Az Egyesült Államok értékpapír-bizottsága ideiglenes tilalmat rendelt el az új kriptopénz TON kibocsátására. Az erről szóló bírósági határozat hatályba lépett. A TON-t Pavel Durov csapata fejleszti. Bár a korlátozások ideiglenesek, a fejlesztők féltik a projekt jövőjét. A kezdeti tervek megzavarása rendkívül hátrányos a befektetők és a potenciális felhasználók számára egyaránt. Ezenkívül egy peres eljárás eredményeként nyilvánosan elérhető információkkal egy új fejlesztés részleteit és a jelenlegi Telegram messenger titkait is felfedték.
Kiderült például, hogy 175 befektető, köztük 39 nem névtelen befektető fektetett be a TON fejlesztési projektbe. A befektetők lesznek az elsők, akik jutalmul körülbelül egymilliárd kriptopénzegységet kapnak majd. Ugyanakkor a valutát részletekben – háromhavonta legfeljebb ¼-ed részenként – értékesíthetik. Pavel Durov 50-szeres megtérülést jósolt a befektetésnek.
A Telegram-felhasználók közönségéről is megjelentek információk a nyilvánosságban. A SEC szakértői csoportja szerint a messenger-előfizetők száma meghaladja a 300 milliót, ami majdnem másfélszerese a hivatalos statisztikáknak.
A SEC néhány napja keresetet nyújtott be a Telegram Group Inc és a TON Issuer Inc szakemberei által a kriptopénz fejlesztésének betiltására. A kriptopénz kibocsátását a befektetők pénzeszközeit felhasználó értékpapír-kibocsátáshoz hasonlító amerikai jogszabályokra való hivatkozással érveltek. Ezen túlmenően a résztvevőknek közzé kell tenniük pénzügyi kimutatásaikat és szervezeti felépítésüket.
A blokklánc platform a projekt szerint október 31-én indult volna el. A felmerült nehézségek nem teszik lehetővé a határidő betartását. Szakértők szerint azonban Durovnak nem kell visszaadnia a pénzt a befektetőknek, mert a SEC intézkedései a megkötött szerződésekben tükröződő vis maior fogalmába illeszkednek.
Mi veszélyezteti az új kriptopénz Durov platformjának elindítását?
Miért van veszélyben az új kriptopénz Durov platformjának elindítása?