a habzásért felelősek. A tejnek pasztőrözöttnek kell lennie, és legalább 2,5%-os zsírtartalommal kell rendelkeznie. A légcsatornák azonban eltömődhetnek a nem megfelelő öblítés és az idő előtti öblítés miatt. Ne felejtsd el a kávé elkészítése után tisztítsa meg a cappuccinátort Tisztítsa meg a szűrőt, és néhány percig öblítse tiszta, langyos vízzel. Ha azt észleli, hogy hab helyett forró tej folyik ki, hívja a legközelebbi hivatalos szervizközpontot, hogy javíttassa meg ezt az alkatrészt.

A víztartályban lévő szűrő eltömődött

Nagyon óvatosan, az előírt utasításokat betartva cserélje ki a szűrőt a kávéfőzőben. Különösen a kapszulás kávéfőzőkben kell rendszeresen cserélni a szűrőt. Ha a szűrő rosszul van beszerelve, a gépet „fojtottnak” mondják, azaz a levegő elakad a rendszerben. Ennek eredményeképpen a szivattyú „terhelésen kívül” működik, és így a készülék könnyen meghibásodhat. A kávéfőzőben lévő szűrő cseréjéhez a következőképpen járjon el

  1. Helyezze a kezét a víztartályba.
  2. Tegye a kezét a szűrőház köré, és óvatosan húzza ki.
  3. Egyes gépeknél a szűrő feletti zárakat ki kell oldani.

A kávéfőző szűrőjének tisztítása

A vízszint nem jelenik meg

Vannak olyan helyzetek, amikor a víztartály tele van, de a kávéfőző nem mutatja a vízszintet. Valószínűleg az úszóérzékelő: egyszerűen nem úszik. A nem működő úszó eltömődhetett, eltömődött vagy nagy mennyiségű vízzel csapdába eshetett. Ezt a legjobb alaposan elvégezni Tisztítsa meg az úszót, Szerelje szét az érzékelőt és szárítsa meg az összes alkatrészt.

A nyomásmérő meghibásodott

A nyomásmérő vagy a nyomásszabályozó is elakadhat. A probléma lehet a csőben, amely közvetlenül a nyomásmérőhöz csatlakozik. Maga a nyomásmérő olcsó, és könnyen kicserélhető egy újra.

A kávéfőző nem nyomja meg a kapszulákat

A kapszulagépek kapszuláinak vagy tablettáinak átütő mechanizmusa is időnként beragadhat. Ez leggyakrabban a következő esetekben fordul elő a helytelenül behelyezett kapszulák által okozott problémák. Lehetőleg úgy kell betölteni a tartályba, hogy az átütőfelületre kerüljön. E lépés után engedje le a kart.

Ne felejtsük el, hogy a gép nem tudja teljesen összenyomni a babot, ha az egyenetlenül fekszik, és nem éri el a lyukasztási pontot.

Olvassa el azt is: hogyan válasszon egy kávéfőző kapszulát.

Következtetés

Íme a kávéfőzők leggyakoribb hibái. Ahhoz, hogy megtudja, miért nem működik többé a kávéfőzője, először vizuálisan kell megvizsgálnia: lehet, hogy a daráló, az egyik érzékelő, a vezérlőpanel vagy a szerkezet belsejében lévő eltömődött vagy elakadt mechanizmus elromlott. A dugulás valószínűleg a leggyakoribb ok. Ha a kávéfőzője szivárog, vagy a kávé nem megy a tartályba, vagy a cappuccinator elromlott, akkor valószínűleg csak egy jó tisztításra van szüksége az összes elemre, és a jövőbeni hasonló meghibásodások megelőzésére.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 2
  1. Petra Dobos

    Mi a leggyakoribb hiba a kávéfőzővel kapcsolatban?

    Válasz
    1. Péter

      A leggyakoribb hiba a kávéfőzővel kapcsolatban az, hogy nem megfelelően tisztítják és karban tartják. Sok ember elfelejti időben megtisztítani a kávéfőzőt, amihez rendszeres vízkőtelenítés szükséges. Emiatt lerakódások alakulnak ki a készülékben, amelyek negatívan befolyásolhatják a kávé minőségét és az eszköz teljesítményét. Továbbá, gyakran előfordul, hogy a kávét túl finomra őrlik vagy túl kevés kávét használnak, ami árnyalja az ízét és erősségét. Fontos tehát rendszeresen tisztítani és karban tartani a kávéfőzőt a tökéletes kávéélményért.

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása