Az otthoni álló kerékpárral való edzés nagyszerű módja annak, hogy javítsa a fizikai állapotát anélkül, hogy az edzőterembe menne. Sokan tévesen úgy vélik, hogy csak a lábak edzésére használható, valójában a gyakorló kerékpár megoldja a problémákat. A rendszeres pedálozás segíthet a fogyásban, az izomépítésben, az állóképesség növelésében, és még a rosszkedvtől is megszabadíthat. Ellenőrizze, mielőtt megvásárolja, hogy megbizonyosodjon arról, hogy megéri-e. A fitneszkerékpárok nem mindenki számára alkalmasak, és a túlterhelés elkerülése érdekében óvatosan és felelősségteljesen kell használni őket. Hogyan válasszon egy álló kerékpárt otthonába.
A helyhez kötött kerékpárok típusai pedálellenállási rendszer szerint
A piac zsúfolt a helyhez kötött kerékpárokkal. És nem csak megjelenésükben, hanem működésükben is különböznek egymástól. Ezen kívül léteznek nagyon speciális modellek is. Az Ön számára megfelelő gép kiválasztásához érdemes megismerkednie a következő alapvető gépmodellekkel.
Mechanikus
A működés kézi ellenállás-beállításon alapul. Hétköznapi kézikerékként tervezve. A mechanikus edzőkerékpárok kétféle változatban kaphatók: Öv és csavar (tehetetlenségi trénerek). Az első típusnál a fékező fékeket erős szíjak vezérlik. A helyhez kötött kerékpároknál a fékhatás a lendkerékre erősített lendkerékbetéteken keresztül jut el. A mechanikus modellek hűen közvetítik a valódi kerékpár érzését. Ezek meglehetősen olcsó gépek, ezért nagy a kereslet rájuk.
Elektromágneses
A mágneses kerékpárokhoz hasonlóan működik. Itt a feszültséget a lendkerékre ható elektromágneses mező hatására fejtik ki. Elektromos hálózatra kell csatlakoztatni, tehát a közelben kell lennie egy konnektornak. A legmodernebb, tartós és alacsony zajszintű gépek. Leggyakrabban az elektromágneses eszközök szoftverrel, fontos információkat (pulzusszám, távolság, megerőltetés szintje, elégetett kalóriák száma) mutató kijelzővel vannak felszerelve.
Hordozható
Ezek felépítésükben és méretükben különböznek egymástól:
- A mini álló kerékpár nem rendelkezik kormányrúddal vagy üléssel;
- A hordozható modell szabványos lendkerékkel és pedálokkal rendelkezik;
- A pedál ellenállási rendszer mechanikus, erős hevederekkel;
- Kompakt és max. 5 kg, még egy gyerek is elboldogul vele.
A hordozható modell Vigye magával munkába, sétálni vagy kirándulni. Pedálozhat kényelmesen egy székből, fotelből vagy akár egy parkban lévő padról is. A hordozható típusú álló kerékpár jó terhelést ad az alsó végtagok izmainak, segít kalóriát égetni, javítja a véráramlást, megakadályozza a visszerek kialakulását. Mivel könnyen kezelhető, ideális idősebbek vagy gyermekek számára is.
Függőleges
Ezek a modellek hasonlítanak leginkább a helyhez kötött kerékpárokhoz. Itt a pedálok közvetlenül az ülés alatt vannak. Az edzőtartás is hasonlít a „kerékpáros testtartáshoz”: a test enyhén előre hajlik, a fő támasz a kormányon és a nyergen van. Az alsó végtagok, hasizmok, fenékizmok aktiválódnak az edzés során. A vállöv izmai is edzésben vannak.
Fontos! A leghatékonyabb a fogyás szempontjából, mert a test minden része átfogóan hangsúlyt kap. A függőleges eszköz hátránya a gerincre gyakorolt túlzott nyomás.
Rehabilitációs edzőkerékpárok
A mozgásszervi rendellenességek, stroke vagy endoprotézis után elvesztett funkciók rehabilitációjára tervezték. Gyakran használják emberi foglalkozásra, agyi bénulásban vagy Parkinson-kórban szenvedők. Simán beállíthatja az ellenállás szintjét, beállíthatja az edzésmódot, és (ha szükséges) lazán tarthatja a hátát.
A rehabilitációs gépeket gyakran vízszintesen és függőlegesen tervezik Széles pedálok. A pedálok mozgatása vagy elektromos meghajtású, vagy a beteg által végzett (a betegség súlyosságától függően). A rehabilitációs modell általában nagy gombokkal és könnyen olvasható feliratokkal ellátott kezelőpanellel, kényelmes ülésbeállítással (ha az edzőgépnek van háttámlája, annak pozíciója is állítható), kényelmes fogantyúkkal, erős rögzítőpántokkal rendelkezik. Az elektromotoros lépcsőfutók alkalmasak otthoni vagy rehabilitációs központban történő rehabilitációra.
Hogyan válasszunk egy álló kerékpárt
Amikor otthoni fekvő kerékpárt választ, először is ki kell találnia, hogy mire szeretné használni. Ez lehet fogyás, általános tónusjavítás, betegségmegelőzés, rehabilitáció stb.d. Természetesen vannak olyan modellek is, amelyeket több követelményre terveztek. Ezek a fitneszeszközök drágák, és nem mindig éri meg a vásárlást. Miután eldöntötte, hogy milyen célra kívánja használni, vegye figyelembe a következő jellemzőket.
- Cél. A szív és az erek megkeményedése érdekében érdemes megfontolni a helyhez kötött kerékpárokat és a hordozható edzőgépeket. A robusztus lendkerekes modell jó az izomstimulációhoz és a lomhaság megelőzéséhez. A pedelecek sima vezetéssel és sokféle ellenállási szinttel rendelkeznek. Ha a fogyás a fő cél, akkor egy pulzusmérővel, kalóriaszámlálóval és „karcsúsító” funkcióval ellátott elliptikus tréner ideális.
