A tároló vízmelegítők fő hibái a következők

A vízmelegítő berendezések széles választéka létezik, így a hibaelhárítás jelentősen eltér a különböző modellek között. Így a tároló kazánok a technikához tartoznak, amelyek különleges gondosságot igényelnek a telepítés és karbantartás során, az ajánlások be nem tartása gyakran vezet különböző meghibásodásokhoz. Ebben a cikkben megvizsgáljuk, hogy milyen hibák fordulhatnak elő a tárolófűtéseknél, és hogy meg lehet-e próbálni ezeket magunk megoldani.

Kazán csatlakozási diagram

a vízmelegítő csatlakozási diagramja

Helytelen vízhőmérséklet

A kazán a hálózatra van csatlakoztatva, de a víz az edényben van nem melegszik fel. Ennek több oka is van:

  • A termosztát kiégett, vagy a termosztát rögzítése meglazult;
  • A fűtőelem nem melegszik megfelelően az erős vízkőlerakódás miatt;
  • a termék nincs megfelelően csatlakoztatva a közüzemi áramellátáshoz.

Ezt a termosztát rögzítésének ellenőrzésével, a fűtőelem eltávolításával, tisztításával vagy új készülék beszerelésével lehet megoldani.

Az ellenkező helyzet: A víz már majdnem forr, gőz jön ki a melegvízcsapból. Miért történik ez? Az ok egyszerű és banális – a kazán rossz csatlakoztatása. Ellenőrizze a vezetékeket, javítsa ki a csatlakozást, ha ismeri, de a legjobb megoldás az, ha szerviztechnikushoz fordul.

A víz melegen jön ki a tartályból, ami alacsony fűtésszintet jelez – rossz fűtési mód, hiba a termék csatlakoztatásában vagy kiégett (törött) FET.

Szerelje le a fűtőelemet

A kazán fűtőelemének diagnózisa

Vízkő és korrózió

A készülékből kifolyó víz már Rozsdás szín – a kazánok belső tartályának a túl kemény víz okozta korróziója, még egy speciális magnéziumrúd sem segít. Az egyetlen megoldás a fűtőtest cseréje.

Alacsony nyomás – a kazántartályban lévő vízkő és só lerakódás első jele. Ha nem reagálsz időben, akkor a különböző hibák elkezdenek felhalmozódni, mint egy hógolyó a hegyről. A vizet le kell ereszteni és vízkőmentesíteni kell a tartályfalakból.

Szivárgás

A tartályban felhalmozódó nagy mennyiségű vízkő és sólerakódás szintén korrózióhoz vezet – a tartályban keletkező, javíthatatlan lyukakhoz. Sok felhasználó fordul a kézművesekhez, akik kockáztatják, hogy maguk hegesztik be a tartály szivárgását, ezáltal a lakás vagy a magánépület lakóit kitéve egy váratlan robbanás veszélyének. A kételkedőknek azt tanácsoljuk, hogy nézzenek szét az interneten, ahol elég sok ilyen videó található:

Szivárgás előfordulhat a következők közelében is vízvezeték-összekötők, különösen a műanyag csövek és gumitömlő-csatlakozók esetében.

Ezt a fajta csatlakozást a vízmelegítő szerelők kifejezetten tiltják, és azonnal ki kell cserélni.

Húzza meg az anyákat, ahol a vízbevezetés és a melegvíz-kivezetés csatlakozik – elég gyakran ahhoz, hogy a szivárgás megszűnjön ismétlődően.

Rossz szag

A kellemetlen melegvíz-szag jelzi a felhasználóknak, hogy a készülék belseje fertőzött baktériumok: meleg vízben azonnal elszaporodnak. Ilyen esetek akkor fordulnak elő, ha a vízmelegítőket nem rendeltetésszerűen használják. A kellemetlen szagot csak úgy lehet megszüntetni, ha leengedjük a vizet. A terméket szét kell szerelni, az edény belsejét meg kell tisztítani, speciális szerekkel fertőtleníteni kell, és a tartályt többször folyó vízzel alaposan ki kell öblíteni, ha megtelt.

A test deformációja

Ez a hiba a tárolós vízmelegítőknél a következő hibák miatt fordulhat elő a vízelosztó rendszerben Nyomáscsökkenés. A GOST szerinti normál nyomás 4 atmoszféra (atm).), 2,5 és 7,0 bar között., és szezonális karbantartás esetén akár 10 atm-os nyomásugrások is előfordulhatnak. Az ilyen problémák elkerülése érdekében telepíteni kell a következő eszközöket nyomáscsökkentő. Ezeknek az eszközöknek a fő előnye a megbízhatóságuk: néhány egyszerű beállítással a reduktor képes fenntartani a szükséges paramétereket, áramforrások és állandó karbantartás nélkül.

Egy csatlakoztatott kazán

Nyomáscsökkentő

A felhasználóknak szem előtt kell tartaniuk, hogy a belső nyomás hirtelen megnövekedése nemcsak a fűtőtestet okozhatja, hanem belülről is felrobbanhat, mint egy időzített bomba.

A biztonsági szelep szivárog

Amikor a víz elkezd felmelegedni, akkor a folyadék elkezd csepegni ebből a kis, színesfémből készült eszközből – ez nem nagy dolog. Így távolítják el a felesleget, amikor a hő tágulást okoz. Ha egy nap alatt több mint 1,5 liter víz „csöpög”., A biztonsági szelepet ki kell cserélni. Ugyanezeket a műveleteket akkor kell elvégezni, ha teljesen száraz. Normál állapota – a víz egyszerre csak egy kicsit csöpög, ami azt jelenti, hogy a rendszer rendben van.

Csepegés egy biztonsági szelepből

Külső alkatrészek fűtése

Amikor a vízmelegítők üzemelnek, a környező berendezések – a konnektor, a dugalj és még a falak is – néha nagyon felforrósodnak. Ennek oka lehet laza érintkező az aljzatban – A csatlakozók lazák, vagy a terhelhetőség nagyobb, mint a névleges kapacitás. Nagyon ritkán a vízmelegítőbe szerelt fűtőelem hibája.

Furcsa zajok jelenléte

Ha a kazán működése közben szokatlan zajokat hall, pl. sípoló hangot a kazán bekapcsolásakor, akkor a víz be- és kimeneti csöveket nagyobb átmérőjű csövekre kell cserélni. Minden csatlakozást ellenőrizni kell a szivárgás szempontjából is. Az ilyen zajokat néha a következő tényezők okozhatják visszacsapó szelep, amelyet sürgősen ki kell cserélni a meghibásodás megelőzése érdekében.

A hibák fő okai

Érdemes megjegyezni, hogy a modern készülékek tele vannak elektronikával, és érzékenyek a bemeneti paraméterek változásaira. A tároló vízmelegítők meghibásodásai nem merülhetnek fel önmagukban – mindegyiknek külön oka van.

  1. Instabil feszültség a város villamosenergia-hálózatában. A lakás vagy ház összes készülékének védelméhez speciális feszültségkorlátozó relét kell felszerelni.
  2. A megelőző karbantartás és szervizelés hosszú távú hiánya a felhasználók hanyagsága.
  3. A fűtőberendezés hibás beszerelése gyakran vezet idő előtti meghibásodáshoz – bármilyen megbízható termék meghibásodhat.
  4. A tárolótartályban és a fűtőelemeken, amelyek egyes modelleknél igen összetettek, vízkő és sólerakódások képződnek. Ezt gyakran a túl magas fűtési hőmérséklet okozza, az optimális hőmérséklet nem lehet magasabb 60 %-nál oc. Ha a víz keménysége túl magas, ajánlott biztonsági szelep beépítése bemeneti szűrő.
  5. A gyári hibák ritkák; sajnos egyesek nem azonnal, hanem csak a termék rövid ideig tartó használata után jelennek meg.
  6. Gyakran a felhasználók a hibásak, ha nem cserélik ki időben a hibás alkatrészeket, ami súlyosabb meghibásodásokhoz vezet.

Végezetül szeretnék néhány tanácsot adni a felhasználóknak: csak bevált gyártók termékeit vásárolja meg, végezze el a megelőző karbantartást az ajánlásoknak megfelelően, akkor a készülékek megfelelően és hosszú ideig fognak működni.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Zsolt Szilágyi

    Szeretném megtudni, hogy melyek a tároló vízmelegítők leggyakoribb hibái. Milyen problémákkal lehet számolni ezeknél a készülékeknél, és hogyan lehet őket elkerülni vagy megoldani? Minden információt szívesen fogadok, mert érdekel, hogy milyen javításokra lehet szükség ezekkel a vízmelegítőkkel kapcsolatban. Köszönöm a segítséget!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása