A számtalan készülék közül, amelyek célja, hogy megkönnyítsék az életünket, a ruhaszárítók az egyikük. Néhányan már felmérték hasznosságukat és kényelmüket, míg mások még mindig nem értik, miért kellene az összes helyet elfoglalni a házban egy nehézkes készülékkel. A modern szárítógépek működésének jobb megértése érdekében. Miután azonosította az árnyalatokat, objektíven értékelheti a készülék összes előnyét, és megértheti a használatához kapcsolódó negatívumokat.
A szárítók típusai és működésük sajátosságai
Ahhoz, hogy megtudja, hogy hasznát veheti-e ennek a készüléknek, meg kell értenie, hogyan működik. A szárító működési elve egyszerű – egyszerűen felgyorsítja a természetes szárítási folyamatot a forró levegő segítségével. A modern gépek között 2 alaptípust különböztethetünk meg, amelyek felépítésükben különböznek egymástól.
Szárítószekrény
Úgy tervezték, hogy egy doboz formájú, polcokkal ellátott, amelyeken a szennyestömegek egymásra vannak halmozva. Aktiválás után a szárító belseje megtelik forró, száraz levegővel. A felesleges víz elpárolog a ruhából és gőzzé alakul. Ezután a gőzt a ventilátor kifújja a rekeszből. A hideg levegőt a szellőzőcsatornán keresztül elszívják a helyiségből, felmelegítik a kívánt hőmérsékletre, és újra kitöltik a kamrát. Ez a rendszer alacsony árú, és alkalmazási területén költséghatékony alternatívát jelent a hagyományos szárítókkal szemben A költségvetési alternatíva.
A gép hátránya a masszív ház, amely sok helyet foglal el.
A szárítógép praktikusabb és felhasználóbarátabb, de sokkal többe is kerül, mint egy szárítógép. Az ár azonban nem riasztja el a vásárlókat, és a dobmodell nagyon népszerű.
A szárító a könnyű kezelhetőség érdekében levegőbeömlővel van ellátva Kondenzációs lefolyó. Átengedi a nedves levegőt, és egy speciális tartályban összegyűjti a nedvességet. A szárító ezután ismét levegőt szív be, felmelegíti és a szövetre juttatja. A tartályban felgyülemlett víz elvezetése a szárítási ciklus után.
Különböző típusú dobszárítók
A dobszárítók két típusra is oszthatók.
- Szellőzés. Egy hasonló szárítási sémával rendelkező készüléknek nincs szüksége lefolyóra, de ezzel ellentétben egy motorháztetőhöz vagy az ablakon kívülre kell csatlakoztatni. A további telepítési munkálatok és a kapcsolódó korlátozások miatt ez a készülék kevésbé népszerű a fogyasztók körében.
Következtetés
A szárítógép akkor jó választás, ha azt szeretné, hogy a ruhái mosás után többé-kevésbé azonnal megszáradjanak, vagy ha sok ruhát kell újra kimosnia. Ezenkívül az otthoni szárító különösen hatékony a vastagabb szövetek, takarók és télikabátok esetében, amelyeket egyedül nehéz megszárítani. Most, hogy már tudja, hogyan működik a szárítógép, rossz időben nélkülözhetetlen segítség lehet.
Hogyan működik pontosan a szárító? Mitől válik képes a nedvesség eltávolítására és a ruhák szárítására?
A szárító nagyjából a következő módon működik: amikor bekapcsoljuk, a gépben található elektromos fűtőelem felmelegszik, majd a szárító levegő áramlásba hozza a meleg levegőt a ruhákra. Ez a meleg levegő elpárologtatja a vízet a ruhákból, majd a nedvesség kiválasztódik a belehelyezett kondenzátorban vagy elvezetőcsőben. A lényeg az, hogy a meleg levegővel való hőcserével és a nedvesség kiválasztódásával a ruhák szárazak lesznek.
A szárító két fő elemmel működik: hővel és légárammal. Először a gép kibocsát hőt, amely melegíti és párolgásnak indítja meg a nedvességet a ruhából. Ezután a ventilátor a ruhák közötti helyiségben keringetett meleg levegőt a gépből áramoltatja át, amely eloszlatja a páratartalmat és kiszárítja a ruhákat. A textíliák anyaga és a nedvesség elpárolgása miatt a szárító egy hatékony módszer a ruhák szárítására.