...

Miért van a TV-készülék letiltva

A modern TV modellek, mint például a Samsung, Philips, LG, képesek memóriakártyák vagy egyszerűbben – USB flash meghajtók csatlakoztatására. A felhasználók azonban gyakran szembesülnek azzal a problémával, hogy a pendrive nem olvasható. A nem támogatott tárolási formátumok vagy fájlrendszerek, a nagy tárolókapacitás és egyéb tényezők okolhatók. Ezért nem látja a tévé az USB-pendrive-ot, és hogyan javíthatja meg a hibát.

Jelforrás a Philips TV-n

Kezdeti teszt

Ha minden megfelelően van csatlakoztatva, akkor a következő lépéseket érdemes megtenni.

  1. Ellenőriznie kell a botot egy másik eszközön, ha a számítógépen megjelenik, akkor az ok biztosan a TV-ben van.
  2. Amikor Hosszabbító kábel vagy hub használata Érdemes kizárni őket – így közvetlenül csatlakoztassa őket.
  3. Érdemes ellenőrizni a pálca működőképességét az összes USB-csatlakozóban, talán az egyik egyszerűen elromlott.
  4. Néha a portok használhatók szervizmunkákhoz (szoftverfrissítés, firmware telepítése stb.). Általában szerviz vagy távirányító felirattal vannak ellátva. Ha igen, akkor az USB-pendrive nem olvasható.
    Csak USB szerviz
  5. Ha van, érdemes ellenőrizni a portot egy másik USB-meghajtóval.
  6. Néha a tévé néhány percre történő leválasztása a tápegységről megoldja a problémát, ami okozhatja, hogy az USB-stick nem olvasható.

Az új TV-készülék nem látja a flash meghajtót

Ha a tévé új és flash meghajtót használ először, Először is érdemes elolvasni a TV-készülékhez tartozó utasítást, lehet, hogy vannak olyan sajátosságok, amelyeket a csatlakozáskor figyelmen kívül hagytak. Íme egy gyors pillantás arra, hogy miért nem látja a tévé az USB-stickjét.

Fájlrendszer inkompatibilitás

Szinte minden televízió készülék előzetesen feltöltött további memóriakártyákkal rendelkezik egy adott formátumban, vagy inkább egy fájlrendszerrel. Gyakran ez a funkció az oka annak, hogy a TV-készülék nem látja az USB-sticket. Ha a tévé NTFS eszközök olvasására van beállítva, de a pendrive FAT32-re van formázva, akkor természetesen nem használhatja őket együtt. Ezért a cserélhető adathordozók csatlakoztatása előtt érdemes ellenőrizni a készülék „beállításait” a kézikönyvben.

A fájlrendszer ellenőrzése

Memóriakártya mérete

A modern televíziók másik jellemzője, hogy rendelkezésre áll a Korlátozott pendrive kapacitás, amelyet egy eszközben használhat. Ilyen esetben a kézikönyv is hasznos lehet. Ez határozza meg a memóriakártyák elfogadható tulajdonságait. Ha nincs helykorlátozás, akkor a probléma oka formátumeltérés vagy konfliktus.

Formátumkonfliktus

Gyakran előfordul, hogy az USB-pendrive-on lévő információk csak részben játszhatók le. Például a zene tökéletesen szól, a fényképek megtekinthetők, de ha videóról van szó, a készülék nem hajlandó lejátszani azt. Ez egy olyan probléma, amely könnyen megoldható. A kézikönyvből kell megtudnia, hogy a tévékészülék mely fájlokat tudja olvasni, majd egy speciális programmal a számítógépén be kell olvasnia a fájlokat médiafájl átalakítás.

Az USB flash meghajtó többszöri használat után nem olvasható

A tévékészülék nem látja a kártyát, amit játszott? Ez a probléma szintén nem ritka. Úgy tűnik, hogy nem is olyan régen még minden rendben volt: kedvenc filmjeinket nézhettük, információkat hallgathattunk. De itt kezdődik, hogy az USB-stick nem érzékeli a készüléket. Ennek több oka is lehet.

Valószínűbb, hogy a TV nem tudja olvasni az USB-sticket, mert a fájlrendszer megromlott, vagy rossz szektorok vannak a tárolóeszközön. Ha a sérülés nem kiterjedt, és az ok a fájlrendszerben van, akkor a az adathordozót formázzák. De ne feledje, ez az eljárás megsemmisíti a flash meghajtón lévő összes adatot. Formázáskor pedig olyan fájlrendszert kell választania, amely kompatibilis a TV-vel.

Vannak olyan helyzetek, amikor egy memóriakártya egyszerűen meghibásodott – ez sem tart örökké. Az ok néha a következő lehet A fájlok vírusokkal fertőzöttek. Egy jó vírusirtó termék és a formázás segíthet. Ha a memóriakártyát különböző eszközökkel használja, és fájlokat tölt le az internetről, nagy a valószínűsége, hogy vírus kerül az adathordozóra.

Érdemes megjegyezni, hogy néha sok TV nem fogadja el az Magyarul írt nevű fájlokat. Ezért a legjobb, ha minden nevet latinul írnak be.

USB-stick csatlakoztatása harmadik fél eszközein keresztül

Ha az USB-stick működik, de nem olvasható a tévéjén, akkor más eszközökkel is megtekintheti a tartalmakat.

