Néha egy házi vízmelegítő egy nagyszerű lehetőség, hogy megmentse a drága berendezések szükségességét. Ez használható ideiglenes megoldásként egy régi készülék meghibásodása esetén, vagy állandó jelleggel, például, nyaralókban, ahol a melegvíz-szükséglet szezonális. Természetesen egy magánház vagy lakás állandó vízellátásához a legjobb, ha előre gyártott rendszereket használunk. A saját készítésű vízmelegítő készülék gyártása és telepítése nem igényel különleges tapasztalatot, bárki elkészítheti. A legfontosabb, hogy a munkához szükséges anyagokkal és szerszámokkal rendelkezzenek. Tehát, hogyan készítsünk egy vízmelegítőt saját kezűleg?
Hogyan készítsünk egy tárolótartályt
A fűtőberendezés elkészítése előtt meg kell határozni a leendő vízmelegítő szerkezeti jellemzőit. Leggyakrabban egy tárolótartály, benne egy fűtőelemmel, amely a víz felmelegítéséért felelős.
A tárolótartályhoz jobb, ha korrózióálló fémből készült tartályokat választunk. A legmegfelelőbb lehetőségek: rozsdamentes vagy zománcozott acél, kiváló minőségű műanyag, alumínium. Lehetőség van vas és vas tartályok használatára, csak azokat előzetesen speciális védőszerkezettel kell feldolgozni, amely a rozsdaképződés minimalizálása érdekében. Ellenkező esetben az ilyen fűtőberendezésen áthaladó víz nem alkalmas háztartási használatra.
A rögtönzött tároló vízmelegítőkhöz különböző tartályokat használjon, például gázpalackot. A tartály mérete, alakja és erőssége igen kényelmes.
Hogyan készítsünk vízmelegítőt egy gázpalackból?
Ideális, ha erre a célra új tartályt vásárolnak. Ha ez nem lehetséges, használjon használt palackot. Ahhoz, hogy megszabaduljon a gázszagtól, alaposan meg kell alapozni Alkalmazzon nitro alapozót és mossa le a belső felületet. Ehhez a hengert először fel kell vágni, majd újra össze kell hegeszteni.
Érdemes különös figyelmet fordítani arra, hogy a palack integritásának megbontásával járó munkálatok elvégzése előtt a palackot vízzel kell feltölteni a robbanás lehetőségének kiküszöbölése érdekében.
Eszközök és anyagok:
- Hegesztőgép és fémfúró;
- Fémvágó szerszám menetvágáshoz (szerszámok);
- csavarhúzó és gázkulcs;
- Üres gázpalack;
- A fűtőelem termosztáttal;
- szigetelőanyag a fűtőtesthez (zsír vagy tömítőanyag);
- fémtömlők;
- anya, biztonsági és visszacsapó szelepek;
- Rögzítőelemek a használatra kész vízmelegítő rögzítéséhez.
Gyártási utasítások.
- A használatra előkészített, tiszta hengerben magfúróval és fémcsavarhúzóval végezze el a következő lépéseket két lyukFémvágó szerszám a vízmelegítőnek a vízfelvételhez történő felhelyezésére és fémvágó szerszám a vízmelegítőhöz történő felhelyezésére. A furatok ilyen elrendezése hozzájárul a vízmelegítő berendezés leghatékonyabb működéséhez. Ez azért van, mert a forró víz a fizika törvényei szerint emelkedik, így a folyadék maximális hőmérséklete a tetején lesz. Az egyik oldalon (ahol a gázszelep található) két lyukat is lehet készíteni, és ezek közé szerelik be a fűtőelemet. Ez a kialakítás egy hagyományos fali vízmelegítőhöz fog hasonlítani.
- Fűtőelem a gázszelep rögzítési helyére van felszerelve. Ebből a célból egy 32 mm-es menetet helyeznek be. A fűtőelemcsoport kenderrel van szigetelve. A működés közbeni kényelem érdekében a LED-et ide kell csatlakoztatni – ez jelzi a fűtőelem működését.
