Rossz közérzet, lassú termelékenység és a bőr feszülése, amelyet a túlságosan száraz beltéri levegőnek való tartós kitettség okoz. E tünetek kiküszöbölése és a kellemes mikroklíma kialakítása érdekében a helyiség páratartalmát meg kell emelni. Ez egy csatornatípusú párásítóval érhető el.
Mi ez
A háztartási önálló párásítóval ellentétben a csatornás készüléket a szellőzőrendszerbe építik be. Ez lehetővé teszi az optimális páratartalom beállítását a lakásban. A csatornatípusú berendezéseket a következő alkalmazásokhoz tervezték nagy szobákban (termelési létesítményekben, üvegházakban és télikertekben, múzeumokban, lakóépületekben, raktárakban stb.).d.).
Egy csatornás párásító diagramja
Működési elv
A szellőzőrendszerbe beépített párásítók a következő elv szerint működnek. A párásítóba való belépés után a levegő vízmikroszemcsékkel dúsul, és egy szellőzőcsatornán keresztül jut a helyiségbe, ahol keveredik a fő légtömegekkel. Így érhető el egy előre meghatározott páratartalom.
Csatornás párásító típusok
Háromféle csatornás párásító rendszer létezik:
- Gőz.
- Párologtató.
- Ultrahangos.
Nézzük meg közelebbről az egyes típusokat.
Gőz
Egy ilyen rendszer gőzt termel, amely a készülék csövein, szűrőin és szelepein keresztül jut el az elosztó gyűjtőkbe, és onnan csatornákon keresztül jut be a helyiségbe, párával telítve a helyiséget.
Egyes modellek csatornás párásítóval vannak felszerelve Cseppcsapdázó rendszer, ami lehetővé teszi a víz újrafelhasználását. Előnye a víztakarékosság és a kondenzáció csökkentése.
Párologtató
Az ilyen típusú berendezéseket más néven cellás párásító. A készülék rozsdamentes acélból készült burkolatán egy tálca található, amely vízzel van töltve. A készülék belsejében kazetták vannak, amelyek jól felszívják a vizet. A szivattyú hatására a tálcában lévő víz áramlik, és a kazetták felszívják, míg a maradék folyadék visszaáramlik a tálcába. A kazettákon áthaladó levegő nedvességgel telítődik, majd belép a helyiségbe, ahol keveredik a fő légtömeggel. A párásítási rendszer csökkenti a helyiség hőmérsékletét.
A párologtató párásító nyáron hűsítőként működhet.
A párologtató típusú készülék előnye, hogy a légszennyező anyagokat a méhsejtrendszer falán tartja vissza.
Ultrahangos
Az ilyen típusú párásítók a legfejlettebbnek és leghatékonyabbnak számítanak. Kis méretük és alacsony energiafogyasztásuk révén különböznek elődeiktől. Az ultrahangnak köszönhetően a készülék a vizet köd. A készülékbe belépő száraz levegő egy vízfelhőn halad keresztül, ahol mikroszkopikus méretű vízcseppekkel telítődik, amelyek átmérője 1-5 mikron. A párásított levegő a szellőzőcsatornán keresztül áramlik a helyiségbe, ahol keveredik a légtömeggel. Ennek következménye az általános nedvességtartalom növekedése.
Az ultrahangos csatornás párásítók előnyei a következők
- Lehetőség a páratartalom paramétereinek beállítására és szabályozására.
- A víz megtisztítása mindenféle szennyeződéstől.
- Elkerüli a fehér lerakódásokat a felületeken.
- Csendes működés.
- A készülék automatikusan kikapcsol, ha a víztartály kiürül.
A csatornás párásítók nagy helyiségekben egészséges mikroklíma kialakítására szolgálnak. Ön dönti el, hogy melyik felszereléstípust részesíti előnyben.
Ki tudna nekem többet mondani a csatorna típusú páramentesítő használatáról? Milyen előnyei és hátrányai vannak? Hogyan működik ez a berendezés? Érdemes beszerezni egyet? Nagyon köszönöm előre is a segítséget!