Az lg televíziók leggyakoribb hibáinak javítása

Minden televíziós vevőkészülék számos, egymással összekapcsolt alkatrészből áll. Ezért, mielőtt elkezdené az LG TV-k vagy más márkájú készülékek javítását, a képernyőn megjelenő képet megnézve, akár a készülék szétszerelése nélkül is meghatározhatja a lehetséges hibát. A televíziókban is előfordulhatnak meghibásodások, amelyek oka bármelyik otthoni ezermester által megszüntethető. Ezek közé tartoznak az olyan egyszerű problémák, mint a hibás tápkábel, laza érintkezők az elektromos dugóban vagy aljzatban, lemerült elemek a távirányítóban, a távirányító gombjai alatt felgyülemlett szennyeződések, vagy a távirányító gombjai alatt felgyülemlett szennyeződések. De más esetekben a hibaelhárítás jobb, ha bízik a szakemberekben, például a TV javítására a TVmaster cégben, amelynek szakértői részt vesznek a helyreállítása eszközök minden népszerű márkák bármilyen bonyolultsági fokon.

Az LG LCD TV-készülékek tipikus meghibásodása

Az LG LCD TV-k, valamint más, hasonló technológiával rendelkező készülékmárkák folyadékkristályos mátrixot használnak, amelyet egy lámpa világít meg. A kép a kristályok fényvezető képességének (átlátszóságának) megváltoztatásával jön létre. A mátrix szorosan kapcsolódik a készülék alapmoduljaihoz, így ha valamelyikük „meghibásodik”, az azonnal kihat a képre. Ez az a tünet, amely előzetes jelzést ad az okról.

Képernyő elsötétítése

A fekete foltok több lehetséges oka is lehet:

  • A mátrixba szerelt háttérvilágítás izzója kiég, ami történhet áramütés hatására vagy magának az izzónak a gyári hibája miatt, amelyet ki kell cserélni;
  • A nagyfeszültségű jelátalakító megszakad, ami gyorsan ellenőrizhető, ha ép mátrixhoz csatlakozik;
  • A hibás inverter is okozhatja a képernyő közepének elhomályosodását;
  • A lámpák sérülése a készülék leejtése vagy elhajlása miatt.

„Hó” van a képernyőn

A képek a következő okok miatt is „befagyhatnak” Rossz minőségű TV jel. Váltson egy másik csatornára, hogy ellenőrizze ezt. Ha a „hó” csak egy vagy két csatornán jelenik meg, az a TV-jel hibás működését jelzi, amelynek beállításai nem megfelelőek lehetnek.

A kép olyan, mint egy hőkamera

Fekete foltok a képernyőn

A gép bekapcsolásakor időnként kis fekete foltok jelennek meg a mátrixon ugyanazon a helyen. Ez a tény azt jelzi, hogy vannak „törött” pixelek, azaz folyadékkristályok, amelyek elvesztették funkciójukat. Ezt a hibát nem lehet orvosolni.

Nagy, többszörösen halott pixelekből álló foltok keletkezhetnek, ha a mátrix folyadék (víz, gyümölcslé, kávé, tej stb.) által sérül.d.).

Különböző színű vízszintes csíkok

Függőleges és vízszintes csíkok

Ez annak a jele lehet, hogy meglehetősen drága javításra van szükség, ha Az LCD-vezérlő kiégett, vagy rövidzárlat történt a háttérvilágításban.

Széles függőleges csíkok

A csík akkor is megjelenik, amikor a mátrixfelhő fellazul.

Csík a képernyő szélén

A hang jelen van, de nincs kép

Ez a probléma gyakran előfordul az LG47lm640t TV-nél a következők miatt A mátrixfúvóka gyenge érintkezése.

Mielőtt szakemberhez fordulna, ellenőrizze a készülék beállításait: talán véletlenül csökkentették a fényerőt a távirányítón.

Egy kép akkor is elveszhet, ha:

  • A mátrix LED-ek áramellátását átalakító LED-meghajtó meghibásodott;
  • A háttérvilágítás áramköre meghibásodott;
  • A probléma az alaplapban van;
  • Hiba van a szoftvervezérlésben.

Ezeket a problémákat csak egy szervizközpontban lehet diagnosztizálni és megoldani.

Az LG plazma TV gyakori meghibásodásai

A plazmaképernyőt másképp tervezték, mint az LCD képernyőt. Folyékony kristályok helyett számos kapszulát (cellát) tartalmaz, amelyek egy speciális gázzal vannak töltve. Ezek a cellák különböző színű foszforral vannak bevonva (piros, zöld és kék). Amikor a kapszulára elektromos áramot kapcsolnak, a benne lévő gáz plazmává alakul. Ennek eredményeképpen a sejt izzani kezd, és a színe az alkalmazott bevonattól függ.

A leggyakoribb plazmahiba a foszfor kiégése. A bevonat élettartamának meghosszabbítása érdekében be kell tartani a gyártónak a berendezés üzemeltetésére vonatkozó ajánlásait:

  • nem szabad közvetlen napfényben elhelyezni;
  • Ne hagyja, hogy hosszú ideig statikus kép jelenjen meg a képernyőn.

Szintén gyakori probléma az LG plazma TV-készülékeknél a következő szoftverhiba. A probléma megoldása az LCD TV-készülékekhez hasonlóan a szervizközpontban a szoftver újrafrissítésével történik.

Különböző Képhibák, mint például a helytelen színmegjelenítés, sávos megjelenítés, kép hiánya, teljes vagy részleges kép, mint az LCD panelek esetében, az alaplap és a készülék egyéb alkatrészeinek ellenőrzésével és javításával orvosolható.

Ezt csak magasan képzett szakember végezheti el, ha nem akarja, hogy értékes berendezését hibás javítás miatt elveszítse.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Zsolt Barta

    Szia! A kérdésed az lenne, hogy hogyan lehet orvosolni az LG televíziók leggyakoribb hibáit? Érdekelne, hogy mi a leggyakoribb probléma ezekkel a televíziókkal és milyen megoldások vannak rájuk. Előre is köszönöm a válaszodat!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása