A mosógép visszacsapó szelepének elve

A mosógép telepítésekor ügyeljen arra, hogy a mosógépet mindenféle sérüléstől, különösen a „szifonozástól” teljesen megóvja. A mosógép visszacsapó szelepének célja, hogy védőfunkciót biztosítson e negatív hatás ellen. Megnéztük, mi az a visszacsapó szelep, mit csinál és hogyan működik.

Antisiphon

Az anti-szifon egy hornyolt típusú

Az anti-szifon célja

A szippantásgátló szelep vagy visszacsapó szelep úgy van kialakítva, hogy megvédje a vízelvezető rendszert a szennyvíztől és a mosógép dobjába való visszacsorgástól. Ez gyakran előfordul, ha a mosó-szárítógépet rosszul szerelték be. A hibás vízvezeték-szerelvények miatt piszkos, kifogyott folyadék áramolhat vissza a gépbe. Elszínezi az éppen mosott ruhát; emellett a fűtőberendezés áramfogyasztása is megnő. Kellemetlen szag jelenik meg a gépben.

A szippantásgátló szelep nem akadályozza a szennyezett víz lefolyását a dobból. De nagyon jól működik, ha el akarja zárni a víz útját, amely megpróbál visszajutni a tartályba a csatornából. A használata speciális visszacsapó szelep, Megbízhatóan elzárja a folyadék áramlását és megakadályozza a szivárgást.

Az anti-szifon fém

Fali anti-szifon

Falra szerelhető A szifonellenes szelepek drágák. Ezek akkor indokoltak, ha a lefolyó a falak és a mosógép külső panelje közötti kis térben található. Ez a típusú szelep nagyon kompakt és sok helyet takarít meg, a fal mentén elhelyezve. Többek között ez a fajta anti-szifon meglehetősen stílusosnak tűnik, és a belső tér részévé válhat.

Szelepek zsaluzott típus Ideális az egyenesen a lefolyócsövön átmenő lefolyókhoz. Ebben az esetben a lefolyó egy csatlakozóval van ellátva, és a visszacsapószelep már be van szerelve rá. A szifonellenzőt be kell szerelni a mosogató alatt, A szifonellenes szelepet általában mosogatócsapdával kombinálják. Szinte minden szifonmodellhez illik, kevés helyet foglal, praktikus és könnyen kezelhető.

Működési elv

A szifonellenes szelep kialakítása nem bonyolult. Az anti-szifon a következőképpen működik. A rugós vagy golyós szelep egy speciális kialakítású csőbe van helyezve. Ezután a lefolyócsőre, a medencecsapdára vagy a lefolyóra szerelik fel. Az öblítési program során a nyomás alatt álló szennyvízáram könnyedén áthaladhat a szelepen és a lefolyóba juthat.

Hogyan működik a visszacsapó szelep

Szifonhatás esetén, azaz amikor a szennyezett víz visszatér, a szelep megakadályozza, hogy a víz visszaáramoljon a tartályba.

Más szóval, a folyadék könnyen eltávolítható a mosógép dobjából, és akadálytalanul áthalad a szelepen, de már nem tud visszajutni a mosógépbe. Rugós Az antisifonok ezt egy gumimembránnal és egy acélrugóval érik el, amely átfedésben van a lefolyócsővel. A szelepen golyós lefolyó, Ezt a funkciót egy puha anyagból készült labda veszi át.

Telepítés és alternatív eszközök

Alapvetően az anti-szifon egy olyan a cső Összetett kialakítás, különböző átmérővel a végeken. Az egyik végét a lefolyóba dugják vagy a szagelzáróhoz csatlakoztatják, a másik végét pedig tömlővel a lefolyórendszerhez csatlakoztatják. A rendszer minden illesztését le kell tömíteni, és rendszeresen ellenőrizni kell a szivárgást.

Érdemes megemlíteni, hogy a szippantásgátló megvásárlása és telepítése nem mindig éri meg a költséget. A szakemberek szerint ennek a szelepnek a megvásárlása két esetben releváns.

  1. Az alátét csatlakoztatása a lefolyóhoz közvetlenül mert nem tudja kissé felemelni. Szelepre akkor van szükség, ha a cső túl alacsonyan van a mosogató szifonjában.
  2. A vízelvezető tömlőt kellett csatlakoztatnia a mosogató szifon. Ha a lefolyótömlő megfelelően van felszerelve és szabványos kialakítású, nincs értelme szifongátlót vásárolni.

Az anti-szifon kétségtelenül megkönnyíti az életét, ha gyakran kell foglalkoznia a piszkos víz visszavezetésével. A mosógép lefolyójának védelmére tervezett szelepet saját maga is beszerelheti, de ez nem jelenti azt, hogy csak abban az esetben kell ezt megtennie.  A visszacsapó szelep megvásárlása előtt alaposan vizsgálja meg a teljes vízelvezető rendszert, és döntse el, hogy szüksége van-e a szelepre.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Tamás Balázs

    Hogy működik a mosógép visszacsapó szelepe?

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása