Az elektronikus eszközök napjainkban az élet szinte minden területén felváltják a mechanikus eszközöket. Az elektronika kényelmesebb, praktikusabb és elegánsabb, de megfizethetőség és megbízhatóság szempontjából gyengébb. Ez azonban nem alkalmazható szigorúan a mérlegekre. Mérlegek – olyan eszköz, amely nélkül nehéz mind otthon, mind az iparban, más eszközökkel analóg módon, mechanikus és elektronikus is lehet. Az előbbi működési elve meglehetősen egyszerű és átlátható, az utóbbival kapcsolatban azonban sok kérdés és bizonytalanság merül fel. Próbáljuk megérteni, hogyan működik az elektronikus padlómérleg, és mit kell tennünk, ha meghibásodnak.
Tervezés
Elektronikus mérlegek:
- terhelésmérő cella;
- kijelző;
- Nyomtatott áramköri lap egy chippel.
A kijelzőt úgy tervezték, hogy a súly megjelenítéséhez, vannak olyan modellek is, amelyek lehetővé teszik az idők rögzítését, hogy később összehasonlíthassa őket. A legmodernebb és legdrágább modellek pedig számos beépített érzékelővel rendelkeznek, amelyek meghatározzák a test belső szerkezetét, például a zsír, az izom és a csontok százalékos arányát.
Test anyaga
A legtöbbször a testet a következő anyagok alkotják Műanyag vagy üveg. Az üvegből készült műszerek kívülről kétségtelenül robusztusabbak és vonzóbbak, de nagyon gondosan kell rájuk vigyázni. Az egyszerű aktus, hogy egy csészét a mérlegre dobunk, szerencsétlen módon kudarcot vall. Ha betartja az összes működési szabályt, az üvegtermékek sok éven át szolgálják Önt. Vannak fából készült mérlegek is, nagyon tapinthatóak, de egy ilyen eszköz ára nem mindenki számára megfizethető. Ugyanez mondható el a „kőből készült” termékekről is, amelyek nehéz és rendkívül drágák, bár megjelenésükben hatékonyak.
Belső egység
Az elektronikus mérleg működési elve teljesen eltér a mechanikus modellétől. Minden láb alatt van egy keret, amely reagál a változásokra. Egyszerűen fogalmazva, amikor egy személy rááll a készülékre, ezek a keretek különleges módon deformálódnak, és olyan eredményt adnak, hogy. És úgy deformálódnak, hogy ezeket a változásokat szemmel vagy akár vízmértékkel is lehetetlen észrevenni.
A mikroszkopikus lemez (2 centiméternél kisebb szélességű terhelésmérő cella) a padlóra szerelt és egyéb elektronikus eszközök fő érzékelő egysége.
Szinte bárki meg tud javítani egy elektronikus mérleget, mivel annak felépítése nem más, mint egy sor ellenállás és egy áramköri lap.
Modellek
A piacon különböző elektronikus mérlegek vannak forgalomban. Válasszuk ki a legnépszerűbbeket:
- Medisana 40419 TargetScale. Multifunkcionális mérlegek körülbelül 15 000 forintelért. Bármilyen eszközzel szinkronizálhatók, így a lábad alatt helyett közvetlenül előtted láthatod az olvasottakat. Megjelenítheti a testsúly, testzsír, vérnyomás, testhőmérséklet, cukorszint grafikonjait. Nagyon érdekes, modern design és mégis könnyen használható.
- TefalPP 1110. Olcsó mérlegek üvegből készült platformmal. Maximális súly 160 kg, 100 grammos pontosság, automatikus be- és kikapcsolási funkció. Nincs követelmény a padlóburkolat – mind szőnyegen, mind csempén, mind linóleumon működnek. Egy egyszerű modell, amelyhez az első modellben leírt funkciók nem állnak rendelkezésre, de az ár teljesen megfizethető.
- SUPRABSS-6200 GN. Költségvetés-barát készülék, amely lehetővé teszi a BMI, a testzsír és az izom kiszámítását.
- Beurer Bf-100. A legpontosabb, 8 elektródával rendelkezik, amelyek információt továbbítanak egy számítógépnek, amely képes megjegyezni több felhasználó adatait.
Elektronikus mérlegek – a rendszeres használathoz szükséges eszköz. Lehetővé teszik a testsúly, a zsír- és izomtömeg, valamint – luxuskategóriás modell esetén – más életjelek nyomon követését. A minőségi termék megvásárlásával más tételeken is spórolhat, és garantálhatja a kapott mérések pontosságát. És ha egyszer megismeri az elektronikus mérleg jellemzőit és működését, akkor gyorsan elháríthatja a rendszerrel kapcsolatos problémákat.
Az elektronikus mérlegek hogyan működnek pontosan?
Az elektronikus mérlegek működése alapvetően a nyomóerő mérésére épül. Az mérleg alapjául szolgáló szenzorok mérései segítségével az elektronikus áramkörök kiszámolják a rá helyezett tárgy tömegét. A mérést a tárgy nyomása okozza, amelyet a szenzorok elektronikus jelekké alakítanak át. Az áramkörök ezeket a jeleket feldolgozzák és a digitális kijelzőn megjelenítik a tárgy súlyát. Az elektronikus mérlegek rendelkezhetnek további funkciókkal is, például a súlytárolás, az összesítés, vagy akár a hálózathoz való csatlakozás lehetőségével. A pontos méréshez fontos a megfelelő kalibrálás és a szenzorok jó minősége.
Az elektronikus mérlegek alapvetően a nyomóerő mérésére épülnek. A szenzorok segítségével az elektronikus áramkörök kiszámolják a tárgy tömegét. A mérés a tárgy nyomása által keletkezik, amit a szenzorok elektronikus jelekké alakítanak. Az áramkörök feldolgozzák ezeket a jeleket és megjelenítik a digitális kijelzőn a tárgy súlyát. Az elektronikus mérlegeknek további funkcióikkal is rendelkezhetnek, mint például a súlytárolás vagy az összesítés. Fontos a megfelelő kalibrálás és a szenzorok minősége a pontos mérés érdekében.