Egy készülék meghibásodása esetén könnyen hívhat hozzáértő személyt. De mindig alkalmas-e a meghibásodások kezelésére, és nem fog-e drága javítások kifizetésére rászedni?? Ezért a legjobb, ha tudja, hogyan végezze el a mosógép öndiagnózisát: időt és pénzt takaríthat meg.
A gép nem indul
Az egyik legnépszerűbb probléma, ami a gépével a használat során előfordulhat. De ne essünk pánikba – nem csak a hibás rendszer okozhatja az indítás meghiúsulását.Előfordulhat például, hogy egy program a következő okok miatt nem indul el:
- Nincs áram – ellenőrizze, hogy a hálózati csatlakozó teljesen működőképes-e, és ellenőrizze az elektromos elosztótáblát, valamint a mosó-szárítógép vezetékezésének épségét.
- Hibás indítógomb – Lehetséges, hogy az érintkezők oxidálódtak, vagy maga a gomb végzetesen megsérült. Ellenőrizze a mosó-szárítógépet, hogy nem sérült-e meg
- Egy laza borítás vagy a napfénytető nincs elzárva – Győződjön meg róla, hogy az ajtó megfelelően tömített. A mosási program nem indul el, ha az érzékelő nem kap jelzést a fedél zárására.
- A zajszűrő hibás működése – A legtöbb gépen közvetlenül a tápkábel mögé van felszerelve egy zajszűrő eszköz. Ha meghibásodik, egyszerűen blokkolja a készülék áramellátását, megakadályozva annak bekapcsolását. Ellenőrizze, hogy működőképes-e.
- Az elektronikus vezérlőmodul megsérült – A készülék úgynevezett „agya”. Ha ez meghibásodik, nem lehet szakszerű javítás nélkül megjavítani, és szakértőt kell hívni.
A fűtőelem meghibásodása
A dob még mindig áll, de a zúgó zaj még mindig hallható
A dob és a tartály közötti tér eltömődhetett Idegen tárgyAprópénz: Az aprópénzzel teli zsebek elakaszthatják a forgó alkatrészeket. Ez a helyzet a fűtőelem eltávolításával és az idegen tárgyak eltávolításával orvosolható.
Az elektromos motor meghibásodása – törés vagy kiégett tekercsek a motor teljesítményveszteséghez vezet, és a motor egyszerűen nem tudja mozgatni a dobot, amikor az tele van. Ellenőrizze integritásukat.
A kefék elhasználódtak a motorban – tipikus probléma a háztartási készülékeknél. A motor leginkább kopó részét – a keféket – rendszeresen cserélni kell.
Csapágyrendszer elakadt – Hasonló viselkedés fordul elő kopott csapágyak esetén. Ez a probléma csak a készülék teljes szétszerelésével oldható meg.
Törött elektronikus vezérlőmodul – Az egyik legsúlyosabb hiba. Csak a modul átprogramozásával vagy újjal való cseréjével lehet kiküszöbölni. Ezt a fajta javítást a legjobb szakemberekre bízni. Mivel az eljárás speciális ismereteket igényel.
Mosógépmotor kefék cseréje
A motor üresjárata a dob forgása nélkül
Törött hajtószíj – A szíjproblémák meglehetősen gyakoriak a közvetett meghajtású gépeknél. Ellenőrizze, hogy jó állapotban van-e. Ezt a hátsó panel eltávolításával teheti meg.
Laza csigakerék – a dobhoz csatlakozó alkatrész, amely összeköti a dobot a szíjjal. A gép hosszan tartó használata után a csigakerék elkezd forogni a helyén a dob forgatása nélkül.
Cserélje ki a csapágyakat
Nincs spin funkció
A pörgés számos okból meghibásodhat, a szoftverhibáktól kezdve a mechanikai sérülésekig. Nézzük a leggyakoribbakat.
- Rossz program fut. Ellenőrizze, hogy melyik programot indította el – nem minden mosási program tartalmaz centrifugálást. Tanulmányozza a kézikönyvet, és tartalmazza a helyes algoritmust.
- Túlterhelt dob. Ha rosszul számította ki a szennyes súlyát, és többet töltött be, mint amennyit a kialakítás megenged, a centrifugálási ciklus nem indul el, amíg a túlterhelést nem korrigálja. A jelenlegi modellekbe egyensúlyérzékelő is beépíthető. Az egyenetlenül eloszló szennyes a dobban egyensúlyhiányt okoz, és megakadályozza a centrifugálási ciklus elindulását.
- A vízelvezető rendszer meghibásodása. A pörgetőrendszer csak akkor indul el, ha a szennyezett vizet eltávolították a dobból. Ellenőrizze a lefolyószivattyút és a csatlakozásokat dugulások és elgörbülések szempontjából.
- A mosó-szárítógép meghibásodása. Ez egy speciális eszköz, amely a dob fordulatszámát figyeli. A mosógép tengelyére van szerelve, és akkor hibásodik meg, ha a készüléket gyakran használja a kapacitás határán. A fordulatszámmérő rögzítésének és kábelezésének ellenőrzése. Győződjön meg arról, hogy az érintkezők sértetlenek.
Amint láthatja, a mosógép saját kezű diagnosztizálása nem ijesztő vagy bonyolult – bárki megtanulhatja, hogyan kell csinálni. Megfelelő gondoskodással és az alkatrészek időben történő cseréjével a készülék soha nem hagyja cserben Önt.
Kedves Olvasó, szeretném megkérdezni, hogy mi lehet a teendő, ha a mosógépem meghibásodott? Nem tudom, mi okozza a hibát, de nem működik megfelelően. Van valami, amit megpróbálhatok otthon, vagy szakember segítségére van szükségem? Köszönöm előre is segítségét!
Kedves Olvasó! Ha a mosógéped meghibásodott és nem működik megfelelően, először ellenőrizd, hogy minden csatlakozás rendben van-e, a dugasz be van-e dugva a konnektorba. Ellenőrizd a vízcsapot is, hogy nyitva van-e és van-e elegendő víznyomás. Ha ezek rendben vannak, ellenőrizd a mosógép kábeleit, hogy nincsenek-e megsértve vagy elszakadtak-e. Ha otthon nem tudsz megoldást találni a problémára, érdemes szakember segítségét kérni, aki jobban meg tudja vizsgálni a hibát és javítást végezhet. Reméljük, hogy segítettünk és hamarosan sikerül megoldást találnod a mosógéppel kapcsolatos problémádra!