A kivetítő csatlakoztatása a laptophoz egyszerű manipulációval történik, de sajnos gyakran nehézségek merülnek fel az út során. Ha az eszközök nem hajlandók automatikusan párosítani, az azt jelenti, hogy a rendszerbeállítások nem megfelelőek, vagy az eszközök egyszerűen „nem értik” egymást. Hogyan csatlakoztathat egy projektort a laptopjához ebben az esetben?? A kapcsolat beállítása manuálisan történik az operációs rendszerben a következő eljárással kulcskészletek. Ezek hiányában a beállításokat a konfigurációk erőszakos megváltoztatásával állíthatja be.
A kapcsolási algoritmus elemi:
- A projektor bekapcsolása előtt mindkét készüléket válassza le a hálózatról;
- Dugja be a dugót a megfelelő nyílásba;
- Kapcsolja be a projektort, majd a számítógépet.
Azokban az esetekben, amikor nincs hozzáférése a csatlakozóhoz, használhatja a speciális adapter. Hasonló helyzet állhat elő, ha a videokártya csak DVI csatlakozóval rendelkezik, a projektor pedig VGA vagy HDMI csatlakozóval. Az adapter használata kissé csökkenti a tartalom minőségét. A projektort először be kell kapcsolni, különben a számítógép nem látja a projektort.
Speciális adapter
Vezeték nélküli kapcsolat
Az eszközöket Wi-Fi-n keresztül is szinkronizálhatja, ami manapság egyre népszerűbb módszer. Aktiválásához a következőkre van szükség telepítse az illesztőprogramokat, A Windows 7 esetében azonban általában elegendőek a szabványos üzemmódok.
Ha elveszíti a lemezt, az alkalmazás online letölthető a projektor márkájának weboldaláról.
Mielőtt csatlakoztatja a projektort a laptophoz, telepítse a Wi-Fi antennákat a projektor és a számítógép USB-csatlakozójába, úgy néznek ki, mint egy kis pendrive. A zöld jelzőfény tájékoztatja Önt a kapcsolat sikerességéről.
Gomb a notebook képernyője és a projektor képernyője közötti váltáshoz
Ezután a felhasználó hozzáférhet a következőkhöz Négy képmód csatlakoztatott projektor.
- Duplikáció (ismétlés) – amikor egy számítógép vagy laptop videóját egy külső képernyőre duplikálják.
- Csak számítógép – a tartalom lejátszása a laptop kijelzőjén történik, a külső képernyő ilyenkor nem működik.
- Bővítés – az asztal két részre van osztva, a bal oldalt a számítógép monitorán, a jobb oldalt pedig egy projektoron keresztül jeleníti meg.
- Csak kivetítő – az információk csak a nagy képernyőre kerülnek kivetítésre.
Hasznos trükkök a Power Pointhoz
A Power Point irodai program a prezentációkhoz van „igazítva”, gyakran használják, mert egyszerű és könnyen használható. ennek megvannak a maga sajátos funkciói: például a diákat a nagy képernyőn, a beszéd vagy előadás szövegét pedig a számítógép képernyőjén lehet megjeleníteni.
A beállítások nem tartanak sokáig: miután szinkronizálta a projektort a PC-vel, lépjen be a programba, és a felső panelen keresse meg a „Diavetítés” – „Prezentáció megjelenítése” menüpontot. Jelölje be a „Vetítőberendezés” jelölőnégyzetet. Itt található a „Presenter Mode”, ha aktiválja, akkor a képernyőn megjelennek a különböző segédeszközök az előadáshoz – további gombok vagy jegyzetek.
Kézi képbeállítás
Néha a képek vagy betűk elkenődnek vagy „lebegnek” – ez akkor fordul elő, ha a számítógép felbontási beállításai helytelenek. A lehető legjobb minőség eléréséhez állítsa be a számítógép felbontását a kivetítő specifikációjának megfelelően. Ugyanakkor a projektor beállításai nem változnak.
A beállítások módosítása a PC-n/laptopon (platformok esetében) Windows 7/Vista):
- A számítógép beállításaiba való belépéshez meg kell nyitnia a jobb klikk menüt (kattintson az asztalon);
- Válassza ki a „Képernyőfelbontás” lehetőséget, és állítsa be a megfelelő értéket (mint a projektor esetében);
- mentse el a beállításokat az „OK” gomb megnyomásával.
Preferenciák Windows 10 kissé eltér, itt a „Felbontás” elem a képernyőbeállítások alatt található. Kattintson a „Start” gombra, és keresse meg a „Rendszer” fület, görgessen az ablak jobb oldalán a végére, és nyissa meg a „Speciális képernyőbeállítások” menüpontot. A következő egyszerű: válassza ki a megfelelő értéket, és mentse a beállításokat.
Ezen a ponton a projektor számítógéphez való csatlakoztatásának feladata megtörtént. A csatlakoztatás után a felhasználónak már csak ki kell választania a kényelmes kimeneti módot a prezentációhoz vagy az otthoni videózáshoz.
Melyik módszert ajánlanád a videoprojektor és a laptop közötti kapcsolat létrehozására?
Milyen különböző módjai vannak a videoprojektor és a laptop közötti kapcsolatnak? Melyik a legegyszerűbb és legjobb módja a két eszköz összekapcsolásának?
Hogyan lehet a videoprojektort összekapcsolni a laptopommal? Van-e szükség valamilyen kábelre vagy adapterre? Milyen beállításokat kell végezni a projektoron és a laptopon? Melyik bemeneti portot kell használni a projektoron? Köszönöm a segítséget!