A padlómérlegek segítenek a testsúly ellenőrzésében. Kevesebb esélyt adnak a plusz kilók felszedésére. Számos árnyalatot kell figyelembe venni vásárláskor. Ha minden fontos paramétert szem előtt tartva vásárolja meg a készüléket, az a lehető legkényelmesebbé teszi a használatát. De melyik a jobb – mechanikus vagy elektronikus padlómérlegek?? És hogyan válasszuk ki a megfelelő mérleget az otthonunk számára? Próbáljuk megérteni.
Mechanikus
Van a legegyszerűbb mechanizmus, Az elektronikus mérleg egy rugóval van felszerelve, amelyet egy skála működtet a méréshez. A készüléket nem úgy tervezték, hogy pontos adatokat kapjon, és általában 0,5-1,2 kg közötti hibával rendelkezik. Egyszerű felépítésüknek köszönhetően a mechanikus padlómérlegek ritkán törnek el, és nem nehéz őket újra üzemképessé tenni. Könnyen használhatóak, tartósak, olcsók, és nem a legpontosabb súlymérést kínálják – az eredmény közelítő lesz.
Elektronikus
Ez sokkal több funkcionalitást biztosít, miközben a skála pontosan jelenik meg. Az elektronikus padlómérlegek a következő típusok léteznek
- Mechanikai alapú Elektronikus kijelzővel. LCD kijelzővel rendelkeznek a digitális leolvasáshoz.
- Elektromos mérlegek. A hiba az elektronikus komponensnek köszönhetően jelentősen csökken.
- Új generációs digitális eszközök. Lehetővé teszi a teljes testsúly ellenőrzését, a négy érzékelőből álló adatbázis a legpontosabb információt adja a testsúlyáról.
Válasszon padlómérleget aszerint, hogy milyen pontos súlyt szeretne.
Mire kell figyelni vásárláskor
Hogyan válasszunk padlómérleget otthonunk számára? Vásárláskor figyelembe veendő dolgok?
Test anyaga
- Műanyag – a legolcsóbb, legkönnyebb, mégis robusztus megoldás.
- Üveg – vonzónak tűnik, de még az állítólag ütésálló anyag is összetörhet, ha leejtik.
- Természetes kő – kiegészíti a fürdőszoba belső terét, de nehéz lehet hordozni.
- A fém kellemetlenül hideg tapintású.
- A sima fából készült test kellemes tapintású, a mérleg pedig robusztus.
Maximális súly és mérési pontosság
A legtöbb modellnél a megengedett legnagyobb súly szokásos küszöbértéke -120-160 kg. A másik határértékkel (100-220 kg) rendelkező háztartási mérlegek sokkal kevésbé elterjedtek.
A készülékhez hozzátartozik a mérési pontatlanság. figyeljen erre a szempontra vásárláskor.
Ha fontos Önnek a súlya apró változásainak nyomon követése, válasszon egy digitális készüléket a lehető legkisebb pontossággal.
Memória kapacitás
A modern modellek több felhasználó (akár 10 személy) adatait is képesek elmenteni. Ezek az eszközök kényelmesek egy nagy család számára, amelynek minden tagja képes lesz nyomon követni az egyéni súlyfejlődését.
Extra funkciók
Az elektronikus mérleg kiválasztásakor figyeljen a kiválasztott modell további jellemzőire:
- Testtömegindex. A számítási eredmény eléréséhez be kell állítania bizonyos paramétereket, beleértve a nemét, életkorát és magasságát. Ha ez a funkció nem áll rendelkezésre, a számítást saját maga is elvégezheti a BMI = testsúly (kg)/magasság2 (m) képlet segítségével.
- A zsír- és izomszövet százalékos arányának kiszámítása. A funkció a test szöveteinek elektromos ellenállása közötti különbségen alapul. Egy érzéketlen áramlövés halad át a felhasználó testén, amely feltárja a hozzávetőleges arányukat.
- Automatikus felhasználói választás.
- Vezeték nélküli kijelző: A látássérülteknek nem kell lehajolniuk, hogy lássák a számokat a kis kijelzőn.
- Automatikus be-/kikapcsoló.
Hogyan kell helyesen használni
A készülék használata során a következő szabályokat kell betartani:
- Kerülni kell a készülék túlterhelését, amely meghibásodáshoz vezethet.
- A rádió vagy elektromos készülékek közelsége befolyásolhatja az elektronikus hajmérleg stabilitását.
- Mérlegelés közben álljon egyenesen és mozdulatlanul, és tartsa a lábát szárazon, hogy elkerülje a csúszást.
- A mérleg tisztítására egy nedves, tiszta ruhával lehet megtisztítani. Az agresszív tisztítószerek károsíthatják a bevonatot.
- Ha a készülék nem működik, kapcsolja ki, várjon néhány percet, majd kapcsolja be újra.
Milyen előnyöket és funkciókat kínál az Ön által választott mérleg? Milyen méretben kapható és mennyire pontos? Milyen anyagból készült és van-e garancia a termékre? Érdemes-e megvásárolni és hol érhető el?
Kérdése van arról, hogy mi alapján válasszon mérleget? Köszönöm!
A mérleg kiválasztásához vegyük figyelembe a következő tényezőket: tervezett mérési feladatok, maximális terhelhetőség, pontossági igények, mérési egységek (például grammban vagy kilogrammban), kezelhetőség és ár. Érdemes olyan mérleget választani, amely megfelel az adott feladatoknak és követelményeknek, ugyanakkor gazdaságos és könnyen kezelhető is. Ha kérdése van a mérlegválasztással kapcsolatban, érdemes konzultálni egy szakemberrel, aki szaktudásával és tapasztalataival segíthet a legmegfelelőbb mérleg kiválasztásában.