Fekete képernyő a notebook bekapcsolásakor, a probléma okai és megoldása

A laptop bekapcsolásakor fekete képernyő megjelenése nem csak kellemetlen. Ez megzavarhatja a tervezett munkát, adatvesztést és költséges javításokat okozhat. Az a helyzet azonban, amikor egy laptop nem kapcsol be, nem mindig jelent azonnali összeomlást. Lehet, hogy szoftver- vagy hardverhiba áll fenn, amely minimális erőfeszítéssel orvosolható.

Illesztőprogram probléma

Az az eset, amikor a laptop működik, de a képernyőn semmi sem jelenik meg, az alaplap BIOS-ának elavult verziója miatt fordulhat elő. Ebben az esetben a következő történik:

  • Egy új generációs operációs rendszer, például a Windows 10 automatikusan új illesztőprogramokat telepített a videokártyához;
  • az új szoftverben található energiagazdálkodási séma nem tud megfelelően működni az alaplap erőforrásaival
  • amikor bekapcsolja a laptopot, nem kapcsolja be a monitort, de a bekapcsológomb világít, a hűtés hangja hallatszik, bejelentkezés – ez azt mutatja, hogy minden rendben működik.

Biztonságos mód

Miután a notebookot bekapcsoltuk biztonságos módban Nemrég telepített szoftverek eltávolítása. Újraindítás után a rendszer ismét működni fog.

Laza kábel vagy hibás háttérvilágítás

Mi a teendő, ha a notebook fekete képernyővel indul, a ventilátor fut, de semmi sem történik?? A válasz egyszerű: Ellenőrizze a grafikus kártya külső kimenetét. Csatlakoztasson külső monitort a notebookhoz. Ezt az oldalsó panelen található csatlakozó segítségével lehet megtenni.

Ha a laptopja modern HDMI-csatlakozóval rendelkezik, akkor csatlakoztathatja egy TV-hez, hogy ellenőrizze a funkcionalitást. Ha a fények világítanak, a hűtők hangot adnak ki, de a fő kijelző és a külső monitor még mindig nem jelenik meg – érdemes megpróbálni az F6 gomb megnyomásával erőszakosan átkapcsolni a csatlakoztatott képkészítő eszközre.

Csatlakoztassa le az akkumulátort

Hardveres visszaállítás

A hardveres visszaállítás segíthet, ha a notebook bekapcsol, de a képernyő fekete. Ez az egyes gyártók modelljeinél eltérő módon történik. A HP részletes utasításokat kínál a weboldalán és a számítógép dokumentációjában is. Általános esetben a következő eljárás ajánlott:

  • Kapcsolja ki a notebookot, és válassza le a hálózatról;
  • Az akkumulátor ki van szerelve;
  • Tartsa lenyomva a bekapcsológombot legalább 20 másodpercig, hogy semlegesítse az alaplapi alkatrészeken maradt töltést;
  • Csatlakoztassa a notebookot a töltővel a hálózathoz, és kapcsolja be.

Kétszeres ellenőrzés Külső monitor vagy TV-készülék csatlakoztatása a rendszerhez. Ellenőrizze indításkor: ha a BIOS ellenőrző sorai megjelennek a csatlakoztatott eszköz indításakor, de nincs kép a kijelzőn, akkor a probléma a laptop képernyőjében van. A szervizközpont meglátogatása szükséges.

Ellenőrizze a RAM-ot

Az ok, amiért a notebook nem bootol, de a ventilátor működik, lehet, hogy a RAM-mal van probléma. Például:

  • a készülék rázkódása miatt az egyik lap meglazult;
  • a hidegből való bejövetel utáni időszakos kapcsolás, a RAM foglalatokban lévő kondenzáció és oxidáció miatt;
  • Az egyik memóriakazetta sávján lévő érintkezőcsík oxidálódott.

A RAM állapotának ellenőrzéséhez a következőket kell tennie Távolítsa el a notebook alján lévő védőburkolatot.

Kötelező Ellenőrizze, hogy a dugó tiszta-e, Ellenőrizze a memóriakazettán lévő érintkezőbetétek állapotát is. Ha vannak oxidnyomok, szennyeződések – ezeket alkohollal távolítjuk el, majd alaposan letöröljük egy közönséges iskolai ceruzaradírral. Minden olyan kártyát, amelynek érintkezői törlődtek, ki kell cserélni.

