...

Padlómérlegek javítása saját kezűleg

a padlómérleg javítását bárki saját kezűleg elvégezheti. Nos, vagy majdnem mindegyik, mivel ez nem bonyolult. Elég egy alapszintű elektrotechnikai ismeret és egy kis lakatos tapasztalat.

Elektronikus mérlegek javítása

Előkészítő munka

Minden javítás a probléma azonosításával kezdődik. A hibák közé tartoznak:

  • az elemek ellenőrzése;
  • a külső megjelenés vizsgálata;
  • Ellenőrizze az összes elektromos érintkezőt;
  • Ellenőrizze az alkatrészek állapotát a mérlegen.

Ellenőrizze az elemeket az első dolog, amit tenni kell. Ha a mérleg nem kapcsol be, vagy ha a mérőszámok homályosak, akkor a tápellátást kell ellenőrizni. Ez egyszerűen történik. vegye ki az akkumulátort, és ha nincs tesztelő, helyezze be egy másik, hasonló tápellátású elektronikus eszközbe. Ha működik, a probléma máshol van.

Elektronikus mérleg javítása

A vizsgálat elvégzésekor két tényezőt kell figyelembe venni:

  1. Még ha az akkumulátor egy másik műszerben működik is, ez nem jelenti azt, hogy a mérlegen is működni fog.
  2. A nem megfelelő hosszú távú tárolás, pl. magas páratartalomban, az érintkezők oxidációjához vezethet. Ebben az esetben lehet, hogy az akkumulátort elég egy flanellel letörölni, és máris újra működni fog. De a legmegbízhatóbb ellenőrzés egy teszterrel történik.

A külső szemrevételezésmérlegek, jegyezzen fel minden változást. A repedések, elszenesedések, deformálódott részek és egyéb észlelt rendellenességek a hiba helyére utalnak.

Az elektromos érintkezők ellenőrzése gyakran segít a skála azonnali javításában. Ha észrevesz egy leszakadt vezetéket, forrasztja vissza. Ugyanígy kell eljárni, ha az áramköri kártya valamelyik sávja megsérült.

Ellenőrizze a csatlakozásokat

A mérlegek alkatrészeinek állapotának ellenőrzése nagyon óvatosan, precíziós szerszámmal kell végezni. Ehhez szükség lesz egy mérővasra, vízmértékre és szögmérőre. Figyeljük meg, hogy a belső keret nem deformálódott, és az egyes részek állapota. A közelebbi vizsgálat rejtett hibát fedezhet fel.

Ha a hibát megtalálták, el kell készíteni a hiba elhárítására szolgáló eszközt. Kötelező minimum:

  • fogó;
  • csavarhúzó;
  • forrasztópáka;
  • tesztelő.

A por és a szennyeződés eltávolításához tiszta rongyra van szükség. Ha az áramköri lapon lévő sávokat javítani kell, csiszolópapírt, oldószert és lakkot kell előkészíteni. Ha mindez elkészült és elrendezve, akkor kezdheti meg az elektronikus mérlegek javítását.

A lapos kábel javítása

Mi a teendő, ha a kijelző különböző eredményeket mutat ugyanarra a tételre, amikor mérlegeli azt? A válasz egy – folytassa a javítást.

Miután ellenőrizte és megbizonyosodott arról, hogy az elemek jól működnek, szerelje szét a mérleget, és gondosan vizsgálja meg a hurkot – vezetékkészlet, az elektronikai kártya csatlakoztatása a kijelzőhöz. Ha az érintkezők meglazulnak, a kijelző inaktívvá válik, és a rajta lévő számjegyek nem láthatók. Ebben az esetben meg kell húzni a lapos kábel és az érintkezők tapadását az elektronikai laphoz. Ehhez az utóbbit kissé meg kell emelni, és egy vastag anyagból készült tömbbel a kijelzőhöz kell nyomni. Fából is kivágható, vagy használjon iskolai radírt. Ez a kézzel készített tartozék a tábla tartójaként fog működni. A kapcsolat helyreáll, és a készülék működésbe lép. Ha törött vezetéket talál a kábelben, egyszerűen forrassza be a törés helyén.

Ha a javítás szükségessége a kijelző állapotának megváltozása miatt áll fenn (fekete foltok, légbuborékok, csíkok), akkor a plume-nak ehhez semmi köze, és a kijelzőt ki kell cserélni.

terhelésmérő cellák

A következő dolog, amit meg kell javítani, az elektronikus padlómérleg terheléscellái. Ez a kis modul a terhelés mennyiségét elektromos jellé alakítja át, amely az elektronikai lapon keresztül halad, és a kijelzőn megjelenő számmá alakul át.

A mérleg beépített digitális érzékelővel rendelkezik 4 ilyen érzékelő: egy-egy lábonként. Mechanikai behatás nem teszi tönkre őket, de néha az érzékelő kimeneténél elszakadnak a vezetékek. A törött vezetéket forrasztani kell. Néha ez nehézségekbe ütközik az érzékelőt befogadó burkolat kis mérete és robusztussága miatt. Ehhez leleményességre és kitartásra, valamint türelemre lesz szükség. De a terheléscellát megjavítják.

terhelésmérő cella

És tényleg nagyon ritkán fordul elő, hogy maga az érzékelő meghibásodik. Derítse ki, hogy van-e probléma a teszterrel – használja a szondázó módszert. Ha ez nem sikerül, akkor az érzékelőt ki kell cserélni egy új érzékelőre.

A mechanikai hibák kiküszöbölése

A megengedett maximális súlyt meghaladó mérlegelés szintén a mérleg törését okozza. Ez a belső keretek hajlításának köszönhető, amelyek sarkaiban a terhelésmérő cellák be vannak ágyazva. Ez a hiba nem fordul elő gyakran. Határozza meg, hogy van-e deformáció, szintezéssel vagy mérőszöggel történő méréssel. A javítás ebben az esetben egyszerű Igazítsa a hajlított keretet. A terhelésmérő cellák elektromos egyensúlya helyreáll, és a készülék egészének működőképessége helyreáll.

Nem tanácsos a keretet a mérlegből való eltávolítás nélkül igazítani.

Kalibrálja a címet

a mérlegek pontossága közvetlenül a kalibrálásuktól függ. Ha eltörik, a műveletet nem befolyásolja, de a mért tömeg lesz tévesen mutatják.

A kalibrálás a következőképpen állítható vissza. Helyezzen egy referenciasúlyt a mérőállványra. Ez lehet bármilyen tárgy, amelynek súlya pontosan ismert. Ezután a bekapcsoló gombot addig nyomva kell tartani, amíg a kijelzőn CAL nem jelenik meg. Egy idő után a kijelzőn megjelenik a PASS szó. Ezután a feliratot törölni kell, és a készüléket ki kell kapcsolni. Ez az egyetlen módja az elektronikus mérlegek saját kezű újrakalibrálásának.

Ha ez nem segít, kalibrálást kell végezni csakegy szervizműhelyben. Miért így kell csinálni? A kalibrálási folyamatot speciális eszközökkel végzik, amelyeket otthon nem használnak.

a referenciasúly nem lehet nehezebb a mérleg megengedett súlyhatáránál.

A mérleg tisztítása

Nem ritka, hogy a padlóra szerelt elektronikus mérleg a por és a szennyeződés miatt leáll. Javítás ebben az esetben nagyon egyszerű: meg kell nyitni őket, és gondosan tisztítsa meg a. Használhatja a egy rongy és egy kis ecset. Ügyelni kell arra, hogy véletlenül se sérüljenek meg az elektronikus alkatrészek.

A mérleg belső tisztítása

A cikkben szereplő anyag és a bemutatott videók segítségével nem lehet kérdés, hogyan kell megjavítani az elektronikus mérleget.

Mechanikus mérlegek javítása

A mechanikus mérlegek sok tulajdonosa is aggódik néha a javítások miatt. Itt érdemes megemlíteni, hogy felépítésük olyan egyszerű, hogy gyakorlatilag nincs mit eltörni! Csak a fém pikkelyek sérülhetnek meg támogató elemek. Baj történhet, amikor megpróbálja szétszerelni a tokot. A négy rugót, amelyek a ház csappantyúit összekötik, újra összeszerelik. Javított. Az esetlegesen kiesett részeket csipesszel visszahelyezzük eredeti helyükre. a rugók is ezzel vannak beállítva. Ezután az egyszerű javítás után a padlómérleg újra működni fog.

A kiesett alkatrészek kicserélésekor a burkolatot össze kell szorítani, mivel azokat a tömörítő erő tartja a helyén.

Egyszerű felépítésének köszönhetően az elektronikus, és különösen a mechanikus padlómérlegek könnyen javíthatók saját kezűleg. az egyetlen dolog, amit óvatosnak kell lennie ebben a folyamatban, mert a mérleg minden része nagyon kicsi és érzékeny. Az időben elvégzett és megfelelő javítás meghosszabbítja a szükséges eszköz élettartamát.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 1
  1. Adrienn Csernák

    Hogyan lehetne javítani a padlómérlegeket saját kezűleg? Tudtok valamilyen tanácsot adni vagy útmutatót ajánlani erre a témára? Köszönöm!

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása