Néhány évvel ezelőtt, amikor egy okostelefon kiválasztásakor egy ritka felhasználó arra volt kíváncsi, hogy milyen érzékelővel rendelkezik, és milyen technológiát használtak a gyártás során. Leginkább a kijelző méretét értékelték, egyesek nagyot, mások kicsit akartak. Ma a mátrix egy súlyos érv a készülék kiválasztásakor, így ez a szöveg leírja, hogy milyen képernyők okostelefonok, és melyikük jobb választani.
A mátrix típusok áttekintése
Jelenleg a kijelző típusa az egyik első kritérium a telefon kiválasztásakor, ezért érdemes elkezdeni az okostelefonok képernyőinek típusainak áttekintését és azok különbségeit. oktatás 1 A kijelző típusa a telefon kiválasztásakor az egyik első kritérium. Nincs sok típus, de sok függ attól, hogy milyen mátrixod van. Az okostelefonok kijelzői manapság Két fő technológiával készül:
- Folyadékkristály (LCD), amely magában foglalja az IPS és TN mátrixokat;
- Szerves LED-ek – AMOLED.
IPS
Az IPS mátrixot nyugodtan nevezhetjük a legelterjedtebb okostelefon-kijelzőtípus. Nagy betekintési szög (akár 180 fok), valósághű színvisszaadás, nagy pixelsűrűség. Ráadásul elég olcsók ahhoz, hogy az átlagos árszegmenstől a legdrágább készülékekig terjedő készülékekben is helyet kapjanak. Az IPS-mátrixok csoporton belüli felosztással rendelkeznek:
- AH-IPS – az LG hozta létre;
- PLS – a Samsung márka által gyártott;
- Retina – Apple.
Fontos! Az AMOLED-ről érdemes tudni, hogy korlátozott élettartamúak – körülbelül 3 év folyamatos működéssel. Tekintettel arra, hogy az okostelefon kijelzője nem mindig van bekapcsolva, ez elégséges.
QLED
Külön érdemes megemlíteni a mátrix előállításának technológiáját – QLED. Jelenleg aktívan televíziókészülékek gyártásához használják, De a fejlesztések folyamatban vannak az ilyen kijelzők okostelefonok gyártásában való bevezetésére. Ebben az esetben a technológia kvantumpontokon alapul, amelyek önmagukban világítanak. A QLED mátrix előnye az AMOLED-hez képest a jobb kontrasztban, a színvisszaadás pontosságában, a fényerőben, az alacsonyabb energiafogyasztásban és a jobb színvisszaadásban rejlik. És nem igényelnek olyan finomhangolást, mint az Amoled.
A különbség ebben az esetben szabad szemmel is észrevehető – A betekintési szög nagyobb lesz, a kép pontosabb és élénkebb színű. Napjainkban a légréteg nélküli képernyőfajták hallgatólagosan általánossá váltak, és szinte minden készülékben áraktól függetlenül használják őket.
Fontos! A technológiának megvan a maga hátránya – korábban az üveg sérülése esetén csak a felső réteget, azaz az üveget kellett megváltoztatni, ma már az egész mátrixot cserélve.
Ívelt kijelző
Egészen új trend, amelyet a Samsung hozott az okostelefonokba – hajlított kijelző. Az első hajlított képernyővel rendelkező telefon a Samsung Galaxy Edge. A mátrix ívelt szélei nemcsak vizuálisan teszik érdekesebbé a készüléket, hanem lehetővé teszik a felhasználóbarát funkciók elhelyezését is ezeken a széleken. Ezenkívül vizuálisan A kép egyre terjedelmesebbé válik.
Egy másik érdekes trend az ívelt képernyőkkel kapcsolatban 2.5D kijelzők. Itt nem görbe mátrix, hanem a képernyő felülete, hogy az összes fazetta simán egymásba folyjon. Az információk megjelenítésében nincs különbség, de a telefonok ergonómiája javult, és hasonló üveg található számos középkategóriás készülékben számos gyártótól.
Keret nélküli kijelző
Egy másik trend, de messze nem új a megjelenés szempontjából, a keret hiánya a kijelzőn. A Sharp 2014-ben kezdett el hasonló mátrixokat gyártani, de az első ilyen okostelefont 2016-ban láthatta a világ, és ez volt Mi Mix a kínai Xiaomi márkától. Valójában nem egészen helyes az eszközöket keret nélkülieknek nevezni, mivel vannak kereteik, csak minimális méretűek. Jelenleg számos változata van ennek a kialakításnak – hosszúkás mátrix, amikor a keret hiányzik az oldalakon, a készülék alsó szélével, valamint olyan képernyőkkel, amelyek szinte egyáltalán nem rendelkeznek keretekkel, és az előlap minden eleme egy kis nikkel a tetején.