- A házi bojler kell egy jó szigetelőréteg, a hőveszteség minimalizálása. A következő anyagok használhatók ilyen célokra: szerelőhab, izolon, poliuretánhab, fóliaháttér, habosított polisztirol. a kiválasztott anyagot egy hengerre rögzítik, és egy vékony fémburkolatot helyeznek rá.
- Előre gyártott elektromos vízmelegítő, amelyet konzolok segítségével a falra szerelnek.
- Most már lehetőség van fémcsatlakozások csatlakoztatására a vízbeömlőkhöz, amelyek a vízvezetékekhez vannak rögzítve.
Az utasítások arról, hogyan készítsünk gazdaságos kazánt egy vidéki helyszínre:
- Fúrt lyukak a csatlakozókhoz a tárolótartályban;
- a tömlők hozzájuk vannak csatlakoztatva;
- A tartályt napos, szélvédett helyre kell telepíteni;
- A vízellátás megszervezése (ez lehet a vízvezetékhez csatlakoztatott tömlő is);
- egy csaptelephez vagy egy nyári zuhanyzóhoz készült.
A hordóban lévő vizet a napsugarak melegítik fel, és az Ön igényeihez felhasználható. Praktikus lehetőség a nyári zápor megszervezéséhez a kerti telken. az ilyen kazánokat gyakran közvetlenül az épület tetején helyezik el. A természetes energia maximális kihasználása és a maximális hatékonyság elérése érdekében egy ilyen eszköz, a tartály mellett, amelyben a víz található, a következők vannak elhelyezve fényvisszaverő elemek (pl. maradék fóliás laminált alátét), vagy maga a tartály sötétebb színűre van festve.
Bárki készíthet saját kezűleg vízmelegítőt, ha akar. A legfontosabb dolog az, hogy előre gondolkodjon a berendezés kialakításáról, a megfelelő anyagok kiválasztásáról és a vízmelegítő rendszer biztosításáról.
Van valamilyen hatékony és gazdaságos módszer arra, hogy magam készítsek egy rögtönzött vízmelegítőt? Hogyan érhetném el, hogy a víz gyorsan és hatékonyan melegedjen fel a melegvíz-ellátásomat javítva?
Hogyan lehet gazdaságosan és könnyedén elkészíteni egy rögtönzött vízmelegítőt?
A gazdaságos és könnyű rögtönzött vízmelegítő elkészítéséhez egy egyszerű, de hatékony módszert használhatunk. Először is, szerezzünk be egy nagyobb méretű edényt, amely képes elviselni a magas hőmérsékletet, például egy vastag falú, rozsdamentes acél serpenyőt. Ezután helyezzünk egy kisebb méretű, üres fémdobozt az edény aljára. A fém dobozt- ami lehet például egy sördoboz- alul nyitva hagyjuk, majd töltsük fel vízzel. A fém dobozt helyezzük közvetlenül a hőforrásra, például egy tűzhely vagy kályha lángjára. A fém doboz melegedés közben a víz is felmelegszik, kényelmesen és gazdaságosan biztosítva a meleg vizet. Ezek az egyszerű otthoni eszközök segítségével könnyedén és gazdaságosan elkészíthetünk egy rögtönzött vízmelegítőt.
A gazdaságos és könnyedén elkészíthető rögtönzött vízmelegítőhöz szükségünk lesz egy hőálló edényre vagy fazekra, szigetelő anyagra (pl. szigetelőbeton vagy vízelzáró hab), hőforrásra (pl. gyertya vagy gázpalack) és egy kis vízre. Először helyezzük az edényt vagy fazekat a szigetelő anyagra, hogy az tartósan melegen tartsa a vizet. Ezután helyezzük az edény aljára a hőforrást. Tegyünk egy kis vizet az edénybe vagy fazékba, majd helyezzünk rá egy rácsot vagy tálkát, amire kiöntjük a vizet. A víz folyamatosan melegedni fog a hőforrás hatására, és használatra kész lesz. Fontos azonban figyelni a biztonságra és felügyelni a melegítési folyamatot.