  1. Blu-ray lejátszó, digitális vevőegység, médialejátszó stb. Az USB-pendrive-ot a készülék USB-portjába dugja, maga a készülék pedig a TV-hez csatlakozik. Általában a HDMI vagy a Tulip kerül erre a célra felhasználásra, de lehetnek kevésbé kényelmes opciók is. A TV-készülék bekapcsolja a kiválasztott készüléket. Ezek a készülékek mindig saját interfésszel rendelkeznek, így az USB flash meghajtót a távirányítóval vezérelheti.
  2. Laptop vagy számítógép. Kétféleképpen csatlakozhat: a fent leírt módon vagy DLNA hálózati környezeten keresztül. Az utolsó lehetőség az intelligens TV esetében releváns. Ebben a helyzetben a működés a TV-n található speciális segédprogramokon keresztül történik.
  3. Az USB pendrive behelyezhető a router, amely a PC-hez hasonlóan DLNA-n keresztül csatlakozik a TV-hez. Ebben az esetben a TV-felületen keresztül férhet hozzá az USB flash meghajtóhoz, amely a hálózati környezetben harmadik féltől származó meghajtóként jelenik meg.

Ha az egyes elemek ellenőrzése után a memóriakártyát nem észleli, de bármely más eszközön felismeri, akkor arra lehet következtetni, hogy a problémát a tévében kell keresni. A legvalószínűbb, hogy egyszerűen Az USB port nem működik. Megpróbálhatja saját kezűleg megjavítani a televíziót, vagy használhat egy másik eszközt adathordozóként. Például csatlakoztathat egy külső merevlemez-meghajtót. Az is lehetséges, hogy közvetlenül a laptopról nézzen filmeket, ha csatlakoztatja a TV-hez.

Értékelje ezt a cikket
( Még nincs értékelés )
Balázs Kozma

Szia mindenki! Én vagyok Balázs Kozma, és nagyon örülök, hogy megoszthatom a szenvedélyemet a háztartási gépek javítása és telepítése iránt veletek. Mint ezen az oldalon az író, engem a technológia iránti szeretetem hajt, és az a vágy, hogy segítsek másoknak megérteni és megoldani a saját gépükkel kapcsolatos problémákat.

Háztartási készülékek értékelései a szakértőktől
Comments: 8
  1. Mihály

    Lehet, hogy a TV-készülék letiltását azért hozták létre, mert korlátozni kívánják a tartalmakhoz való hozzáférést, például a gyerekek védelme érdekében. Azonban pontos okot tudnál adni a háttérben?

    Válasz
    1. Gergő Nagy

      Igen, a TV-készülék letiltását azért hozták létre, mert a szülőknek lehetőséget szeretnének adni arra, hogy korlátozzák a gyermekek hozzáférését bizonyos tartalmakhoz. Ez a tiltás segíthet megvédeni a gyerekeket a nem megfelelő, erőszakos vagy túlzottan felnőttes tartalmaktól. Emellett a TV-készülék letiltása lehetővé teszi a szülők számára, hogy jobban ellenőrizzék, mikor és mennyit néznek tévét a gyerekek, ezzel csökkentve a túlzott képernyőidőt és elősegítve más tevékenységek, mint például a tanulás vagy a szabadidős tevékenységek, prioritását.

      Válasz
      1. Máté

        Igen, a TV-készülék letiltását azért hozták létre, mert a szülőknek lehetőséget szeretnének adni arra, hogy korlátozzák a gyermekek hozzáférését bizonyos tartalmakhoz. Ez a tiltás segíthet megvédeni a gyerekeket a nem megfelelő, erőszakos vagy túlzottan felnőttes tartalmaktól. Emellett a TV-készülék letiltása lehetővé teszi a szülők számára, hogy jobban ellenőrizzék, mikor és mennyit néznek tévét a gyerekek, ezzel csökkentve a túlzott képernyőidőt és elősegítve más tevékenységek, mint például a tanulás vagy a szabadidős tevékenységek, prioritását.

        Válasz
    2. Patrik

      A TV-készülék letiltásának hátterében több ok is állhat. Egyik lehetséges ok lehet az, hogy az emberek túlzott mértékben használják a TV-t, és emiatt fontosnak tartják korlátozni annak használatát. Másik ok lehet az, hogy bizonyos káros tartalmakhoz való hozzáférés megakadályozása érdekében vezetik be ezt a lehetőséget. Emellett a TV-készülék letiltása segíthet a családi együttlétek minőségének növelésében, illetve a pihenéshez és a szabadidő minőségének javításához is hozzájárulhat. Összességében a TV-készülék letiltásának célja lehet a tartalmakhoz való kiegyensúlyozottabb hozzáférés biztosítása és a családi élet minőségének javítása.

      Válasz
  2. Máté Balogh

    Miért van éppen ez a TV-készülék letiltva? Talán van valami meghibásodás vagy összeférhetetlenség egyéb eszközökkel? Vagy esetleg a tartalomkezelés miatt van? Kérlek, pontosítsd a problémát, hogy jobban megérthessem a helyzetet és segíthessek!

    Válasz
    1. Zsuzsa Simon

      Azért van ez a TV-készülék letiltva, mert látszólag valamilyen meghibásodás vagy összeférhetetlenség áll fenn más eszközökkel. Esetleg a tartalomkezelés miatt is megtörténhetett a letiltás. Kérlek, részletezd pontosabban a problémát, hogy teljeskörűbben megérthessem a helyzetet és segíthessek!

      Válasz
    2. Levente

      Sajnálom, de erre a kérdésre nem tudok válaszolni a megadott információk alapján. Amennyiben pontosítod a problémát, szívesen segítek kideríteni, hogy miért van a TV-készülék letiltva.

      Válasz
    3. Tamás Bíró

      Azért van letiltva a TV-készülék, mert valószínűleg valamilyen kompatibilitási probléma vagy hiba merült fel. Lehet, hogy összeférhetetlen más eszközökkel, vagy esetleg a tartalomkezeléssel van összefüggésben. Pontosítanád, milyen jellegű problémával találkoztál, hogy jobban megérthessem a helyzetet és segíthessek a megoldásban?

      Válasz
Hozzászólások hozzáadása