Alkalmanként a felhasználóknak azzal kell foglalkozniuk, hogy a mosó-szárítógép biztosítékai kiugranak a ciklus bekapcsolásakor. Természetesen maga a gép (befejezetlen mosási folyamattal) és a házban lévő összes elektromos áram azonnal kikapcsolásra kerül. A probléma nem maradhat megoldatlanul.
A készülék kikapcsolásának okai
A megszakító működés közbeni kioldásának oka a következő pontokban kereshető:
- bekötési probléma;
- Magával a készülékkel van probléma.
Mindkét változat ellenőrzése előtt feltétlenül szükséges, hogy maga a készülék és minden más nagy teljesítményű elektromos készülék áramtalanítva legyen. Ha ez megtörtént, elkezdheti a hibaelhárítást.
Vezetékezési problémák
A legjobb, ha a következőképpen ellenőrzi a tápegységet:
- Új készülék első indításakor kapcsolja ki az automatikus megszakítókat. Ha ez az egyetlen probléma, csak annyit kell tennie, hogy A biztosítékdoboz beállítása. Valószínűleg rossz típusú GFCI vagy RCD van beszerelve. Ha szeretné megtudni, hogyan válassza ki a megfelelő adagolót a mosógépéhez, kattintson ide.
- A dugókat ki lehet ütni, ha vannak Nagy teljesítményű készülékek, Mint egy vízforraló, porszívó vagy sütő.
- Használta Rossz kábelCsak 3 x 2,5 VEG típus alkalmas. A mosógép bekötésekor a legjobb megoldás, ha külön hálózatot fektetünk le, külön aljzattal. Hosszabbítót nem szabad használni.
Arra a kérdésre, hogy mi a helyes gépdugó, a videóban találja a választ:
A javasolt alternatívák egyike sem működött? Ezután ellenőrizni kell az elektromos vezetékek és maga az aljzat integritását, amelybe elegendő lesz egy hasonló készüléket bevonni.
Egyébként a legjobb, ha speciális nedvességálló házzal ellátott konnektorokat vásárol.
Ha a fentiek nem adnak választ arra a kérdésre, hogy a készülék bekapcsolásakor miért szűnik meg az áramellátás, akkor a probléma a mosógépben van. Át kell térnie a B tervre – a gép hibaelhárítására.
A fűtőelem ellenőrzése multiméterrel
A mosógép hibája
Vannak olyan helyzetek, amikor a mosó-szárítógép bekapcsolásakor az adagoló kiesik, mert magával a készülékkel kapcsolatos problémák vannak. A megoldás a hiba megtalálásában rejlik:
- A meghibásodott adagoló egyik leggyakoribb oka a következő Elektromos csőfűtés meghibásodása (TEN). Minden más alkatrésznél jobban ki van téve a víznek és a tisztítószereknek. A gátló burkolat fokozatosan erodálódik: nedvesség jut a tekercsbe. Ennek eredménye a készülék meghibásodása és rövidzárlat a hálózatban. A fűtőelemet természetesen ki kell cserélni.
- Hibás vezérlőpanel. Ismét a nedvesség a bűnös. A vezérlőpanelre kerül és oxidálja az érintkezőket. A nyilvánvaló következmény egy rövidzárlat. A technikus felméri a sérülés mértékét, és eldönti, hogy az áramkört ki kell-e cserélni vagy meg kell-e javítani.
- A motor hibásnak tűnik. Rövidzárlatok keletkeznek ebben az alkatrészben a természetes elhasználódás vagy a víz behatolása miatt. Sajnos csak a gépet kell kicserélni – egy ilyen meghibásodás nem javítható.
- A rövidzárlat is okozhat a bekapcsológomb a kora és az oxidáció valószínűsége miatt. A technikus kicserélheti az érintkezőket, vagy javasolhatja a gomb cseréjét.
- Hasonlóképpen, a mosó-szárítógép problémái is gyanúba keverednek vezetékek és csatlakozók a készülék belsejében.
Ez a videó segíthet a fűtőelem szétválasztásában:
A probléma diagnosztizálása
Még ha csak egyetlen elszigetelt esetről van is szó, ha a mosógép bekapcsolt állapotában kiütik a dugókat, nem lehet figyelmen kívül hagyni. És sok háziúr ezt teszi: egyszerűen odamegy a biztosítékdobozhoz, visszateszi a billenőkapcsolót, és folytatja a mosást. Az ilyen megközelítés nagyon veszélyes – a következő túlterhelés egyszerűen elpusztítja a készüléket. Az okot meg kell találni, de ha a felhasználónak soha nem volt tapasztalata az elektronikával, és nem tudja, hogy melyik oldalról közelítse meg a multimétert vagy a tesztelőt, akkor a legjobb, ha ezt a kérdést szakemberre bízza. Ha a készülék tulajdonosa magabiztos és tapasztalt, az alábbi lépésről lépésre követve diagnosztizálhatja a problémát:
- A mosó-szárítógép vezérlődoboz.
- Multiméterrel tesztelje a mosó-szárítógép összes vezetékét gomb érintkezők és a hozzájuk vezető vezetékeket.
- Fontos, hogy ellenőrizze és tápkábel – az alsó panel eltávolítása után eltávolítható.
- Ha minden rendben van a fent említett alkatrésszel, ellenőrizze a következőket hálózati szűrő, amely a zsinór mellett van. Ha hibát észlel, a vezetéket és a szűrőt is ki kell cserélni.
- Hibás érintkezők, csatlakozók, érzékelők és vezetékek is okozhatják a mosó-szárítógép biztosítékának kiégését. Ha a vezérlőmodult már szétszerelték, kezdje el a diagnózist vele. De a legjobb, ha ezt a trükkös részt a szakemberekre bízza – lehet, hogy nincs elég tapasztalata vagy szakértelme a probléma felismeréséhez.
- Ha a probléma nem a vezérlőegységben van, akkor tovább kell lépnie – most diagnosztizálja a vezetékeket, amelyek tovább mennek, és utánuk már Motor, szivattyú, fűtőelem és egyéb érzékelők és alkatrészek.
- Ha égett elemet talál, azt mindig ki kell cserélni (hogy később ne kelljen újra szétszedni az egész gépet).
Ez a készülék már régóta nélkülözhetetlen a mindennapi életben. Annak érdekében, hogy továbbra is mosni és tisztán tartani a szennyest, figyelmet kell fordítania mindenre, még a munkájának legapróbb részleteire is, hogy rendszeres megelőző karbantartást végezzen. Ez megelőzheti a költséges és időigényes javításokat.
Miért van az, hogy amikor bekapcsolom a mosógépet, azonnal kilövi a dugót?
Mi okozhatja, hogy a mosógép dugója robbanhat be a készülék bekapcsolásakor?
Mi lehet az oka annak, hogy a mosógép dugója robbanhat ki, amikor bekapcsoljuk a készüléket?