A soundbar számítógéphez való csatlakoztatásának jellemzői

Manapság már számos hangszóró közül választhat, amelyeket a TV-hez vagy a főegységhez csatlakoztathat. Ez és 2.1/4.1/8.1 hangszóró, ahol a mélyhangszóró a mély hangfrekvenciákért felelős, valamint a hagyományos sztereó hangszórók és az egyre népszerűbbé váló soundbarok. Az utóbbiakat nemcsak készen vásárolhatjuk meg, hanem saját kezűleg is összeszerelhetjük. Íme, miért jó választás egy soundbar a számítógéphez – és hogyan csatlakoztassa a dobozhoz is.

Mi az a soundbar

A hangsávot általában úgy emlegetik, mint monoblock, amelyben a műholdak el vannak rejtve. A basszushangszóró a split rendszerekkel ellentétben vezeték nélküli interfésszel rendelkezik a csatlakoztatáshoz. Sokféle hangpanel létezik (gyakran hangfalnak is nevezik), a legegyszerűbb 2.1, akár „befejezetlen” hangrendszerek, amelyek páratlan hangminőséget képesek biztosítani.

Soundbar számítógéphez

Néhány számítógép-tulajdonos úgy véli, hogy a soundbar megvásárlása a hagyományos hangszórók alternatívája, amelyhez általában hangkártyát kell vásárolnia (és később illesztőprogramokat keresnie hozzá). A soundbar előnyösebb, mint a hangkártya, amely a ház szétszerelését igényli, mivel csak néhány vezetékre és egy bekapcsológombra van szükség.

A soundbar sokkal kényelmesebb lehet, ha az otthoni számítógépet multimédiás központként használja, amelyhez egy projektor is csatlakozik.

A soundbar kiváló akusztikai kiegészítésként szolgál majd a rendszeregységre épülő „házimozi” osztályú rendszer kiépítésében. A soundbar mellett szólnak a kompakt méretek is. A készülék méretei lehetővé teszik az asztalra vagy a polcra történő elhelyezését. Mindenesetre a monoblokk formában készült hangszórórendszer nem foglal sok helyet, és a vezetékek hiánya (a mélynyomóból) segít a legkényelmesebb módon elrendezni.

Olvassa el azt is: hogyan válasszon soundbar-t.

Hogyan csatlakozhat egy számítógéphez

A soundbar csatlakoztatásának lehetőségei elsősorban a két eszköz közötti kapcsolat típusától függnek. Bluetooth-on keresztül vagy HDMI-kábellel párosíthatóak.

HDMI csatlakozás

Ez a csatlakozási módszer egyszerűen egy kábelen keresztül csatlakoztatja a soundbar-t egy számítógéphez vagy notebook PC-hez. Általában az összes eszköz közös csatlakozója a HDMI. A kábeleknek azonos dugókkal kell rendelkezniük.

Laptop oldalsó panel csatlakozók

Ha az eszközök megfelelően csatlakoztatva vannak, a felhasználó látni fogja a hangsáv nevét az audioeszköz panelen. Kiválaszthatja egyszeri használatra vagy alapértelmezett kapcsolattá teheti. A második lehetőség előnyösebb abban az esetben, ha egyszerre több hangrendszert használunk.

Bluetooth kapcsolat

Ez az opció teljesen vezeték nélküli kapcsolatot biztosít a számítógéphez. Nincs szükség további adapterekre vagy vezetékekre, ha a hangsávot notebook PC-vel kell párosítani. Számítógéphez való csatlakozáskor elengedhetetlen a Bluetooth-adapter. A lényeg az, hogy ha nincs ott, akkor semmi sem fog működni. Egyes számítógépeknél azonban az alaplapon már lehet beépített. Egyáltalán nem lesz szüksége adapterre.

Általában maga a csatlakozási folyamat a következő sorrendben zajlik le.

  1. Először a soundbar van bekapcsolva.
  2. Ezután a párosítási módot aktiválni kell rajta. Ha ez nehezen megy, érdemes elolvasni az utasításokat. Egyes modellek bekapcsoláskor átváltanak ebbe az üzemmódba. Más készülékek speciális párosító gombbal rendelkeznek.
  3. Ezután el kell érnie a beállításokat a számítógépén vagy laptopján. Itt kapcsolja be a Bluetooth-t, és kezdje el keresni az elérhető közeli eszközöket.
  4. A keresés után meg kell találni a soundbar nevét, és meg kell nyomni a párosítási folyamat elvégzéséhez.

Ezek után a manipulációk után a soundbar minden egyes alkalommal külön-külön csatlakozik a számítógéphez, amikor belép a bluetooth lefedettségi területre.

Olvassa el továbbá: melyik a jobb, a soundbar vagy a házimozi rendszer?.

Milyen problémák merülhetnek fel a csatlakozáskor

A soundbar és a számítógép vagy laptop párosításának bármelyik javasolt módja okozhat problémákat a csatlakozás során. A leggyakoribb hibák a következők.

  1. A Bluetooth-on keresztül történő csatlakozás során a soundbar nem tud csatlakozni a számítógépen lévő adapterhez. Ennek fő oka az lehet, hogy a számítógép már csatlakoztatva van valamilyen más eszközhöz – telefonhoz, fejhallgatóhoz vagy táblagéphez -. A probléma orvoslása nagyon egyszerű. A számítógép Bluetooth-beállításaiban le kell tiltania a régi kapcsolatot.
  2. Ha az eszközök HDMI-kábellel vannak csatlakoztatva, a problémát maga a kábel és az eszköz okozhatja. Ezt gyakran a videokártyához szükséges illesztőprogramok hiánya okozza. Ezért ellenőrizni kell a rendelkezésre állását. Ha nem találja a szükséges szoftvert, telepítheti lemezről, vagy ha nincs meg, letöltheti az internetről. Ha minden illesztőprogram telepítve van, a készüléket újra meg kell próbálni. Ha a probléma ismét jelentkezik, ellenőrizze, hogy maga a kábel és a csatlakozók jó állapotban vannak-e. Ha szükséges, akkor ki kell cserélni egy működő.

    Más eszközök láthatóságát engedélyezni kell a számítógép beállításaiban

  3. A felhasználók is jól ismerik azt a helyzetet, amikor az operációs rendszer hibája vagy meghibásodása esetén a soundbar elveszíti a hangját. Ebben az esetben a probléma egyszerűen megoldható a számítógép újraindításával.
  4. A legkomolyabb probléma a hangsáv meghibásodása maga. Ebben az esetben nem tudja a problémát saját maga megoldani, és a szervizközponthoz kell fordulnia.

A soundbar manapság nagyszerű alternatívája a szokásos hangszóróknak. Kiváló hangminőséggel és hangerővel büszkélkedhet. Ebben ugyanolyan jó, mint egy hangszóró, sőt gyakran még jobb is, mint egy hangszóró. A vásárláskor a legfontosabb, hogy a számítógép jellemzőinek és a helyiség méretének megfelelő modellt válasszon. Ami a csatlakozási eljárást illeti, az nagyon kevés időt vesz igénybe, és még a tapasztalatlan felhasználóknak sem okoz nehézséget.

Olvassa el továbbá: 2020 legjobb hangsávjainak rangsorolása.

Következtetés

Amint láthatja, az asztali vagy notebook számítógéphez való hangsáv nagyon keresett és releváns elem. Bizonyos esetekben (házimoziként való használat) még nélkülözhetetlen is. A hangkártya csatlakoztatása a rendszeregységhez nem vesz több időt igénybe, mint a megvásárolt eszköz kicsomagolása. Egyedi esetekben, mint fentebb említettük, az egész rendszer helyes működéséhez szükség lehet egy adapterre, de a csatlakozási elv ebben az esetben nem változik.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 7
  1. Péter

    Hogyan lehet csatlakoztatni a hangprojektort a számítógéphez és melyik portot kell használni ehhez?