A vonalzót fordított sorrendben kell felszerelni. Helyezze a modult szorosan a nyílásba (a memória tűcsoport vonalán lévő fülének és a bevágásnak egybe kell esnie) 45 fokos szögben, amíg meg nem áll. Ezután óvatosan engedje le a RAM-csíkot. Győződjön meg arról, hogy a tartók megfelelően helyezkednek el az oldalsó díszlécek mélyedéseiben.

Kapcsolattartási problémák

Egyes laptopmodellekben a meghajtó nem rögzül mereven a csúszkákhoz. Ha a ventilátor bekapcsoláskor zajt csap, és az asztali képernyő fekete a kijelzőn, az azt jelezheti, hogy a merevlemez csapjai meglazultak. Ez szintén elérhető a notebook alján lévő fedél eltávolítása után.

Következtetésként

Számos információs forrás ajánlja a laptop BIOS visszaállítását, ha nem kapcsol be, vagy nincs kép a képernyőn. Ez a lépés nem tűnik ésszerűnek. A helyzet az, hogy a modern Windows 10, Windows 7 operációs rendszer telepítése előtt a szervizmérnök a meghajtóvezérlő üzemmódját ACHI-ra kapcsolhatta. A BIOS visszaállítása visszaállítja az IDE. Ebben az esetben a rendszer semmilyen körülmények között nem fog elindulni.

Ha úgy határoznak, hogy BIOS újraindítása – Olvassa el a notebook PC használati utasítását. Itt megtalálja az összes információt, amire szüksége van a művelet elvégzéséhez. Sok laptop, köztük a már említett Lenovo márka, speciális billentyűt vagy billentyűkombinációt igényel a BIOS-ba való belépéshez. Olvassa el az összes vonatkozó információt a modellspecifikus használati útmutatóban.

A 2019 legnépszerűbb laptopjai

Xiaomi Mi Notebook Air 13 laptop.3″ 2018

a Yandexen

Lenovo ThinkPad Edge E480 laptop

A Yandex piacon

Acer SWIFT 3 notebook (SF314-54G)

a Yandex piacon

Acer ASPIRE 7 (A717-71G) noteszgép

a Yandex piacon

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 3
  1. Csaba

    Mi lehet az oka annak, hogy fekete képernyő jelenik meg a notebookom bekapcsolásakor, és hogyan lehet megoldani ezt a problémát?

    Válasz
    1. Emma Farkas

      A fekete képernyő megjelenése a notebook bekapcsolásakor több okra vezethető vissza. Lehet, hogy a kijelző kábele laza vagy nem megfelelően csatlakozik, vagy lehet, hogy a kijelző meghibásodott. Ezenkívül a grafikus meghajtók vagy a rendszer szoftverhibái is okozhatják ezt a problémát.

      Az első lépés, amit megtehetünk, hogy megbizonyosodunk arról, hogy a kijelző csatlakozása megfelelően van bekötve és jól működik. Ehhez célszerű egy másik monitor vagy televízió csatlakoztatása a notebookhoz. Ha a második kijelzőt normálisan látjuk, akkor valószínűleg a notebook kijelzője hibás. Ebben az esetben javasolt szakemberhez fordulni a kijelző javításához vagy cseréjéhez.

      Ha a második kijelzőn sem látunk semmit, akkor probléma lehet a grafikus meghajtók vagy a rendszer szoftverével. Ilyenkor az ajánlott lépés az operációs rendszer frissítése vagy a grafikus meghajtók újratelepítése. Ezt könnyen megtehetjük a gyártó weboldaláról letölthető illesztőprogramokkal. Ha ez sem segít, akkor érdemes lehet szakemberhez fordulni a probléma alaposabb diagnosztizálása és megoldása érdekében.

      Válasz
  2. Zsolt Barta

    Mi lehet az ok, ha fekete képernyőt látok, amikor bekapcsolom a notebookomat? Van valamilyen módszer vagy megoldás, amivel helyrehozhatom ezt a problémát?

    Válasz
Hozzászólások hozzáadása