- Felhasználói szint. A kezdők számára a függőleges álló kerékpár vagy a mechanikusan működtetett változat lehet érdekes. Kialakítása egyszerű és egyenes, a testtartás mindenki számára ismerős, aki valaha is kerékpározott. A profi sportolók gyakran választják a számítógépes programmal és szélesebb terhelési tartományban használható elektromágneses edzőkerékpárokat. Minél több ellenállási szint áll rendelkezésre, annál gyakrabban változtatható a pedálok ellenállása.
- Funkcionalitás. A modern fonógépek a személyre szabható tevékenységi módok egész listájával rendelkeznek. Az edzés szórakoztatóbb és nagyobb kihívást jelent egy előre beprogramozott edzéssel. A készülék megvásárlása előtt tájékozódjon arról, hogy milyen üzemmódok állnak rendelkezésre, és hogy szükség van-e rájuk. Egyes pulzusszám-ellenőrzéssel ellátott programok például lehetővé teszik, hogy az ellenállást a pulzusszámnak megfelelően igazítsa. Ha a családban többen használják az álló kerékpárt, keressen olyan modelleket, amelyekben különböző számú felhasználó számára van tárolási lehetőség.
- Méretek. A helyhez kötött kerékpár méretei akkor jönnek szóba, ha a lakóhelye korlátozott. Ha minden négyzetméter számít, a mini szimulátorok vagy az összecsukható modellek jobb választásnak bizonyulnak. A függőleges kialakítású edzőgépek kiválóan alkalmasak a szűk helyeken történő edzésre.
- Maximális súly. Minél nagyobb a megengedett maximális felhasználói súly, annál nehezebb a berendezés. Ha állandóan túlterheli a készüléket, az pillanatok alatt leáll.
- A számítógép rendelkezésre állása. A beépített szoftver lehetővé teszi az edzésadatok (idő, pulzusszám, megtett távolság, elégetett kalóriák, tereptípus stb.) megjelenítését a kerékpáron.d.) Az edzőkerékpárok szinkronizálhatók a számítógépével vagy laptopjával.
- Ergonómia. Vásárlás előtt mindig ellenőrizze az ergonomikus kialakítást. Mennyire kényelmes a kerékpár ülése, lecsúszik-e a pedálokról, kényelmes-e a kormány, és vannak-e opcionális kiegészítők?.
Következtetés
Az edzőteremben is edzhet egy álló kerékpáron, de sokkal élvezetesebb egy nyugodt otthoni környezetben, vidám zenével vagy képi anyaggal. A kerékpárok kevés helyet foglalnak a szobában, és nem igényelnek előzetes felkészülést. A legfontosabb dolog az, hogy ne számítson rosszul a választásnál, és szerezzen be egy minőségi és megbízható modellt, amely hosszú ideig tart.
A legjobb otthoni edzőkerékpárok
DFC B3 fekvő fekvő kerékpár.2
a Yandex piacon
Hastings Spider SB300 függőleges álló kerékpár
a Yandex piacon
Sport Elite SE-300 függőleges álló kerékpár
a Yandex Marketer-nél
DFC 917ES1 Stairmaster függőleges lépcsőgyakorlógép
a Yandex piacon
„Milyen szempontokat kell figyelembe vennem, ha otthonomhoz kívánok egy álló kerékpárt választani? Vannak ezen kívül más tanácsok vagy ajánlások, amik segítenek a döntésem meghozatalában?”
Milyen szempontokat kell figyelembe vennem, mikor választok egy álló kerékpárt otthonra?
Amikor választok egy álló kerékpárt otthonra, számos szempontot figyelembe kell vennem. Először is, fontos megnézni a terhelhetőséget és ellenállást. Ez azt jelenti, hogy milyen súlyt bír el, és milyen nehézségi szinteket állíthatok be az edzéshez. Emellett a stabilitás is fontos tényező, hogy biztonságosan használhassam a kerékpárt. Továbbá figyelembe kell vennem a méretét és a helyigényét otthonomban, hogy könnyen tárolható legyen. Végül, érdemes olyan kerékpárt választani, amely kényelmes és könnyen kezelhető, hogy élvezettel használhassam.
Amikor választok egy álló kerékpárt otthonra, figyelembe kell vennem a terhelhetőséget, az ellenállást, a stabilitást, a méretet és a helyigényt, valamint a kényelmet és a könnyű kezelhetőséget.
Amikor választasz egy álló kerékpárt otthonra, fontos figyelembe venned több szempontot is. Elsőként gondolj arra, hogy milyen célból szeretnéd használni a kerékpárt. Ha csak edzést szeretnél végezni, akkor egy egyszerűbb modell is megfelelhet. Ha viszont komolyabb edzéseket tervezel, érdemes olyan álló kerékpárt választanod, ami tartós és nagyobb terhelést is kibír. A kényelem is fontos szempont, ezért figyelj a széles ülésre, az állítható kormányra és a pedálok minőségére is. Ne felejtsd el megvizsgálni a kerékpár méretét is, hogy megfeleljen a testedhez. Végül, érdemes átgondolni a költségvetést is, mivel az álló kerékpárok ára nagymértékben változó lehet.
Milyen típusú álló kerékpárt ajánlanád otthoni használatra? Milyen funkciókat érdemes figyelembe venni a választás során? Vannak-e speciális gyakorlatok, amelyeket ezzel a típussal lehet végezni? És ha szeretném edzés közben figyelemmel kísérni a pulzusom, milyen lehetőségek vannak erre az álló kerékpárnál? Köszönöm a válaszokat!