    Válasz
    1. Bence

      A hangprojektort általában a számítógéphez lehet csatlakoztatni audio csatlakozó vagy HDMI kábel segítségével. Az audio csatlakozó egy 3,5 mm-es jack dugó, amit a számítógéphez tartozó hangkimeneti portba kell dugni. A HDMI kábel pedig egy digitális hang- és képszállításra képes kábel, amelyet a számítógéphoz tartozó HDMI portba kell bedugni. Az elérhető portok a számítógépek között változhatnak, de általában található hangkimeneti port és HDMI port is. A pontos csatlakozó típusát a hangprojektor és a számítógép kimenete határozza meg.

      Válasz
    2. Csaba

      A hangprojektort általában a számítógéphez az audio kimenet porton keresztül lehet csatlakoztatni. Ez általában egy 3,5 mm-es jack csatlakozó, amelyet a hangprojektor AUX bemenetébe kell bedugni. Ha a hangprojektor rendelkezik USB csatlakozóval, akkor lehetőség van arra is, hogy USB porton keresztül csatlakoztassuk a számítógéphez. Fontos azonban ellenőrizni, hogy a számítógép rendelkezik-e megfelelő portokkal az adott csatlakozáshoz.

      Válasz
  2. Dóra Juhász

    Milyen lehetőségek állnak rendelkezésre a hangprojektor csatlakoztatására a számítógéphez? Van-e szükség speciális kábelre vagy csatlakozóra? Hogyan lehet a hangot a számítógépről a soundbarra irányítani?

    Válasz
    1. Botond Kovács

      A hangprojektor csatlakoztatására a számítógéphez több lehetőség is van. Az egyik legegyszerűbb módszer a hangprojektor és a számítógép közötti csatlakozás egy HDMI vagy optikai kábelen keresztül. Ezen kívül lehetőség van Bluetooth vagy Wi-Fi kapcsolat használatára is, ha a hangprojektor ilyen opciókkal rendelkezik. Ha a hangprojektor nem rendelkezik ezekkel a lehetőségekkel, akkor szükség lehet aux kábelre vagy RCA csatlakozóra a hangprojektor és a számítógép közötti összeköttetéshez. A hang irányításához egyszerűen ki kell választani a hangkimenetet a számítógépen, és be kell állítani a megfelelő bemenetet a hangprojektornál.

      Válasz
      1. Ildikó Kovács

        A hangprojektor csatlakoztatásához a számítógéphez több lehetőség áll rendelkezésre. Az egyik egyszerű módja a HDMI vagy optikai kábel használata a hangprojektor és a számítógép közötti kapcsolathoz. Emellett Bluetooth vagy Wi-Fi kapcsolat is használható, ha a hangprojektor támogatja ezeket a funkciókat. Ha nincsenek ilyen lehetőségek, akkor aux vagy RCA kábel lehet szükséges a csatlakozáshoz. A hang kimenetét egyszerűen kiválaszthatjuk a számítógépen, majd a hangprojektornál be kell állítani a megfelelő bemenetet.

        Válasz
        1. Levente

          A hangprojektor csatlakoztatása a számítógéphez viszonylag egyszerű folyamat lehet több különböző módon. A legegyszerűbb megoldás az, ha HDMI vagy optikai kábelt használunk a két eszköz közötti kapcsolathoz. Ha a hangprojektor támogatja, akkor Bluetooth vagy Wi-Fi kapcsolat is használható. Ha ezek nem elérhetőek, akkor aux vagy RCA kábelt is használhatunk a csatlakoztatáshoz. A hang kimenetét könnyen kiválaszthatjuk a számítógépen, majd a hangprojektornál be kell állítani a megfelelő bemenetet a hang élményének élvezetéhez.

          Válasz
Hozzászólások hozzáadása