Az Ön tájékoztatására! Fontos megérteni, hogy ez a technológia nem hordoz valódi előnyöket vagy előnyöket, így nincs válasz arra a kérdésre, hogy melyik képernyő a legjobb az okostelefonhoz, minden a tulajdonos preferenciáitól függ.
Nyomóerő
Az erőfelismerő technológia eredetileg Apple iPhone 6s okostelefon. Lényege, hogy a kijelző érzékeli a képernyőre gyakorolt nyomás erejét, és ettől függően egy adott műveletet hajt végre. Első pillantásra úgy tűnik, hogy ez nem túl hasznos vagy kényelmes, de azok a felhasználók, akik megtanulták használni a funkciót, megjegyzik, hogy a kényelem szintje megnőtt.
Mellékesen megjegyzem! Az Apple hozta létre az első olyan telefont, amely megértette a 2 érintést. Két koppintással a kijelző különböző oldalaira két ujjal történő csúsztatással zoomolhatott. Ma már bármelyik telefon képes erre.
Az eszköz használatának második modellje, amelyben néhány érintésre van szükség – játékok. Leggyakrabban a felhasználó Játék közben legalább 2 ujját használja a karaktered irányításához és egyéb műveletek elvégzéséhez – futás, ütés, lövés, gyorsítás. A modern telefonok ritkán értik a gesztusokat. A multi-touch támogatás ismét szükséges ahhoz, hogy dolgozni tudjunk velük. Sok zenész szükség esetén zenei szoftvereket helyez el a készülékein Nyomja meg egyszerre a különböző billentyűket, ami szintén megköveteli, hogy az eszköz több érintést is támogasson. A drága okostelefonok túlnyomó többsége legfeljebb 10 érintéssel rendelkezik. Az olcsóbb modelleknél ez a szám 5 lehet. Kevesebb szinte hallatlan.
A képernyőbevonatok típusai
Az okostelefonok első generációjában és néhány évvel később a kijelző bevonatai a következők voltak vékony műanyag lemez. Sok hátránya volt – gyorsan karcolódik, összeomlik, kellemetlen tapintású érzés. Idővel a gyártók elkezdtek ebbe az irányba dolgozni.
Gorilla üveg
Sok minőségi okostelefonok az elmúlt években látható, mint a védelem a mátrix üveg Corning, amely az úgynevezett Gorilla Glass. Karcálló bevonattal rendelkezik, amely nehezen karcolódik vagy törik meg. Nem torzítja a színeket, ellentétben a műanyag réteggel. Több generáció létezik, és jelenleg a legjobb minőségű az ötödik, amely a prémium telefonokon található. A korábbi generációk széles körben elterjedtek az olcsóbb modellekben.
Fő fogadás! Az oleofób réteg jelenlétének ellenőrzése nagyon egyszerű – csak egy csepp víz a képernyőn. Minél jobb a tartás, ami azt jelenti, hogy nem maszatolódik, annál jobb a kijelző minősége.
Káprázásgátló bevonat
Minden okostelefon-tulajdonos szembesült már azzal a helyzettel, amikor nyáron, közvetlen napfényben a kijelző nem látható. Ez ellen kétféleképpen lehet küzdeni:
- a háttérvilágítás maximális fényerőre állítása, ami gyorsabban lemeríti az akkumulátort, és nem mindig segít;
- tükröződésgátló réteg használata.
nehéz megválaszolni a kérdést, mi az optimális képernyőméret. A modern okostelefonok 3,5-től 7 hüvelykig terjedő lehetőségeket kínálnak a felhasználóknak. Senki sem tudja kiválasztani a legjobbat, minden a tulajdonos preferenciáitól és a használati modelltől függ.
- A vevő, aki fizikai munkát végez, és az okostelefont kizárólag hívásokhoz használják, alkalmasabb egy kis eszköz, mivel a sérülés valószínűsége minimális. oktatás 1 A vevő, aki fizikai munkát végez, és az okostelefont kizárólag hívásokhoz használják, alkalmasabb egy kis eszköz, mivel a sérülés valószínűsége minimális.
- A munkához és az internet állandó használatához kényelmesebb egy 5 és 5,7 hüvelyk közötti közepes változatot választani. Kényelmes az egykezes használathoz, és tökéletesen elfér a zsebében.
- Azok számára, akik rajzolnak, játszanak, filmeket néznek, olvasnak vagy prezentációkat tartanak a készülékükön, egy 5,7 hüvelykes vagy nagyobb képernyővel rendelkező készülék kiváló választás. Ezeket a telefonokat kényelmetlen a zsebében hordani és egy kézzel dolgozni, de a kijelző mérete lehetővé teszi, hogy a képen a legapróbb részleteket is láthassa.
Más szóval, amikor kiválasztunk egy eszközt, meg kell értenünk, hogy milyen feladatokat fog ellátni, valamint ki kell próbálnunk az eszköz ergonómiáját.
Ez érdekes! A képátló divatja változik: miután a gyártók kisebb kijelzőt akartak, és mindenki kis készüléket akart vásárolni, akkor az úgynevezett phabletek – az okostelefon és a táblagép közötti átmeneti változat – divatba jöttek. Ma a felhasználók kis méretű, de nagy mátrixú telefont szeretnének. Ezt megkönnyíti az új képarányok megjelenése, valamint a keret nélküli eszközök.
Felbontás
Ha az átló kiválasztása elég nehéz, akkor a felbontással minden egy kicsit könnyebb. A felbontás fogalma Pixel-pixel arány. Minél nagyobb az arány, annál tisztább és pontosabb a kép. Tudomásul kell vennie, hogy ugyanaz a felbontás különböző méretű okostelefonok képernyőjén másképp fog kinézni. Végtére is, egy nagyobb átmérőjű pixelszám kisebb sűrűséget eredményez, ami azt jelenti, hogy a kép szemcsés lesz. Az eszközök kiválasztásakor és összehasonlításakor ezt a szempontot érdemes figyelembe venni. Ezt az összefüggést általában ökölszabályként veheti: Nagy képátló – nagy felbontás.
Általában A második kijelző kis méretű és további információk, például értesítések megjelenítésére vagy bizonyos funkciók vezérlésére szolgál. Ez egy elég különös funkció, amelyre nem minden felhasználónak van szüksége, így a 2 képernyős okostelefonok nem túl gyakoriak.
A másodlagos kijelzővel rendelkező modern készülékek egyik legfényesebb képviselője Meizu Pro 7. AMOLED technológiával létrehozott kiegészítő képernyő, átlója 1,9 hüvelyk, felbontása 240 * 536 pixel. Az értesítések megjelenítésére, szelfik készítésére a fő kamerával, valamint korlátozott számú funkció elvégzésére szolgál.
A legkelendőbb okostelefonok listája a vásárlók szerint 2018-ban
Xiaomi Mi8 6/128GB okostelefon
a Yandex piacon
Xiaomi Redmi S2 4/64GB okostelefon
A Yandex piacon
Okostelefon Xiaomi Mi Max 2 64GB
a Yandex Marketer oldalon
ASUS ZenFone 5Z ZS620KL 8/256GB okostelefon
A Yandex piacon
Melyik képernyőméretet ajánlja okostelefonhoz, hogy a legjobb élményt nyújtsa?
Az optimális képernyőméret az okostelefonokhoz általában 6-7 hüvelyk között van, mivel ez a méret ideális a tartalmak széleskörű megjelenítéséhez, a kényelmes böngészéshez és a videók nézéséhez. Fontos azonban figyelembe venni az egyéni preferenciákat és használati szokásokat is. Tehát javasoljuk hogy keresse meg a legjobb méretet az Ön számára, ami a legjobb élményt nyújtja a számára.
Melyik a legjobb képernyő típusa és mérete az okostelefonom számára?
Az egyéni igényektől függően lehetek a legjobb képernyő típusa és mérete az okostelefon számára. Általánosságban elmondható, hogy a legnépszerűbb képernyó típusok közé tartozik az AMOLED és IPS LCD. Az AMOLED kijelzők élénkebb színeket és jobb fekktálgatásúak elő, míg az IPS LCD kijelzők jobb betekintési szöget és természetesebb színeket nyújtanak. Ami a méretet illeti, általában a 6.0-6.5 hüvelykes képernyők tekinthetők ideálisnak, mivel nagyobb teret biztosítanak a tartalom megjelenítéséhez, de ugyanakkor még kényelmesen használhatók egy kézzel is. Fontos azonban megemlíteni, hogy a végső döntést mindenki saját igényeire és preferenciáira kell alapoznia.